PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Propis 1999-07-71-1306 NN 71/1999

• 5.60. Nakon donošenja odluke o stavljanju u promet, gotovi se proizvodi moraju uskladištiti pod uvjetima utvrđenim od strane proizvođača.


Propis NN 71/1999

• 5.61. Odbijeni materijali i proizvodi moraju biti jasno označeni i uskladišteni u odvojenom prostoru. Oni se moraju ili vratiti dobavljaču, ili tamo gdje je to primjenjivo, preraditi ili uništiti. Bilo koja od navedenih aktivnosti mora biti odobrena i evidentirana od strane ovlaštenog osoblja.


Propis NN 71/1999

• 5.62. Prerada odbijenih proizvoda obavlja se samo iznimno u slučajevima kada ne utječe na kakvoću gotovog proizvoda, ako je u skladu sa specifikacijama. Navedeno se provodi prema definiranim i odobrenim postupcima, nakon procjene rizika o čemu se mora voditi evidencija.


Propis NN 71/1999

• 5.63. Prerada cijele ili dijela serije koje odgovaraju traženoj kvaliteti, ugradnjom u seriju istog proizvoda u određenoj fazi proizvodnje, mora biti unaprijed odobrena. Prerada se mora izvršiti u skladu sa definiranim postupkom nakon procjene rizika, uzimajući u obzir mogući utjecaj na rok valjanosti proizvoda. Prerada se mora registrirati (evidentirati).


Propis NN 71/1999
• 5.64. Potreba za dodatnim ispitivanjem bilo kojeg gotovog proizvoda koji je prerađen, ili koji sadrži ugrađen proizvod, mora biti razmotrena od strane Odjela za kontrolu kakvoće.

Propis NN 71/1999
• 5.65. proizvodi koji su vraćeni s tržišta i koji su prošli kontrolu proizvođača moraju se uništiti. Ako ne postoji sumnja u kakvoću vraćenih proizvoda, isti se mogu uzeti u obzir za preprodaju, ponovno etiketiranje ili preradu u sljedećoj seriji, tek nakon što su kritički procijenjeni od strane Odjela za kontrolu kakvoće u skladu s pisanim postupkom. Prilikom ove procjene treba uzeti u obzir prirodu proizvoda, posebne uvjete skladištenja koje proizvod zahtijeva, njegovo stanje te vrijeme proteklo od puštanja u promet. Ako postoji bilo kakva sumnja u vezi kakvoće proizvoda, on se ne može smatrati pogodnim za promet ili ponovnu upotrebu, unatoč mogućoj kemijskoj obradi aktivne komponente. Sve poduzete aktivnosti moraju se odgovarajuće zabilježiti.

Propis NN 71/1999 • Kontrola kakvoće se bavi uzorkovanjem, specifikacijama i ispitivanjima kao i postupcima organizacije, dokumentacije i odobravanja za uporabu, koji osiguravaju da su izvršena potrebna i relevantna ispitivanja, i da materijali nisu odobreni za upotrebu, kao ni proizvodi za prodaju ili za opskrbu, sve dok se njihova kakvoća ne bude smatrala zadovoljavajućom.
Propis NN 71/1999 • Kontrola kakvoće nije ograničena samo na laboratorijsko ispitivanje, već sudjeluje u donošenju svih odluka koje se odnose na kakvoću proizvoda.
Propis NN 71/1999 • Neovisnost Kontrole kakvoće od Proizvodnje smatra se temeljnom za zadovoljavajući rad Kontrole kakvoće.
Propis NN 71/1999 • 6.1. Svaki nositelj proizvodne dozvole mora imati Odjel za kontrolu kakvoće. Taj odjel mora biti nezavisan od drugih odjela i pod rukovođenjem osobe s odgovarajućom kvalifikacijom i iskustvom, koja na raspolaganju ima jedan ili više analitičkih laboratorija.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Propis NN 71/1999 • 6.2. Obveze Odjela kontrole kakvoće su utvrđivanje, vrednovanje i primjena svih postupaka kontrole kakvoće, vođenje zbirke kontrauzoraka materijala i proizvoda, osiguravanje pravilnog označavanja spremnika sirovina i proizvoda, osiguravanje praćenja stabilnosti proizvoda, sudjelovanje u ispitivanjima reklamacija vezanih uz kakvoću proizvoda, itd. Sve ove aktivnosti se moraju obavljati u skladu s pisanim postupcima, i tako gdje je potrebno, trebaju biti evidentirane.
Propis NN 71/1999 • 6.3. Procjena gotovog proizvoda mora obuhvaćati sve bitne čimbenike, uključujući uvjete proizvodnje, rezultate procesne kontrole, pregled proizvodne dokumentacije, uključujući i dokumentaciju opremanja, usklađenost sa specifikacijom gotovog proizvoda i kontrolu opremljenosti gotovog proizvoda.
Propis NN 71/1999 • 6.4. Zaposlenici Kontrole kakvoće moraju imati pristup u proizvodnju radi uzorkovanja i istraživanja prema potrebi.
Propis NN 71/1999 • 6.5. Prostorije i oprema laboratorija za kontrolu kakvoće moraju udovoljiti općim i posebnim zahtjevima za prostore Kontrole kakvoće.
Propis NN 71/1999 • 6.6. Zaposlenici, prostorije i oprema u laboratorijima moraju odgovarati zadacima određenim prirodom i veličinom proizvodnje. Uporaba vanjskih laboratorija može biti prihvaćena iz posebnih razloga, no to mora biti evidentirano u dokumentaciji Kontrole kakvoće.
Propis NN 71/1999 • 6.7. Laboratorijska dokumentacija se mora pridržavati smjernica iz članka 23. ovoga Pravilnika. Odjelu za kontrolu kakvoće uvijek moraju biti na raspolaganju sljedeći dokumenti:
Propis NN 71/1999 • - postupci ispitivanja i zapisi (uključujući analitičke odnosno laboratorijske dnevnike/bilježnice),
Propis NN 71/1999 • - evidencija/zapisi o vrednovanju metoda ispitivanja, tamo gdje je primjenjivo,
Propis NN 71/1999 • 6.8. Sva dokumentacija Kontrole kakvoće koja se odnosi na evidenciju serije proizvoda mora se čuvati jednu godinu nakon isteka roka valjanosti.
Propis NN 71/1999 • 6.9. Za neke podatke (npr. rezultati analitičkih ispitivanja, kontrole okoliša, iskorištenja) preporuča se da se zapisi vode na način koji omogućava procjenu trenda (trend analiza).
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 111/02, Broj 53/00, Broj 26/00, Broj 11/06, Broj 60/06, Broj 123/08


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled