PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 198/2003 • (3) Klupska amaterska radijska postaja može raditi samo u razredu imenovanog odgovornog radioamatera ili predsjednika kluba. Radioamateri, koji imaju dozvolu za P razred, mogu upotrebljavati klupsku amatersku radijsku postaju samo za održavanje radijskih komunikacija na frekvencijskim pojasevima te dopuštenim vrstama emisija i vrstama prijenosa namijenjenima za P razred, ili uz nadzor radioamatera navedenog u dozvoli.
NN 198/2003 • (4) Amaterska radijska postaja može se, u pravilu, postaviti i raditi kao klupska amaterska radijska postaja samo na nepokretnoj lokaciji koja je navedena u dozvoli. U slučaju da klupska amaterska radijska postaja radi na drugoj nepokretnoj lokaciji dulje od četiri tjedna, klub mora, u roku od dva tjedna od početka rada na drugoj lokaciji, promjenu lokacije u pisanom obliku prijaviti Agenciji. Ako Agencija u roku od osam dana od dana zaprimanja pisane prijave ne ospori klubu promjenu lokacije, smatrat će se da je rad na drugoj nepokretnoj lokaciji odobren.
NN 198/2003 • (5) Agencija će, na zahtjev kluba ili Saveza, izdati dozvolu za amatersku relejnu postaju (daljinski upravljanu radijsku postaju kluba ili Saveza), uz uvjet da je uporaba radijskih frekvencija usklađena na međunarodnoj razini, da je osiguran propisan rad na amaterskim frekvencijskim pojasevima, te da je imenovan radioamater odgovoran za rad amaterske relejne postaje i za plaćanje propisane naknade za dodjelu i uporabu radijskih frekvencija. Amaterska relejna postaja mora raditi na lokaciji i na radijskim frekvencijama koje su navedene u dozvoli.
NN 198/2003 • (6) Savez ili klub mogu dobiti dozvolu za amaterski radiofar koji se upotrebljava za kontrolu širenja elektromagnetskih valova i za vježbanje radiogoniometrije.
NN 198/2003 • (1) Agencija će radioamateru, u postupku izdavanja dozvole, dodijeliti pozivnu oznaku za rad s amaterskom radijskom postajom na prijedlog Saveza. Pozivna oznaka sastoji se od oznake "9 A", jedne znamenke i jednog, dva ili tri slova. Agencija može promijeniti ranije dodijeljenu pozivnu oznaku.
NN 198/2003 • (2) Ako radioamater upotrebljava amatersku radijsku postaju u drugim državama članicama CEPT-a, mora, uz obavijest Agenciji o lokaciji amaterske radijske postaje, svojoj pozivnoj oznaci pridodati sljedeće pozivne oznake:
NN 198/2003 • 1. kad radi s pokretnom amaterskom radijskom postajom u motornom vozilu ili na plovilu – oznaku "/M" za telegrafiju, odnosno riječ "mobile" za telefoniju,
NN 198/2003 • 2. kad radi s amaterskom radijskom postajom na plovilu ili na prekooceanskoj sportskoj brodici – oznaku "/MM" za telegrafiju, odnosno riječi "maritime mobile" za telefoniju,
NN 198/2003 • 3. kad radi s amaterskom radijskom postajom na zrakoplovu – oznaku "/AM" za telegrafiju, odnosno riječi "air mobile" za telefoniju,
NN 198/2003 • 4. kad radi s amaterskom radijskom postajom dulje od četiri tjedna na lokaciji koja nije navedena u dozvoli – oznaku "/A" za telegrafiju, odnosno riječi "stroke A" za telefoniju,
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 198/2003 • 5. kad radi s prenosivom amaterskom radijskom postajom – oznaku "/P" za telegrafiju, odnosno riječ "portable" za telefoniju.
NN 198/2003 • (4) U slučaju rada s amaterskom radijskom postajom koja nije navedena u njegovoj dozvoli, radioamater mora odašiljati pozivnu oznaku te postaje, na koju se dodaje pozivna oznaka amaterske radijske postaje koja je navedena u njegovoj dozvoli.
NN 198/2003 • (5) Odredba iz stavka 4. ovoga članka ne primjenjuje se u slučaju rada klupskih amaterskih radijskih postaja ili radioamaterskih natjecanja.
NN 198/2003 • (7) Agencija može, na prijedlog Saveza, dodijeliti posebnu pozivnu oznaku za radioamatere slušatelje, koja se sastoji od oznake "9 A RS" i serijskog broja.
NN 198/2003 • (8) Strani državljani, koji na području Republike Hrvatske upotrebljavaju amatersku radijsku postaju u skladu s odredbama CEPT-a (HAREC), na početku svoje pozivne oznake dodaju oznaku "9 A/" za telegrafiju, odnosno riječi "9 A stroke" za telefoniju.
NN 198/2003 • Frekvencijski pojasevi, vrste i tipovi emisije i snaga odašiljača
NN 198/2003 • (1) Odašiljač amaterske radijske postaje, ovisno o vrsti te postaje, može raditi samo na radijskim frekvencijama unutar frekvencijskih pojaseva i s vrstama i tipovima emisije koji su navedeni u Dodatku 1. ovoga Pravilnika. Snaga odašiljača, koja je dopuštena prema Dodatku 1. ovoga Pravilnika, ne smije biti prekoračena.
NN 198/2003 • (2) Frekvencijska širina emisija ograničena je na najmanju mjeru koja je potrebna za uporabu određene vrste emisije, te mora biti usklađena s odgovarajućim tehničkim normama.
NN 198/2003 • (3) Radioamater može odašiljati putem svemirskih relejnih postaja za amatersku službu u dopuštenom frekvencijskom pojasu prema Dodatku 1. ovoga Pravilnika.
NN 198/2003 • (4) Odredba iz stavka 3. ovoga članka primjenjuje se i u slučaju kad uporaba svemirskih relejnih postaja uključuje promjenu amaterskih frekvencijskih pojaseva, na kojima radioamateru nije dopušteno odašiljanje na temelju njegove dozvole.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 49/95, Broj 48/03,
Broj 26/98, Broj 13/00,
Broj 44/08, Broj 106/08
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE