PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
PREGLED PRAVNE REGULATIVE - AŽURIRANO
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 1/1992 • Stručni ispit za knjižničara, višeg knjižničara i bibliotekara polaže se po Programu stručnog ispita, koji obuhvaća predmete:
NN 1/1992 • 10. Zaštita bibliotečne građe i mikrografske i reprografske tehnike.
NN 1/1992 • Sadržaj i opseg gradiva za pojedini predmet u sklopu Programa iz članka 4. ovog Pravilnika propisuje Savjet za knjižnice Hrvatske. Program stručnog ispita objavljuje se u "Glasniku" Ministarstva prosvjete, kulture i športa.
NN 1/1992 • Usmeni ispit za sve kandidate organizira se u dva dijela. U prvom dijelu ispituju se predmeti iz članka 4. pod brojevima 1 do 5, a u drugom predmeti pod brojevima 6 do 10. Kandidat koji položi prvi dio ispita u jednom ispitnom roku, za polaganje drugog dijela obavezno se treba javiti u slijedećem ispitnom roku.
NN 1/1992 • Kandidati koji polažu stručni ispit za zvanje bibliotekara pored usmenog dijela ispita izrađuju i domaći pismeni rad. Temu za domaći pismeni rad predlaže kandidat. Tema za domaći pismeni rad u pravilu je iz područja stručnih bibliotečnih poslova na kojima kandidat radi, odnosno iz gradiva predmeta navedenih u članku 4. ovog pravilnika pod brojevima 3 do 10 Domaći pismeni rad obuhvaća obradu jednog ili više pitanja u okviru stručnih bibliotekarskih predmeta. Kandidati za zvanje bibliotekara predaju domaći pismeni rad nakon što su položili sve predmete iz usmenog dijela ispita, a najkasnije u roku od dva mjeseca od tada.
NN 1/1992 • Kandidat predlaže temu za domaći pismeni rad nakon što je uspješno položio prvi dio usmenog ispita. Kandidat daje prijedlog teme u obliku sinopsisa ili kratkih teza, i uz to navodi literaturu kojom će se služiti pri obradi teme. Komisija odobrava temu imajući u vidu užu specijalizaciju kandidata Komisija iz članka 11. ovog Pravilnika dužna je odobriti temu i odrediti mentora u roku od mjesec dana od primitka prijedloga. Ako Komisija ne prihvati predloženu temu dogovorit će s kandidatom, tijekom narednih mjesec dana, drugu temu.
NN 1/1992 • Kandidat je dužan podnijeti prijavu za polaganje stručnog ispita devet mjeseci prije isteka roka u kojem je obvezan položiti stručni ispit. Kandidat ne može polagati stručni ispit prije nego što je po Zakonu o bibliotečnoj djelatnosti i bibliotekama (članak 42. stavak 1.) ispunio traženi uvjet o stažu u bibliotekarskoj struci, uz pozitivnu ocjenu nakon obavljenog staža.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 1/1992 • Za polaganje ispita kandidatima stoje na raspolaganju dva ispitna roka godišnje, u pravilu u lipnju i prosincu, a po potrebi mogu se odrediti i izvanredni rokovi. U svakom ispitnom roku ispituju se svi predmeti iz članka 4. ovog pravilnika, pa kandidati u svakom ispitnom roku mogu pristupiti polaganju ispita. Ako je kandidat na vrijeme predao prijavu Komisija mu je dužna omogućiti polaganje ispita do roka u kojemu ga je, prema Zakonu o bibliotečnoj djelatnosti i bibliotekama, obvezan položiti.
NN 1/1992 • Prijavu za usmeni ispit kandidat je dužan poslati tri mjeseca prije ispitnog roka. Kandidat ima pravo tražiti da mu se odobri polaganje usmenog ispita u dva ispitna roka.
NN 1/1992 • Komisija utvrđuje ispunjava li kandidat uvjete za polaganje stručnog ispita i o tome obavještava kandidata u roku od mjesec dana od dana podnošenja prijave. Kandidate koji ispunjavaju uvjete Komisija obavještava o mjestu, vremenu i rasporedu polaganja stručnog ispita najkasnije dva mjeseca prije ispitnog roka. Kandidati se također obavještavaju o planiranim seminarima.
NN 1/1992 • Usmenom ispitivanju prisustvuju svi članovi Komisije i tajnik odnosno zapisničar komisije. Komisija može imati i dodatnog ispitivača, koji je nazočan samo dok ispituje. Svaki član Komisije ima pravo postavljati pitanja kandidatu. U toku ispita vodi se zapisnik, koji potpisuju predsjednik i ostali članovi Komisije, te tajnik Komisije, odnosno zapisničar.
NN 1/1992 • Ocjenjivanje se obavlja komisijski. Uspjeh kandidata na usmenom dijelu ispita ocjenjuje se zapisnički za svaki predmet posebno. Komisija završno ocjenjuje i cjelokupni uspjeh kandidata na temelju prosjeka ocjena na usmenom ispitu. Domaći pismeni rad Komisija ocjenjuje na prijedlog predmetnog ispitivača ili drugog stručnjaka ako je taj izabran izvan redova stalnih ispitivača. Ocjena se posebno unosi u potvrdu o položenom stručnom ispitu. Konačna ocjena općeg uspjeha kandidata je: "položio s odličnim uspjehom", "položio s vrlo dobrim uspjehom", "položio s dobrim uspjehom" ili "nije položio". Ocjene se utvrđuju većinom glasova. Ispitivač sudjeluje u ocjenjivanju uspjeha kandidata samo za predmet koji je ispitivao. U slučaju ravnomjerne podjele glasova odlučuje strana kojoj glas prikloni predsjednik Komisije.
NN 1/1992 • Komisija izdaje kandidatu uvjerenje o položenom ispitu. Uvjerenje potpisuju predsjednik i tajnik Komisije. Jedan primjerak uvjerenja dostavlja se ustanovi, organu ili drugoj organizaciji u kojoj je kandidat zaposlen. Ako je kandidat ocijenjen ocjenom "nije položio" ili se u smislu članka 15. stavak 4. smatra da nije položio stručni ispit, o tome se obavješćuje ustanova, organ ili druga organizacija u kojoj je kandidat zaposlen. Ako je kandidat upućen na polaganje popravnog ili popravnih ispita, kao i na doradu pismenog rada, smatra se da nije položio ispit i o tome se također obavješćuje organizacija u kojoj je zaposlen.
NN 1/1992 • Kandidatima se može priznati poznavanje svjetskih jezika, ako su ih položili u srednjoj školi, na višoj školi ili na fakultetu i ako uz prijevu za ispit dostave svjedodžbu ili potvrdu škole ili fakulteta.
PRETHODNO - SLJEDEĆA STRANICA IZBOR:
Broj 1/07, Broj 119/06,
Broj 129/09, Broj 41/90,
Broj 2/98, Broj 112/04
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE