PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Propis 1995-08-58-1090 NN 58/1995

• (3) Neprekidnost napajanja odgovarajućim naponom treba osigurati s pomoću akumulatorskih baterija, a vremenski je ograničena zavisno od kapaciteta priključenih baterija i potrošnje telekomunikacijskog sustava.


Propis NN 58/1995

• (4) Vremenski neograničena neprekidnost (trajna neprekidnost), osigurava se uporabom električnih agregatskih uredaja koji se, uz odgovarajuće akumulatorske baterije iz stavka 3.. ovog članka, upotrebljavaju kao pričuvni izvor neograničenog vremena rada.


Propis NN 58/1995

• (5) Trajnu neprekidnost napajanja telekomunikacijskih sustava treba osigurati za sve uredaje i opremu medunarodne, državne (tranzitne) i županijske (mjesne) razine, i to ugradbom nepokretnih električkih agregatskih uredaja te kapacitetom akumUlatorskih baterija dostatnim za više od 1 (jedno)-satne pričuve pri najvećem strujnom opterećenju.


Propis NN 58/1995

• (6) Za telekomunikacijske sustave medunarodne razine potrebito je ugradivati dva (ili više) nepokretna agregatska uredaja koji su jedno drugom pričuva, te napraviti priključak za pokretni električni agregat. Energetski priključak takvog objekta izvesti iz zasebne NN transformatorske postaje koja mora napajati dva nezavisna VN izvora.


Propis NN 58/1995
• (1) Snaga nepokretnog električnog agregatskog uredaja treba biti dostatna za pokrivanje potreba za električkom energijom svih telekomunikacijskih sustava u objektu, sustava za klimatizaciju za onu telekomunikacijsku opremu i uredaje koji ne mogu raditi bez odgovarajućih klimatskih uvjeta, nužne rasvjete, vatrodojavne i protuprovalne centrale, protupožarnog sustava, signalizacije i nadzora rada telekomunikacijskih sustava, hidroforskog postrojenja i jednog dizala u objektu. Ostali potrošači u telekomunikacijskom objektu (rasvjeta, kotlovnica, toplinska podpostaja, klimatizacija, računarski sustavi, mehanizacija, dizala... i dr.) mogu se priključivati na agregatski uredaj po potrebi i mogućnostima ugradenog agregatskog uredaja, vodeći računa o veličini, vrsti i karakteru opterećenja, kako ne bi došlo do smetnji u radu agregatskog uredaja.

Propis NN 58/1995
• č (2) Snaga, tip i vrsta nepokretnog električkog agregatskog uredaja odreduje se prema instaliranom i predvidivom krajnjem kapacitetu opreme i uredaja te veličini i karakteru opterećenja telekomunikacijskog sustava za koji se uredaj ugraduje, kao i o mogućnosti smještaja uredaja u obje,ktu.

Propis NN 58/1995 • (3) Za sve ostale telekomunikacijske sustave koji nisu navedeni u stavku 1. ovog članka neprekidnost napajanja mora se osigurati s pomoću akumulatorskih baterija dostatnog kapaciteta za napajanje opreme i uredaja u trajanju od 6 (šest) do 10 (deset) sati pri maksimalnom opterećenju.
Propis NN 58/1995 • (4) Ako je telekomunikacijski sustav smješten u objektu ili na mjestu koje nije dostupno službi održavanja unutar vremena iz članka 50. ovog pravilnika (npr. otoci, ruralne postaje, brda,... i sl.), pričuva u akumulatorskim baterijama treba biti najmanje 10 (deset) satži. ,
Propis NN 58/1995 • (5) Za telekomunikacijske sustave za koje nisu osigurani izvori trajnog neprekidnog napajanja, potrebito je izvesti priključak za pokretni (prenosivi, prijevozni) agregat, čija vrsta, snaga i broj zavise o organizaciji službe održavanja (dežurstva i intervencije), ili broju, pojedinačnoj snazi i udaljenosti instaliranih telekomunikacijskih sustava u pojedinom županijskom ili pristupnom području.
Propis NN 58/1995 • (6) Snaga, barem jednog, pokretnog agregatskog uredaja u pojedinom županijskom ili pristupnom području mora omogućiti pričuvno energetsko napajanje najvećeg instaliranog telekomunikacijskog sustava na tom području, u kojem nije instaliran nepokretni agregat, dok ostali mogu biti i manje snage.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Propis NN 58/1995 • Svi nepokretni električki agregatski uredaji moraju imatiautomatski start nakon nestanka energetskog napajanja iz elektrodistribucijske mreie ili promjene električkih veličina izvan đopuštenih granica, kao i mogućnost ručnog uključivanja uredaja za slučaj kvara na automatici. Ostali agregatski uredaji koji se ne upotreb(javaju kao nepokretni, ne moraju imati automatski start. Članak 53.
Propis NN 58/1995 • Kapacitet akumulatorskih baterija iz članaka 50, i 51. ovog pravilnika mora se podijeliti na najmanje dvije akumulatorske baterije istog nazivnog kapaciteta, tipa i vrste, radi veće pogonske sigurnosti i pouzdanosti u svim režimima rada, ispitivanja i održavanja. Od ovog uvjeta mogu se izuzeti samo telekomunikacijski sustavi najniže prometne razine i vrlo malog kapaciteta u pristupnom području (kućne centrale, komutacije sa manje od 500 priključaka i sl.).
Propis NN 58/1995 • (1) Energetski priključak telekomunikacijskog sustava na elektrodistribucijsku mrežu mora osigurati maksimalnu sigurnost, pouzdanost, stalnost i kakvoću opskrbe elektroenergetskim napajanjem, a istodobno se treba osigurati i prioritetan status kod mjerodavnog distribucijskog poduzeća u napajanju telekomunikacijskog sustava.
Propis NN 58/1995 • (2) Svi telekomunikacijski objekti koji su priključeni na VN (10 ili 20 kV) moraju imati ugraden uredaj za kompenzaciju jalove energije, dok je za ostale telekomunikacijske objekte koji su priključeni na NN (0,4 kV), ugradnja takvih uredaja nije obvezna.
Propis NN 58/1995 • (1) Naponi napajanja telekomunikacijskih sustava i granične razine prikazani su u tablici 6 i iznose:
Propis NN 58/1995 • (2) Ispravljačko postrojenje treba prilagoditi na vrijednost istosmjernog radnog zavisno od tipa i vrste instaliranih akumulatorskih baterija i napona održavanja i punjenja koje preporuča proizvodač baterije, broja ćelija koje čine bateriju i uvjetovanih padova napona na baterijskim i distribucijskim vodovima.
Propis NN 58/1995 • (l) Istosmjerni naponi koji se upotrebljavaju za napajanje telekomunikacijskih sustava mogu imati najveću razinu šuma u frekvericijskom području:
Propis NN 58/1995 • (2) Maksimalni skok izmjenične komponente istosmjernog napona u odnosu na srednju vrijednost može biti najviše do 200 m V.
Propis NN 58/1995 • (3) Odstupanje izmjeničnog napona i frekvencije u dozvoljenim granicama ne smije izazvati nikakva odstupanja izlaznih karakteristika telekomunikacijske opreme i uredaja. Ako pojedini periferni uređaji prijeko potrebiti za funkcioniranje telekomunikacijskog sustava (ulazno-izlazne jedinice, oprema za nadzor i upravljanje, i sl.) ne dozvoljavaju odstupanja frekvencije ili napona više od + / - 2%, ti se sustavi moraju napajati preko posebnih DC/AC pretvarača putem priključka na osnovni DC napon.
Propis NN 58/1995 • Uredaji za osiguravanje osnovnog i pričuvnog energetskog napajanja telekomunikacijskih sustava trebaju imati mogućnost za izvodenje daljinske signalizacije, nadzora i upravljanja, a sva potrebita signalizacija se sabire na razini iupanijskog ili pristupnog područja i prenosi na višu razinu.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 165/98, Broj 82/04, Broj 2/07, Broj 140/05, Broj 60/92, Broj 20/91


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled