PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 51/1997 • Danom stupanja na snagu ove Odluke prestaje važiti Odluka o razvrstavanju magistralnih cesta ("Narodne novine" br. 50/91).
NN 51/1997 • Na temelju članka 1043. točke 2. Pomorskoga zakonika ("Narodne novine", br. 17/94, 74/94 i 43/96), ministar pomorstva, prometa i veza donosi
NN 51/1997 • O ISTICANJU I VIJANJU ZASTAVE TRGOVAČKE MORNARICE REPUBLIKE HRVATSKE I ISTICANJU ZNAKOVA NA BRODOVIMA TRGOVAČKE MORNARICE REPUBLIKE HRVATSKE
NN 51/1997 • U smislu ovoga pravilnika, trgovačku mornaricu Republike Hrvatske čine svi brodovi upisani u upisnike brodova Republike Hrvatske.
NN 51/1997 • Zastava trgovačke mornarice Republike Hrvatske (u daljnjem tekstu: zastava) identična je zastavi Republike Hrvatske i vija se na svim brodovima trgovačke mornarice Republike Hrvatske (u daljnjem tekstu: brodovi).
NN 51/1997 • Zastava iz stavka 1. ovoga članka, osim na brodovima koji plove s jedrima, vija se na krmenom zastavnom stijegu, a ako to nije moguće, na zastavnom sošnjaku, odnosno sošnjaku. Ako brod ne može vijati zastavu na krmenom zastavnom stijegu ili zastavnom sošnjaku, odnosno sošnjaku, a ima više jarbola, zastava se vija na krmenom jarbolu, a ako ima samo jedan jarbol - na njemu.
NN 51/1997 • Ako je riječ o brodovima koji plove s razapetim jedrima, koji nemaju krmenoga zastavnog stijega, zastava se vija na sošnjaku krmenog jedra, odnosno ako brod ima samo jedan jarbol - na sošnjaku glavnog jedra. Ako je riječ o brodovima s jedrima bez sošnjaka koji imaju jedan jarbol, zastava se vija na vanjskom porubniku krmenog, odnosno glavnog jedra. Brodovi koji ne mogu na taj način vijati zastavu, viju je na vrhu jarbola, na način utvrđen u stavku 2. ovoga članka.
NN 51/1997 • Zastavu treba podignuti uvijek tako da gornji rub zastave doseže do vrha zastavnog stijega, sošnjaka ili jarbola, odnosno do visine jedra koja bi odgovarala vrhu sošnjaka, kad bi ga brod imao.
NN 51/1997 • Ako se zastava vija na vrhu jarbola, ne smije se vijati neka druga zastava ili isticati, odnosno vijati neki drugi znak na sošnjaku i krmenom zastavnom stijegu, a ako se zastava vija na sošnjaku, druga zastava ili znak ne smije se vijati, odnosno isticati na krmenom zastavnom stijegu.
NN 51/1997 • Zastava mora imati veličinu propisanu člankom 196. Pomorskoga zakonika.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 51/1997 • Brodovi mogu uvijek vijati zastavu, a moraju je vijati tijekom dana (od izlaska do zalaska sunca) i to:
NN 51/1997 • 1. pri ulasku, izlasku i za vrijeme boravka u luci, odnosno na sidrištu;
NN 51/1997 • 2. na vidiku brodova Hrvatske ratne mornarice, a na otvorenom moru i na vidiku stranih ratnih brodova - ako ti brodovi viju zastavu;
NN 51/1997 • 5. u unutrašnjim morskim vodama, teritorijalnom moru ili gospodarskom pojasu Republike Hrvatske;
NN 51/1997 • 6. ako u unutrašnjim morskim vodama i teritorijalnom moru ili u gospodarskom pojasu strane države, to propisuju zakoni te obalne države;
NN 51/1997 • 7. ako primijete u svojoj blizini zrakoplov u niskom letu. U tom slučaju moraju podići zastavu na jarbolu ili na kojemu drugom mjestu koje se iz zrakoplova dobro vidi.
NN 51/1997 • Javni brodovi lučkih kapetanija viju na signalnom jarbolu upravni znak. Upravni znak ima omjer stranica 1:1, a sastoji se od dvaju bijelih ukrižanih sidara na modroj podlozi, a u sredini iznad strukova sidara smješten je grb Republike Hrvatske. Znak je obrubljen žutim (zlatnim) hrvatskim pleterom.
NN 51/1997 • Javni brodovi lučkih kapetanija ističu s lijeve i desne strane pramčanog dijela broda, od vodne linije projektnog gaza do linije palube, upravni znak lučke kapetanije. Za desnu stranu broda upravni znak je paralelogram jednakih stranica, od kojih su dvije stranice položene vodoravno, a preostale dvije pod kutem od 67,50. Upravni znak podijeljen je s lijeva na desno u tri polja u omjeru 1:1:5, od kojih je prvo polje crveno, drugo bijelo, a treće modro. Sa središtem na 3/5 visine i na polovici duljine modrog polja, smješten je znak oblika kruga promjera 3/5 duljine istoga polja. Znak je sastavljen od kružnog vijenca hrvatskog pletera zlatne (žute) boje, širine 1/11 polumjera znaka, u koji su smještena dva bijela ukrižana sidra i u sredini iznad strukova sidara grb Republike Hrvatske. Upravni znak za lijevu stranu broda zrcalno je simetričan opisanom znaku za desnu stranu broda, s obzirom na okomitu os.
NN 51/1997 • Javni brodovi drugih tijela državne uprave viju, odnosno ističu obilježja u skladu s posebnim propisima.
NN 51/1997 • Likovni prikazi upravnih znakova iz stavka 1. i 2. ovoga članka, tiskani su uz ovaj pravilnik i njegov su sastavni dio.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA
IZBOR:
Broj 138/09, Broj 69/97,
Broj 80/07, Broj 9/94,
Broj 8/96, Broj 14/01
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE