PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 63/1992 • Opskrba vagon-restorana, spavaćuih, kušet i službenih kola u međunarodnom željezničkom prometu
NN 63/1992 • Zalihe živežnih namirnica, pića i drugih proizvoda koji služe za potrebe putnika koje se prilikom prelaske carinske crte zateknu u vagon-restoranima, spavaćim, kušet i službenim kolima međunarodnih vlakova (članak 302. Carinskog zakona), pratilac željezničkih kola dužan je upisati u popis samo ako je njihovo pakiranje standardno za prodaju takve vrste robe na malo, ili ako količine te robe prelaze normalne potrebe potrošnje u vlaku.
NN 63/1992 • Popis se sastavlja u tri primjerka koje ovjerava ulazna carinarnica, od kojih jedan zadržava, a ostala dva predaje pratiocu odnosnih kola, s tim da on jedan primjerak predaje izlaznoj carinarnici.
NN 63/1992 • Na robu upisanu u popis iz stavka 1. ovog članka, odnosno na prostore u kojima je roba smještena, ulazna carinarnica stavlja carinska obilježja.
NN 63/1992 • Carinska obilježja se mogu skinuti tek po izlasku vlaka iz carinskog područja Republike Hrvatske.
NN 63/1992 • Opskrbu željezničkih kola, iz članka 10. ovog pravilnika živežnim namirnicama, osvježavajućim pićima, desertima, cigaretama i drugim proizvodima na usputnim kolodvorima u Republici Hrvatskoj mogu vršiti samo poduzeća registrirana za takvo vanjskotrgovinsko poslovanje.
NN 63/1992 • Količine robe za željeznička prijevozna sredstva iz stavka 1. ovog članka, ne mogu zajedno s količinama robe iz članka 302. Carinskog zakona, prijeći potrebe redovite potrošnje u vlaku za vrijeme odlaska i povratka.
NN 63/1992 • Za robu iz stavka 2. ovog članka pratilac vlaka nije dužan sastavljati poseban popis, nego kupnju robe dokazuje računom ili specifikacijom koju ovjerava prodavalac.
NN 63/1992 • Radi opskrbe zrakoplova koji su u međunarodnom prometu, roba se iz konsignacijskog skladišta može uputiti na zrakoplov neposredno ili preko specijaliziranog skladišta u zrakoplovnoj luci. Domaća roba koja je namijenjena opskrbi zrakoplova koji su u međunarodnom prometu, upućuje se na zrakoplov na temelju obračunskog lista. Obračunski list popunjava se na Tiskanici br. 1. koja je sastavni dio ovog pravilnika i koji ovjerava carinarnica u zrakoplovnoj luci.
NN 63/1992 • Robom iz specijaliziranog skladišta u jednoj zrakoplovnoj luci mogu se opskrbljivati zrakoplovi u drugim zrakoplovnim lukama. U tom slučaju obračunski list mora biti osiguran klauzulom:
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 63/1992 • Ako se roba iz konsignacijskog skladišta upućuje na zrakoplov neposredno, posjednik konsignacijskog skladišta dužan je carinarnici ovlaštenoj prema sjedištu konsignacijskog skladišta podnijeti izlazni list konsignacijske robe.
NN 63/1992 • Carinarnica ovlaštena prema sjedištu konsignacijskog skladišta ovjerava sve primjerke izlaznog lista i dva primjerka zadržava, a jedan predaje posjedniku konsignacijskog skladišta radi razduženja evidencije. Ostale primjerke koji prate robu do zrakoplova ovjerava carinarnica u zrakoplovnoj luci, od kojih jedan primjerak predaju zapovjedniku zrakoplova, odnosno ovlaštenom članu posade, dva primjerka poduzeću koje vrši opskrbu zrakoplova, a jedan primjerak vraća, kao potvrdu primitka robe, carinarnici koja je robu uputila na zrakoplov.
NN 63/1992 • Podaci o primljenoj robi prenose se s izlaznog lista na obračunski list iz članka 12. ovog pravilnika.
NN 63/1992 • Obračunski list popunjava se u najmanje tri primjerka, koji moraju biti numerirani istim rednim brojem.
NN 63/1992 • Ako opskrbljeni zrakoplov koji prije napuštanja carinskog područja Republike Hrvatske, pristaje u jednoj ili više zrakoplovnih luka Republike Hrvatske, carinska obilježja s robe, odnosno s prostora gdje je smještena roba mogu se skinuti tek poslije polijetanja zrakoplova iz zrakoplovne luke s koje polijeće u inozemstvo.
NN 63/1992 • Po završenom letu u međunarodnom prometu zapovjednik zrakoplova, odnosno ovlašteni član posade dužan je zaključiti obračunski list.
NN 63/1992 • Carinarnica u zrakoplovnoj luci ovjerava zaključene obračunske listove i jedan primjerak zadržava, a jedan dostavlja posjedniku konsignacijskog skladišta koji je robu uputio na zrakoplov.
NN 63/1992 • Poduzeće koje opskrbljuje zrakoplov dužno je podnijeti carinarnici u zrakoplovnoj luci mjesečnu rekapitulaciju (popisni list) ovjerenih obračunskih listova.
NN 63/1992 • Roba koja nije prodana za vrijeme leta u međunarodnom prometu može se vratiti u konsignacijsko skladište, odnosno specijalizirano skladište ili zadržati u zrakoplovu ako je zrakoplov pod neposrednim carinskim nadzorom ili ako nastavlja let u međunarodnom prometu.
NN 63/1992 • Za robu koja po završetku leta zrakoplova u međunarodnom prometu ostaje u zrakoplovu, odnosno u određenim prostorima zrakoplova, carinarnica u zrakoplovnoj luci u kojoj se završava međunarodni let sravnjuje podatke iz zaključenog obračunskog lista sa stvarnim stanjem robe i stavlja carinsko obilježje na prostorije u zrakoplovu gdje je roba smještena, s tim što se carinsko obilježje ne smije povrijediti prije polijetanja zrakoplova u inozemstvo. Podatak o stavljenom carinskom obilježju carinarnica upisuje u obračunski list.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA
IZBOR:
Broj 74/92, Broj 161/98,
Broj 18/92, Broj 155/05,
Broj 2/06, Broj 84/00
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE