PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
PREGLED PRAVNE REGULATIVE - AŽURIRANO
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 36/1991 • Pravo poreznog obveznika na povrat iznosa plaćenog na ime poreza na promet, kamata i troškova prisilne naplate i novčanih kazni koje nije trebalo platiti. zastarijeva za pet godina po isteku godine u kojoj je obavljeno plaćanje.
NN 36/1991 • Poslije svakog prekida roka zastare počinje teći novi rok zastare.
NN 36/1991 • Zastara nastupa u svakom slučaju po isteku deset godina od dana kada je prvi put počela teći.
NN 36/1991 • Kontrola obračunavanja i plaćanja poreza na promet kod poreznih obveznika obavlja organ uprave nadležan za poslove društvenih prihoda i Služba društvenog knjigovodstva Hrvatske.
NN 36/1991 • Protiv rješenja o utvrđivanju porezne obveze i naplate poreza na promet, kamata i kazni, koje donosi općinski organ uprave ovlašten za poslove društvenih prihoda, žalba se podnosi republičkom organu uprave ovlaštenom za poslove društvenih prihoda u roku od 15 dana od dostave rješenja.
NN 36/1991 • Protiv rješenja o utvrđivanju porezne obveze i naplati osnovnog poreza na promet. koje donose carinski organi, žalba še podnosi po carinskim propisima.
NN 36/1991 • Organ kontrole koji je donio rješenje o utvrđivanju porezne obveze i naplati poreza na promet sam će, ili na zahtjev poreznog obveznika, obnoviti postupak za utvrđivanje porezne obveze i postupak o naplati poreza i to u roku od tri godine od dana pravomoćnosti tog rješenja, ako se naknadno saznaju činjenice ili podnesu dokazi koji nisu bili poznati prilikom donošenja rješenja, kao i u drugim slučajevima predviđenim Zakonom o općem upravnom postupku.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 36/1991 • Izmjenu rješenja o utvrdivanju porezne obveze i o naplati poreza na promet po prijedlogu za obnovu postupka, donosi organ koji je donio rješenje u prvom stupnju.
NN 36/1991 • Postupak za izmjenu pravomoćnog rješenja o utvrđivanju porezne obveze i naplati poreza na promet koji plaćaju porezni obveznici - pravne osobe, provodi se po odredbama Zakona o Službi društvenog knjigovodstva Hrvatske, a za porez na promet koji plaćaju porezni obveznici
NN 36/1991 • - fizičke osobe iz članka 5. stavka 2. ovoga zakona - prema odgovarajućim odredbama propisa o porezima fizičkih osoba.
NN 36/1991 • Odredbe članka 252. Zakona o općem upravnom postupku ne primjenjuju se ako se obnova postupka obavlja u postupku utvrđivanja porezne obveze i naplaćivanja poreza na promet.
NN 36/1991 • Porezni obveznik od koga je naplaćen porez na promet, a koji nije bio dužan platiti, ima pravo na povrat plaćenog poreza i plaćene kamate; troškova prisilne naplate i novčane kazne.
NN 36/1991 • Porezni obveznik - pravna osoba i fizička osoba iz članka 5. stavka 2. ovoga zakona koja je pogrešno obraćunala i uplatila porez na promet iz sredstava kojima raspolaže. a koji nije bila dužna platiti, podnosi zahtjev za povrat tako plaćenog poreza ovlaštenoj organizacijskoj jedinici Službe društvenog knjigovodstva Hrvatske, odnosno općinskom organu uprave za poslove društvenih prihoda. Povrat poreza obavlja se na teret odgovarajućeg uplatnog računa, a u korist poreznog obveznika.
NN 36/1991 • Građanin koji je platio nnrez na promet proizvoda na motorno vozilo ili plovni objekt koji podliježe obvezi godišnje registracije ili je platio kamatu, novčanu kaznu i troškove prisilne naplate, a koje nije bio dužan platiti, podnosi zahtjev za povrat plaćenog poreza, kamata, novčane kazne i troškova prisilne naplate općinskom organu uprave za poslove društvenih prihoda općine u kojoj je porez plaćen.
PRETHODNO - SLJEDEĆA STRANICA
IZBOR:
Broj 49/90, Broj 113/08,
Broj 2/05, Broj 48/90,
Broj 55/96, Broj 46/97
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE