PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
PREGLED PRAVNE REGULATIVE - AŽURIRANO
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 198/2003 • NOSITELJ:Ministarstvo kulture i Ministarstvo za javne radove, obnovu i graditeljstvo
NN 198/2003 • Tijekom Domovinskog rata zgrada je gotovo u cijelosti izgorjela. Temeljem ostataka zgrade, fotografija, povijesti arhitekture i usporedbom sa postojećim zgradama u Hrvatskoj građenih u tom razdoblju, izrađen je projekt obnove i ishođena lokacijska dozvola. Fasadni zidovi i dijelom konstruktivno unutrašnji zidovi ostali su cijeli, te će se metodom injektiranja konstruktivno ojačati i trajno sačuvati. Glavna fasada i dijelom unutrašnjost zgrade u izvornom obliku bila je bogato ukrašena ornamentima, a u atici je bio postavljen kip božice pravde. Dio ornamenata je ostao cijel, te će se uzimanjem odljeva i šablona moći rekonstruirati cijelo glavno pročelje i dijelom unutrašnjost.
NN 198/2003 • Objekt je zaštićeni spomenik kulture, nalazi se u glavnoj gradskoj ulici (Županijska ul. 31). U zgradi se planira smještaj Županijskog suda, Općinskog suda, Županijskog državnog odvjetništva, Općinskog odvjetništva i Županijskog državnog pravobraniteljstva.
NN 198/2003 • NOSITELJ:Ministarstvo pravosuđa, uprave i lokalne samouprave
NN 198/2003 • Kompleks je registrirani spomenik visoke A (I) kategorije. Za vrijeme ratnih razaranja pretrpio je velika oštećenja, a u tijeku su radovi na konstruktivnoj sanaciji i izgradnji krovišta. Obnova ovog objekta trajat će nekoliko godina zbog specifičnog postupka sanacije uslijed posljedica djelovanja vremenskih prilika, kao i zbog veličine samog objekta.
NN 198/2003 • NOSITELJ:Ministarstvo za javne radove, obnovu i graditeljstvo
NN 198/2003 • Zgrada Kotarske oblasti se nalazi u glavnoj novovukovarskoj ulici, u Županijskoj br.11. Građevina je dozidana 1889. godine uz staru palaču Srijemske županije. Dvorišni dio je građen u 18. st., kao i kapela između starog županijskog objekta i županijskog zatvora. Za vrijeme boravka UNTAES-a obnovljeno je krovište i veći dio katnog dijela. U 2003. godini je potpisan ugovor s izvoditeljem radova, koji uskoro započinju, a vrijednost investicije je 11.000.000,00 kn neto.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 198/2003 • 4.10.5. Završetak obnove i opremanje Hrvatskog doma (Gradskog kazališta)
NN 198/2003 • Hrvatski dom (Gradsko kazalište) smješten je u glavnoj ulici Novog Vukovara, u blizini dvorca Eltz. Gradnja Hrvatskog doma dovršena je 1922. godine. Nakon velike poplave srušen je ulični dio i 1966. godine izgrađen je jednokatni aneks. Stariji dio objek
NN 198/2003 • Vučedol je jedan od najznačajnijih arheoloških lokaliteta Europe. Ovaj atraktivan položaj je prvi puta naseljen već oko 6000 g. pr.Kr. u vrijeme prvih europskih zemljoradnika, a više je ili manje intenzivno živio kroz čitavu prapovijest. Arheološka istraživanja na Vučedolu trajala su u kontinuitetu od 1984. – 1990. godine, a nakon 11-godišnjeg prekida, nastavljena su 2001. godine. Arheološki radovi dio su cjelovitih priprema za prezentaciju znanstvenih spoznaja o vučedolskoj kulturi i njenim korelacijama s drugim civilizacijama u sklopu zamišljenog projekta revitalizacije istočnog hrvatskog prostora, unutar projekta pod nazivom Vučedol – arheološko-turistički park.
NN 198/2003 • Novi vodotoranj smješten je na početku Mitnice, na lokalitetu Najparov vrt, visoko povrh Dunava. Elegantni visoki vodotoranj, s restoranom vidikovcem pri vrhu, sagrađen je 1962 – 1968. godine. U vrijeme izgradnje pripadao je među najveće građevine svoje vrste u Europi, a zbog eksponiranog položaja i vitke, dojmljive siluete, postao je najsnažnija urbana dominanta suvremenog Vukovara. Obnova ove građevine uvrštena je u Program donacijske obnove objekata javne namjene. Građevinu se planira obnoviti kao spomen-obilježje Domovinskog rata, te stradanja Vukovara i Vukovaraca. U 2003. godini će početi radovi na konstruktivnoj sanaciji građevine.
NN 198/2003 • Smatrajući da Grad Vukovar treba biti mjesto obilježja svih stradanja od 1991. do 1997. godine tijekom Domovinskog rata, Hrvatsko društvo logoraša srpskih koncentracijskih logora predložilo je lokaciju jugoistočno od Hotela Dunav (uz obalu Dunava, Ribarska ul. i Ul. Josipa Runjanina) za izgradnju kompleksa unutar kojeg bi se nalazili razni sadržaji. U središnjoj zgradi nalazit će se Muzej holokausta, kongresna dvorana, uredi udruga koje se brinu o učesnicima i stradalnicima Domovinskog rata, poslovni prostori, te ostali popratni sadržaji. Na dijelu prema istoku od glavne zgrade predviđen je bazen za plivanje i skokove u vodu prilagođen invalidnim osobama, a u jugoistočnom dijelu stalna izložba skulptura na temu »Mir i dobro«. Ostali sadržaji kompleksa bi sadržavali dječje igralište, staze-šetnice i sl.
NN 198/2003 • Ova reprezentativna dvokatna palača nalazila se u gradskom središtu, na uglu glavne prometnice i povijesnog trga, zvanog »Kod Koršoša«. Izgrađena je 1922. godine i oduvijek je služila kao bankovna uredska zgrada, s najamnim lokalima u prizemlju. U prijeratno vrijeme u njoj bila smještena Služba društvenog knjigovodstva, a polovicom osamdesetih palača je zajedno sa susjednom zgradom Malog kina određena za trajni smještaj Zbirke Bauer. Objekt je zaštićeni spomenik kulture, no početkom 1996. godine palača je do temelja srušena. Zbog velike urbanističke važnosti, te zbog obnove identiteta grada, zgrada će se rekonstruirati u izvornom izgledu.
NN 198/2003 • Zgrada se nalazi u najužem gradskom središtu, na mjestu gdje se glavna ulica širi u znameniti barokni trg. Ova velika kasnobarokna kuća, dio je cjelovitog sklopa od 13 jednokatnica s masivnim arkadnim trijemovima, nastalih u drugoj polovici 18. stoljeća. Nastala je spajanjem dviju susjednih kuća. U prizemlju je oduvijek bio javni prostor, dok je kat bio stambeni. Od svih kuća u spomenutom baroknom sklopu ona je, sa svojih osam lučnih otvora, najveća i po izvornom oblikovanju fasada najkvalitetnija. Nakon II. svjetskog rata u kući je bio Gradski muzej, potom Galerija Bauer i Zbirka umjetnina, a u novije vrijeme u prizemlju je bio uređen prostor za povremene izložbe. Objekt je registrirani spomenik visoke A (I) kategorije, te se treba obnavljati u izvornom izgledu.
PRETHODNO - SLJEDEĆA STRANICA IZBOR:
Broj 7/09, Broj 203/03,
Broj 27/08, Broj 1/97,
Broj 87/01, Broj 67/07
LINK - POSLOVNI SAVJETI, PRAVNA POMOĆ, IDEJE ZA NOVI POSAO