PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 93/2002 • 1. svi zdravstveni i nezdravstveni radnici moraju biti upoznati s mjerama za sprečavanje i suzbijanje bolničkih infekcija (preporukama i postupnicima) kroz edukaciju novoprimljenih radnika i trajnu edukaciju kompletnog osoblja, unutar zdravstvene ustanove u kojoj rade, ili u drugoj ustanovi temeljem usvojenih postupnika ili tečajeva;
NN 93/2002 • 2. edukacija i kontinuirana edukacija liječnika koji se profesionalno bave bolničkim infekcijama (članovi Tima za kontrolu bolničkih infekcija, članovi Bolničkog povjerenstva) na poslijediplomskim tečajevima, tečajevima trajne edukacije, boravku i radu u specijaliziranim ustanovama ili odjelima;
NN 93/2002 • 3. edukacija viših medicinskih sestara za bolničke infekcije provodi se pri Visokoj zdravstvenoj školi, kao osnovni tečaj, zatim trajnom edukacijom u obliku teoretskog i praktičnog rada koji se mora obaviti u bolnici s visoko rizičnim odjelima i razvijenom praksom u prevenciji i kontroli bolničkih infekcija. Viša medicinska sestra za kontrolu bolničkih infekcija mora imati radni staž najmanje 5 godina na visoko rizičnim odjelima, da bi ispunila uvjete za obavljanje poslova i edukaciju.
NN 93/2002 • U cilju provedbe mjera za sprečavanje i suzbijanje bolničkih infekcija u zdravstvenim ustanovama stacionarnog tipa osniva se Bolničko povjerenstvo. Predsjednika, zamjenika predsjednika i članove Bolničkog povjerenstva imenuje Upravno vijeće na prijedlog ravnatelja.
NN 93/2002 • Članove Bolničkog povjerenstva čine ravnatelj ili njegov pomoćnik za stručno medicinske poslove, glavna sestra zdravstvene ustanove, doktor medicine specijalist mikrobiolog, epidemiolog, infektolog, viša medicinska sestra za kontrolu bolničkih infekcija (zdravstveni djelatnik VI/I stupnja stručne spreme posebno osposobljen za provedbu, praćenje i nadziranje mjera za sprečavanje i suzbijanje bolničkih infekcija) te liječnik specijalist jedne od kliničkih struka koji se bavi bolničkim infekcijama.
NN 93/2002 • Ovisno o potrebama, za članove Bolničkog povjerenstva imenuju se specijalisti drugih specijalnosti te drugi zdravstveni radnici.
NN 93/2002 • Ako zdravstvena ustanova nema zaposlene zdravstvene radnike određene specijalnosti, Upravno vijeće mora za člana Bolničkog povjerenstva imenovati zdravstvenog radnika zaposlenog u drugoj zdravstvenoj ustanovi.
NN 93/2002 • Bolničko povjerenstvo radi na temelju Poslovnika o radu i obavlja sljedeće poslove:
NN 93/2002 • 1. utvrđuje mjere za sprečavanje i suzbijanje bolničkih infekcija u svojoj zdravstvenoj ustanovi i donosi program za kontrolu bolničkih infekcija;
NN 93/2002 • 2. donosi preporuke za pojedine postupke (postupnike) pri dijagnostici, njezi i liječenju bolesnika i periodički svake dvije godine revidira pismene preporuke;
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 93/2002 • 4. određuje stručne prioritete u suzbijanju bolničkih infekcija prema epidemiološkoj situaciji i postupke u okviru mjera za sprečavanje i suzbijanje bolničkih infekcija;
NN 93/2002 • 5. određuje prioritete u praćenju bolničkih infekcija i analizira kretanje bolničkih infekcija;
NN 93/2002 • 6. prati i nadzire provedbu preporuka i mjera za sprečavanje i suzbijanje bolničkih infekcija;
NN 93/2002 • 7. organizira sastanak radi obavještavanja bolničkog osoblja o zaključcima svojih sastanaka;
NN 93/2002 • 8. podnosi godišnje izvješće o radu na praćenju, sprečavanju i suzbijanju bolničkih infekcija Upravnom vijeću zdravstvene ustanove i Povjerenstvu Ministarstva zdravstva.
NN 93/2002 • Rad Bolničkog povjerenstva odvija se na redovnim sastancima jednom u mjesecu, a po potrebi i češće ovisno o učestalosti bolničkih infekcija i epidemiološkoj situaciji.
NN 93/2002 • Članovi Bolničkog povjerenstva za svoj rad odgovorni su Upravnom vijeću zdravstvene ustanove, a za provedbu mjera za sprečavanje i suzbijanje bolničkih infekcija odgovoran je ravnatelj.
NN 93/2002 • Bolničko povjerenstvo surađuje s Povjerenstvom za lijekove, Epidemiološkom službom Zavoda za javno zdravstvo, Sanitarnom inspekcijom Grada Zagreba/Županija, Povjerenstvom za sprečavanje i suzbijanje bolničkih infekcija Ministarstva zdravstva, Referentnim centrom za bolničke infekcije Ministarstva zdravstva i drugim stručnim službama.
NN 93/2002 • U sastavu Bolničkog povjerenstva djeluje Tim za kontrolu bolničkih infekcija. Tim za kontrolu bolničkih infekcija svakodnevno se bavi provedbom, praćenjem i nadziranjem mjera za sprečavanje i suzbijanje bolničkih infekcija, a sačinjavanju ga liječnik za kontrolu bolničkih infekcija, medicinska sestra za kontrolu bolničkih infekcija te liječnik mikrobiolog, ako liječnik za kontrolu bolničkih infekcija nije te specijalnosti.
NN 93/2002 • Liječnik za kontrolu bolničkih infekcija je specijalist medicinske mikrobiologije, epidemiologije, infektologije ili neke od kliničkih specijalnosti, s iskustvom u području bolničkih infekcija, koji radi svakodnevno najmanje 2 sata na tim poslovima.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 45/96, Broj 43/99,
Broj 18/02, Broj 15/09,
Broj 21/08, Broj 65/94
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE