PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Propis 1999-05-43-860 NN 43/1999

• Iznimno, osiguranoj osobi koja je zbog liječenja morala više od 5 puta u razdoblju od 30 dana putovati iz mjesta boravka do najbližeg doktora medicine, odnosno zdravstvene ustanove u drugom mjestu, pripada nadoknada za troškove prijevoza u slučaju kada je udaljenost između tih mjesta veća od 15 km, odnosno od 5 morskih milja.


Propis NN 43/1999

• Kada zbog liječenja osigurana osoba mora tijekom kalendarskog mjeseca putovati više od 20 puta ili kada bi troškovi prijevoza toga putovanja bili veći od cijene mjesečne karte prijevoznika (pokaz, karnet ili sl.), osiguranoj osobi pripada pravo na novčanu nadoknadu u visini cijene mjesečne karte, ako mogućnost korištenja takve karte postoji i ako je udaljenost između mjesta boravka osiguranika do najbližeg ugovornog doktora, odnosno ugovorne zdravstvene ustanove veća od 15 km, odnosno od 5 morskih milja.


Propis NN 43/1999

• Osigurana osoba koja hemodijalizu koristi kao kronični bubrežni bolesnik, a ne koristi sanitetski prijevoz ima uime troškova prijevoza pravo na nadoknadu u visini od 20% cijene litre benzina 98 oktana po prijeđenom kilometru.


Propis NN 43/1999

• Iznimno od odredbe stavke 4. ovog članka, osigurana osoba koja se zbog hemodijalize morala koristiti prijevozom na području grada ili mjesta stanovanja gdje postoji organizirani javni prijevoz, ima pravo na mjesečnu paušalnu nadoknadu u visini dvostrukog iznosa cijene mjesečne pokazne karte.


Propis NN 43/1999
• Iznimno od odredbe članka 64. ovog Pravilnika, ako od mjesta polaska do najbližeg ugovornog doktora, odnosno ugovorne zdravstvene ustanove u drugom mjestu ne prometuje javno prijevozno sredstvo ili prometuje samo djelomice, osiguranoj osobi koja je kori

Propis NN 43/1999
• Osiguranoj osobi koja je umjesto javnog prijevoznog sredstva sukladno odredbama ovog Pravilnika koristila osobno vozilo, nadoknađuju se troškovi prijevoza u visini troškova prijevoza javnim prijevoznim sredstvom, a sukladno članku 64. ovog Pravilnika, pod uvjetom da su troškovi prijevoza javnim prijevoznim sredstvom niži od troškova prijevoza osobnim automobilom.

Propis NN 43/1999 • Osigurana osoba koju je kao hitan slučaj potrebno prevesti u ugovornu zdravstvenu ustanovu ili kod ugovornog zdravstvenog djelatnika zbog bolesti ili ozljede, odnosno porođajnih trudova, a koja je zbog nemogućnosti korištenja sanitetskog prijevoza morala koristiti prijevoz osobnim vozilom ili auto-taksi službom, ima pravo na nadoknadu troškova prijevoza ako doktor medicine koji je pružio zdravstvenu zaštitu potvrdi da je takav prijevoz bio nužan.
Propis NN 43/1999 • Nadoknada troškova prijevoza iz stavke 1. ovog članka priznaje se osiguranoj osobi u visini cijene prijevoza auto-taksi službom, odnosno kada je prijevoz izvršen osobnim vozilom u visini cijene iz članka 68. ovog Pravilnika.
Propis NN 43/1999 • Pravo na nadoknadu troškova prijevoza sukladno odredbama ovog Pravilnika ima i osoba koju je izabrani doktor medicine odredio za pratioca osigurane osobe.
Propis NN 43/1999 • Pravo na potrebu pratioca utvrđuje, prema stavci 1. ovog članka, izabrani doktor medicine ovisno o zdravstvenom stanju osigurane osobe, osim u slučajevima djece do 18. godine života, odnosno djece koja su potpuno i trajno nesposobna za rad, sukladno posebnim propisima, za koje se smatra da im je potrebna pratnja.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Propis NN 43/1999 • Iznimno, izabrani doktor medicine može u opravdanim slučajevima uz prethodnu suglasnost doktora kontrolora Zavoda odrediti za pratioca dvije osobe.
Propis NN 43/1999 • Osiguraniku ne pripada pravo na nadoknadu troškova prijevoza kada zbog korištenja zdravstvene zaštite putuje iz mjesta stanovanja, odnosno boravka u mjesto svog rada, ako mu za vrijeme trajanja liječenja poslodavac isplaćuje nadoknadu za troškove putovanja od mjesta stanovanja, odnosno boravka do mjesta rada i obratno.
Propis NN 43/1999 • 3. Način utvrđivanja osnovice za određivanje nadoknade plaće i utvrđivanja valorizacije (povećanja) osnovice za nadoknadu plaće
Propis NN 43/1999 • Osnovica za obračun nadoknade plaće utvrđuje se kao satna ili dnevna osnovica, ovisno o izvršenoj preraspodjeli radnog vremena osiguranika - korisnika nadoknade.
Propis NN 43/1999 • Osiguranicima koji obavljaju gospodarsku djelatnost, odnosno samostalno obavljaju profesionalnu djelatnost u sklopu zanimanja, nadoknada plaće pripada za radne dane u tjednu, a obračunava se kao prosječna dnevna nadoknada.
Propis NN 43/1999 • Osnovicu za utvrđivanje nadoknade plaće čini prosječni iznos plaće koja je osiguraniku isplaćena sukladno propisima o platnom prometu u Republici Hrvatskoj, odnosno općim aktima Zavoda u posljednjh 6 mjeseci prije mjeseca u kojem je nastupio slučaj na osnovi kojeg se stječe pravo na nadoknadu.
Propis NN 43/1999 • Prosječni iznos plaće iz stavke 1. ovog članka izračunava se na način da se isplaćeni iznosi plaće stave sukladno odredbi članka 73. ovog Pravilnika, u odnos sa brojem sati odnosno dana u posljednjih 6 mjeseci prije mjeseca u kojem je nastupio slučaj na osnovi kojeg se stječe pravo na nadoknadu.
Propis NN 43/1999 • 1. plaća isplaćena sukladno ugovoru o radu po svim osnovama i mjerilima općeg akta kojim je utvrđen obračun i isplata plaća.
Propis NN 43/1999 • 2. plaća isplaćena na osnovi periodičnog obračuna ili na osnovi obračunatih razlika plaće (retroaktivna promjena vrijednosti poslova radnog mjesta), u dijelu koji se odnosi na mjesece na osnovi kojih se utvrđuje osnovica za nadoknadu ako je isplaćena u roku dospijeća plaće, sukladno članku 76. stavci 3. ovog Pravilnika.
Propis NN 43/1999 • 3. nadoknada plaće isplaćena za vrijeme odsutnosti s rada u smislu propisa o radu (godišnji odmor, plaćeni dopust i sl.).
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 112/04, Broj 24/04, Broj 122/08, Broj 69/09, Broj 22/96, Broj 70/97


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled