PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
PREGLED PRAVNE REGULATIVE - AŽURIRANO
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 39/1994 • 1. Kada je stjecanje prava na obiteljsku mirovinu uvjetovano uzdržavanjem smatrat će se da član obitelji nema vlastitih prihoda dovoljnih za uzdržavanje ako mu osnovica iz plaće od poljoprivredne djelatnosti (katastarski prihod) ne premašuje svotu od 2.510: HRD godišnje ili ako mu drugi stalni prihod ne premašuje svotu od 71.846.- HRD mjesečno. Ako član obitelji osiguranika iz stavka 1. ove točke, osim katastarskog prihoda ima i druge prihode, katastarski prihod dijeli se sa 25,10 a mjesečna svota svih ostalih prihoda sa 716,46 pa ako zbroj količnika ne premašuje 100 smatra se da član obitelji nema vlastitog prihoda dovoljnog za uzdržavanje.
NN 39/1994 • 3. Ako član obitelji osiguranika, za kojega se utvrđuje pr-avo na obiteljsku mirovinu. živi i ostvaruje prihod na poljoprivrednom imanju srodnika, u vlastiti prihod toga člana obitelji od poljoprivredne djelatnosti uračunat će se razmjerni dio katastarskog prihoda od toga poljoprivrednog imanja. Dio katastarskog prihoda koji u smislu stavka 1. ove točke otpada na člana obitelji, za kojega se utvrđuje pravo na obiteljsku mirovinu, izračunava se tako da se katastarski prihod dijeli na sve članove poljoprivrednog kućanstva srodnika koji žive na tozn poljoprivrednonl imanju i koji sudjeluju u privredivanju i trošenju ostvarenih prihoda bez ozbira na stupanj srodstva.
NN 39/1994 • 4. Navedeni cenzusi ne primjenjuju se kod ostvarivanja prava roditelja na obiteljsku mirovinu iza smrti sina pripadnika Hrvatske vojske.
NN 39/1994 • 5. Smatrat će se da je osiguranik osigurao sredstva za uzdržavanje člana obitelji, koji je živio izvan njegova kućanstva, ako mu je redovito davao materijalna sredstva u prosječnoj vrijednosti od najmanje 85.966.- HRD mjesečno, a drugi prihodi takvog člana obitelji ne premašuju visinu prihoda iz točke 1. ove odluke.
NN 39/1994 • 7. Aku kod korisnika obiteljske mir-ovine, kojemu je priznato pravo na obiteljsku mirovinu na temelju utvrđenog uzdržavanja u smislu odluke, naknadno nastanu promjene u imovnom stanju, uslijed kojih vlastiti prihodi premašuju svote određene ovom odlukom primijenit će se odredba članka 137. Zakona o mirovinskom i invalidskom osiguranju. U primjeni stavka 1. ove točke, u prihode korisnika obiteljske mirovine ne uračunava se obiteljska mirovina, odnosno dio obiteljske mirovine koji bi mu pripadao u slučaju odvojenog života, kao ni doplatak za djecu koji mu pripada kao korisniku obiteljske mirovine.
NN 39/1994 • 8. Ova odluka stupa na snagu idućeg dana od dana objave u "Narodnim novinama", a primjenjuje se od 1. siječnja 1994.
NN 39/1994 • Predsjednik Upravnog odbora Republičkog fonda mirovinskog i invalidskog osiguranja radnika Hrvatske
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 39/1994 • Na temelju članka 6. točke 12. Statuta Republičkog fonda mirovinskog i invalidskog osiguranja radnika Hrvatske ("Narodne novine", br. 58/90.,21/92 i 116/93.), Upravni odbor Republičkog fonda mirovinskog i invalidskog osiguranja radnika Hrvatske, na sjednici održanoj 11 svibnja 1994 . donosi
NN 39/1994 • O NAKNADI PUTNIH TROŠKOVA U SVEZI S OSTVARIVANJEM PRAVA IZ MIROVINSKOG I INVALIDSKOG OSIGURANJA I NAJVIŠOJ SVOTI NAKNADE SELIDBENIH TROŠKOVA ZA GODINU 1994.
NN 39/1994 • 1. Naknada putnih troškova koja pripada osiguranink osobama obuhvaća:
NN 39/1994 • 3. U hitnim I medisinski opravdanim slučajevima može se odobriti upotreba i skupljeg, odnosno posebnoga, prijevoznog sredstva (brzi ili ekspresni vlak, spavača kola, viši razred u vlaku, automobil, zrakoplov i dr.), ako je to potrebno s obzirom na zdravstveno stanje osigurane osobe ili na dužinu puta. Korištenje skupljeg, odnosno posebnog prijevoznog sredstva, odobrava ovlašten organ Službe Republičkog fonda, na prijedlog nadležnog liječnika zdravstvenog osiguranja, iIi stručnog organa vještačenja Republičkog fonda. Osigurana osoba kojoj je odobrena upotreba prijevo znoga sredstva iz stavka 1. ove točke, dužna je za obračun naknade prijevoznih troškova podnijeti dokaz o korištenju toga prijevoznog sredstva
NN 39/1994 • 4. Naknada za troškove prijevoza skupljim prijevoznim sredstvom javnog prometa pripada, osim u slučajevima iz točke 3. ove odluke i u slučaju ako su ukupni putni troškovi (točka 1.) manji od troškova koji bi nastali da se osigurana osoba koristila jeftinim prijevoznim sredstvom.
NN 39/1994 • 6. Naknada iz točke 5 ove odluke pripada u punoj svoti ako je putovanje i izbivanje trajalo neprekidno najmanje 12 sati. Ako putovanje i izbivanje traje manje od 12, a najmanje 8 sati, naknada iz stavka 1. ove točke pripada u smanjenoj svoti, i to u visini od 50% od pune svote, a ako je trajalo manje od 8 sati osigurana osoba nema pravo na naknadu. Ako putovanje i izbivanje traje neprekidno duže od 24 sata, naknada iz stavka 1. ove točke pripada za svaka 24 sata, kao i za ostatak vremena iznad 12 sati u punoj svoti, a za ostatak vremena ispod 12, a iznad 8 sati, u smanjenoj svoti.
NN 39/1994 • 7. Vrijeme za koje pripada naknada iz točke 5. ove odluke računa se od polaska korištenoga prijevoznog sredstva iz mjesta prebivališta, odnosno boravišta, do povratka u to mjesto. Polazak i povratak korištenoga prijevoznog sredstva u avnom prometu, utvrđuje se prema propisanom voznom redu, uzimajući pri povratku u obzir, mogućnost korištenja živog redovitog prijevoznog sredstva. U vrijeme iz stavka 1. ove točke ne računa se vrijeme koje je osigurana osoba provela radi određenog ispitivanja u zdravstvenoj ili drugoj organizaciji u kojoj je imala osiguran smještaj i prehranu.
PRETHODNO - SLJEDEĆA STRANICA IZBOR:
Broj 80/07, Broj 59/96,
Broj 14/08, Broj 142/08,
Broj 6/00, Broj 76/09
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE