PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 71/2001 • i) “prijevoznik”- svaka fizička ili pravna osoba koja prevozi životinje za svoj ili za račun druge osobe ili obavlja prijevoz osiguranjem prijevoznog sredstva za prijevoz životinja u korist treće osobe, ako je navedeni prijevoz komercijalne prirode i ako se provodi u svrhu ostvarivanja prihoda,
NN 71/2001 • j) “organizator prijevoza” - posjednik životinja ili druga pravna ili fizička osoba koja osigurava da su prije početka prijevoza životinja osigurani svi propisani uvjeti,
NN 71/2001 • k) “plan puta” - dokument koji mora pratiti svaku pošiljku životinja za koju je tako propisano te mora biti ispunjen u skladu s propisima,
NN 71/2001 • l) “pošiljka životinja” - određen broj životinja iste vrste koju u domaćem ili međunarodnom prijevozu prati veterinarska svjedodžba o zdravlju i podrijetlu životinja, koje se prevoze istim prijevoznom sredstvom i dolaze iz iste države tj. dijela države,
NN 71/2001 • m) “pratitelj životinja” - osoba koja prati životinje tijekom prijevoza, nadzire ih, hrani i napaja te u slučaju potrebe pomuze i pomaže pri porodu. Pratitelja životinja osigurava organizator prijevoza ili prijevoznik, a mora imati potrebno znanje za postupanje sa životinjama i o njezi životinja tijekom prijevoza.
NN 71/2001 • II. OPĆI UVJETI ZA PRIJEVOZ DOMAĆIH KOPITARA, GOVEDA, OVACA, KOZA I SVINJA
NN 71/2001 • Ni jedna životinja ne smije se prevoziti ako nije sposobna za planirano putovanje i ako nije osigurana briga o njoj tijekom putovanja i po dolasku na odredište. Bolesne ili ozlijeđene životinje nisu sposobne za prijevoz.
NN 71/2001 • 1) životinje koje su lakše ozlijeđene ili bolesne, a čiji prijevoz ne bi uzrokovao dodatne patnje,
NN 71/2001 • 2) životinje koje se prevoze u svrhu znanstvenog istraživanja koje je odobreno od strane nadležnih vlasti,
NN 71/2001 • 3) ozlijeđene ili bolesne životinje do tj. od veterinarske organizacije.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 71/2001 • Nije dopušteno prevoziti bređe životinje za koje postoji vjerojatnost da će roditi tijekom prijevoza, životinje koje su rodile 48 sati prije puta i novorođene životinje kojima pupak nije potpuno zarastao.
NN 71/2001 • Životinje koje tijekom prijevoza obole ili se ozlijede moraju se odvojiti od ostalih životinja i mora im se čim prije osigurati pomoć i veterinarska skrb, a u slučaju potrebe usmrtiti ih na način koji im neće uzrokovati nepotrebne patnje.
NN 71/2001 • Može se dopustiti prijevoz životinja zbog pružanja hitne veterinarske pomoći ili u svrhu klanja iz nužde iako nisu ispunjeni zahtjevi ovoga Pravilnika, ali samo onda kada to životinjama neće prouzročiti nepotrebne patnje.
NN 71/2001 • Utovar i istovar obavlja se danju, a samo iznimno noću ako je osigurana odgovarajuća rasvjeta.
NN 71/2001 • Utovar i istovar životinja mora se obaviti na takav način da životinje ne budu izvrgnute nepotrebnom uznemiravanju i patnji.
NN 71/2001 • Pribor za tjeranje životinja (elektrogonič) dopušteno je upotrijebiti samo u iznimnim situacijama kada se životinja neće pomaknuti i to samo kod odraslih goveda i svinja na stražnjem dijelu tijela, u trajanju ne duljem od 1 sekunde. Životinja mora pred sobom imati dovoljno prostora da se može pomaknuti naprijed.
NN 71/2001 • Zabranjeno je životinje tući ili ih pritiskati na osjetljive dijelove tijela ili im pojedine dijelove tijela savijati.
NN 71/2001 • Za utovar i istovar životinja mora se upotrebljavati primjerena oprema poput mostova, rampi ili prijelaza. Pod navedene opreme mora biti izrađen na način da sprječava klizanje, a oprema mora biti opremljena bočnim štitnicima. Tijekom utovara, pretovara ili istovara životinje ne mogu visjeti pomoću mehaničkih sredstava niti se smiju dizati ili vući za glavu, rogove, noge, rep ili runo. Mora se izbjegavati upotreba elektrogoniča u onoj mjeri u kojoj je to moguće.
NN 71/2001 • Rampe za utovar i istovar životinja moraju biti napravljene tako da ne dolazi do klizanja i ispadanja životinja. Rampe moraju ispunjavati sljedeće uvjete:
NN 71/2001 • Životinjama za vrijeme prijevoza mora biti osiguran primjeren prostor za stajanje u prirodnom položaju te dostatan prostor unutar odjeljka i na svakoj razini u odjeljku kako bi se osiguralo primjereno prozračivanje nad životinjama, pri čemu se ni na koji način ne sprječava njihovo prirodno kretanje. Po potrebi, treba osigurati i pregrade kako bi se životinje zaštitile od pada tijekom prijevoza. Ukoliko posebni uvjeti za zaštitu dobrobiti životinja ne zahtijevaju drukčije, mora biti osigurano i mjesto za ležanje.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 12/92, Broj 47/92,
Broj 139/06, Broj 87/09,
Broj 79/06, Broj 137/09
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE