PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 189/2004 • 2) Tijekom sezone uzgoja i prodaje matica, iz svih pčelinjih zajednica na pčelinjacima za uzgoj i prodaju matica moraju biti uzeti uzorci pčela i dostavljeni na laboratorijsku pretragu putem ovlaštenih veterinarskih organizacija.
NN 189/2004 • Na svim pčelinjacima, tijekom zime i u sezoni ovlašteni veterinar mora provesti dijagnostičko tretiranje protiv varooze. U pčelinjacima do 50 pčelinjih zajednica dijagnostičko tretiranje treba provesti na 5 pčelinjih zajednica, a na pčelinjacima s više od 50 pčelinjih zajednica dijagnostičko tretiranje mora se provesti na 10% pčelinjih zajednica.
NN 189/2004 • Na svim pčelinjacima tijekom dijagnostičkog tretiranja protiv varooze u sezoni, ovlašteni veterinar mora pregledati podložak na uzročnika tropileloze.
NN 189/2004 • Na svim pčelinjacima tijekom dijagnostičkog tretiranja protiv varooze u sezoni, ovlašteni veterinar mora obaviti klinički pregled pčelinjih zajednica na etiniozu.
NN 189/2004 • Na svim uzgajalištima, uključujući i ona za koja su zadužena športska ribolovna društva, moraju biti obavljeni klinički pregledi, uzeti uzorci za laboratorijske pretrage te obavljene laboratorijske pretrage kako slijedi:
NN 189/2004 • – u vrijeme mriješćenja mora biti obavljen pregled matičnog jata pastrvskih vrsta riba na nazočnost uzročnika virusne hemoragične septikemije, zarazne hematopoetske nekroze i zarazne nekroze gušterače. Za virusološke pretrage treba uzeti ovarijalnu tekućinu pri kraju istiskivanja od minimalnog broja ženki koji će omogućiti sigurnost utvrđivanja uzročnika bolesti u prevalenciji od 5% (skupni uzorci od po 5 matica u jednu epruvetu),
NN 189/2004 • – u proljeće je potrebno dostaviti materijal pastrvskih vrsta riba za virusološke pretrage na nazočnost uzročnika virusne hemoragične septikemije, zarazne hematopoetske nekroze i zarazne nekroze gušterače.
NN 189/2004 • – u vrijeme mriješćenja mora biti obavljen pregled matičnog jata šaranskih vrsta riba na nazočnost uzročnika proljetne viremije šarana. Za virusološke pretrage, od matica treba uzeti ovarijalnu tekućinu pri kraju istiskivanja (skupni uzorci od po 5 matica u jednu epruvetu),
NN 189/2004 • – u proljeće, pri temperaturi vode ispod 20°C i u jesen, pri temperaturi vode ispod 18°C, potrebno je obaviti klinički pregled šaranskog mlađa (jednogodišnji i dvogodišnji) i dostaviti materijal od 150 primjeraka za virusološke pretrage na nazočnost uzročnika proljetne viremije šarana.
NN 189/2004 • – u svim mrijestilištima lubina mora biti obavljen pregled ličinaka u dobi od 25 do 40 dana nakon valjenja, na nazočnost uzročnika virusne encefalopatije i retinopatije. Potrebno je uzorkovati po 100 komada ličinaka od svakog turnusa mriješćenja i fiksirati u puferiranom 10% formalinu odmah nakon uzorkovanja,
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 189/2004 • – na svim uzgajalištima pri temperaturi mora od 22°C i više, mora biti obavljen pregled uvezenog mlađa lubina do veličine od 5 grama na nazočnost uzročnika virusne encefalopatije i retinopatije. Uzorkovati treba po 50 komada mlađa lubina i fiksirati u puferiranom 10% formalinu odmah nakon uzorkovanja.
NN 189/2004 • – jednom godišnje, u proljeće (ožujak/travanj) moraju biti uzeti uzorci i laboratorijski pretražene kamenice na nazočnost uzročnika bonamioze (Bonamia ostreae). Za laboratorijske pretrage potrebno je uzeti po 50 komada kamenica na tri točke uzorkovanja zone I (Istra) i zone II (Šibenski kanal) te po 100 komada kamenica na tri točke uzorkovanja u zoni III (Malostonski zaljev),
NN 189/2004 • – jednom godišnje, pri temperaturama mora iznad 20°C (kolovoz/rujan) moraju biti uzeti uzorci i laboratorijski pretražene kamenice i dagnje na nazočnost uzročnika marteilioze (Marteilia refringens). Za laboratorijske pretrage potrebno je uzeti po 50 komada kamenica i 30 komada dagnji na tri točke uzorkovanja zone I (Istra) i zone II (Šibenski kanal), te po 100 komada kamenica i 30 komada dagnji na tri točke uzorkovanja u zoni III (Malostonski zaljev). Osim ovih vrsta, potrebno je dostaviti po 30 komada drugih vrsta školjkaša od komercijalnog značenja: jakobske kapice (Pecten jacobaeus), prnjavica (Venus verrucosa), kućica (Ruditapes decussatus) i kunjke (Navicula noae).
NN 189/2004 • a. jedanput godišnje mlijeko svih krava u laktaciji starijih od 24 mjeseca. U svim uzgojima muznih krava brojnijim od 10 grla mora biti pretražena krv junica, starijih od 6 mjeseci;
NN 189/2004 • b. dva puta godišnje krv bikova koji služe za proizvodnju sjemena za umjetno osjemenjivanje i bikova za prirodni pripust;
NN 189/2004 • c. goveda iz stavka 1. podstavka a. i b. ove podtočke koja se odvode na izložbe i smotre ili se stavljaju u promet, osim kod upućivanja na klanje.
NN 189/2004 • 2) Nalaz dijagnostičkog laboratorija ne smije biti stariji od 30 dana.
NN 189/2004 • 1) Ispirak prepucija bikova koji se koriste za prirodni pripust ili proizvodnju sjemena za umjetno osjemenjivanje mora se pretražiti na kampilobakteriozu dva puta godišnje.
NN 189/2004 • 2) Prva pretraga mora biti obavljena prije korištenja za pripust, odnosno uzimanja sjemena za umjetno osjemenjivanje.
NN 189/2004 • 3) Kod ponovljene nepravilnosti spolnog ciklusa, svakog pobačaja goveda, ovaca i koza, veterinari su dužni dostaviti na laboratorijsku pretragu vaginalnu sluz, a po mogućnosti i pobačeni fetus.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 76/09, Broj 56/03,
Broj 38/08, Broj 87/08,
Broj 132/09, Broj 62/08
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE