PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
PREGLED PRAVNE REGULATIVE - AŽURIRANO
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 108/2002 • (naziv ustanove, ulica i broj, mjesto, kodna oznaka ustanove)
NN 108/2002 • inventarna oznaka predmeta (ukoliko predmet postaje vlasništvo muzeja)
NN 108/2002 • Knjiga pohrane muzejskih predmeta vodi se po sustavu tekućih brojeva. Popunjava se rukom ili ispisuje iz računalne baze podataka prema propisanom obrascu. Ispisani obrasci uvezuju se u knjigu, čije su stranice obilježene rednim brojevima, a koja se trajno čuva. Na knjizi moraju biti navedeni naziv i sjedište muzeja. Ovjeru uvezane knjige jedanput godišnje obavlja ravnatelj ili ovlaštena osoba.
NN 108/2002 • Revizija muzejske građe je postupak kojim se na osnovi sravnjivanja muzejskih predmeta i podataka u knjigama inventara utvrđuje stvarno stanje fundusa. Revizija muzejske građe provodi se svake pete godine, u skladu s odredbama Zakona o muzejima.
NN 108/2002 • Reviziju obavlja komisija koju imenuje ravnatelj, odnosno voditelj muzeja. Komisija se sastoji od tri ili pet članova. U muzejima u kojima su zaposleni jedna ili dvije osobe osnivač određuje osobu za provedbu revizije.
NN 108/2002 • Revizija se obavlja uz pomoć unaprijed pripremljenih popisa muzejskih predmeta pojedinih zbirki izrađenih prema inventarnoj knjizi.
NN 108/2002 • Rezultati revizije iskazuju se u zapisniku koji sadrži sljedeće podatke: popis članova komisije, vrijeme u kojem je revizija obavljena, utvrđeno brojčano stanje muzejskog fundusa. Brojčano stanje muzejskog fundusa po obavljenoj reviziji utvrđuje se na temelju sljedećih popisa: 1. popis pronađenih predmeta prema inventarnoj knjizi, 2. popis predmeta koji nisu pronađeni a upisani su u inventarnu knjigu te 3. popis predmeta koji su zatečeni bez inventarnih oznaka, odnosno do revizije nisu bili upisani u inventarnu knjigu.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 108/2002 • 3. inventarna oznaka, odnosno b. b. (bez broja) za predmete koji nisu uvedeni u inventar.
NN 108/2002 • Zapisnik o provedenoj reviziji na prijedlog komisije za reviziju prihvaća upravno vijeće muzeja, odnosno ravnatelj ukoliko muzej ima do pet zaposlenih. Zapisnik o reviziji se trajno čuva.
NN 108/2002 • Sekundarna muzejska dokumentacija obuhvaća popratne i dopunske fondove muzejske djelatnosti. Sekundarni muzejski fondovi mogu biti organizirani prema medijima prikazivanja i prema sadržaju.
NN 108/2002 • Svaka pojedina jedinica sekundarne dokumentacije označava se inventarnom oznakom, koja se sastoji od kodne oznake muzeja utvrđene u stručnom registru Muzejskoga dokumentacijskog centra u Zagrebu, oznake sekundarnog fonda i inventarnog, odnosno tekućeg broja ulaska dokumenta u fond. Između jedinica sekundarne dokumentacije i primarne muzejske dokumentacije obvezno se uspostavlja identifikacijska veza na bazi inventarnih oznaka.
NN 108/2002 • Za svaki dokumentacijski fond vodi se inventarna knjiga. Inventarna knjiga popunjava se rukom ili ispisuje iz računalne baze podataka. U oba ova slučaja ona mora biti načinjena na papiru visoke kvalitete, te sastavljena u obliku uvezane knjige, čije su stranice obilježene rednim brojevima, a koja se trajno čuva. Na knjizi mora biti naznačen naziv muzeja i sjedište.
NN 108/2002 • Za svaki audiovizualni fond vodi se zasebna inventarna knjiga, po sustavu tekućih brojeva.
NN 108/2002 • U inventarnu knjigu audiovizualnih fondova upisuju se podaci koji identificiraju jedinicu fonda, prema obrascu broj 6, koji je sastavni dio ovoga Pravilnika, a sadrži sljedeće kategorije podataka:
PRETHODNO - SLJEDEĆA STRANICA
IZBOR:
Broj 38/08, Broj 118/02,
Broj 81/97, Broj 65/04,
Broj 89/01, Broj 92/04
LINK - INFORMACIJE ZA PODUZETNIKE, POSLOVNE INFORMACIJE, PONUDA