PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Stranica 2003-08-136-2008 NN 136/2003

• Stručno-teorijski dio završnog, odnosno pomoćničkog ispita polaže se pismeno, odnosno usmeno. Ispitanik, koji je postigao više od 60% mogućih bodova položio je stručno teorijski dio završnog/pomoćničkog ispita. Ispitanik koji je postigao 30-60% mogućih bodova ima pravo polagati usmeni ispit. Ako ispitanik ne zadovolji na usmenom ispitu upućuje se na popravni ispit iz stručno-teorijskog dijela ispita u idućem ispitnom roku. Ispitanik koji je na pismenom dijelu ispita postigao manje od 30% mogućih bodova upućuje se na popravni ispit.


Stranica NN 136/2003

• Stručno teorijski dio ispita obuhvaća teorijska znanja neophodna za obavljanje praktičnih radnji u zanimanju koja su propisana nastavnim planom i programom za stručno-teorijski dio naukovanja. Pitanja i zadaci trebaju obuhvatiti sljedeće razine znanja i sposobnosti:


Stranica NN 136/2003

• - sintezu, vrednovanje i prijedloge novih ili zamjenskih rješenja.


Stranica NN 136/2003

• Poželjno je da svaka od ovih razina znanja sudjeluje sa 20 do 30 % od ukupnog broja bodova.


Internet NN 136/2003
• Na pismenoj provjeri stručno-teorijskih znanja pitanja i zadaci trebaju u najvećoj mjeri biti objektivnoga tipa: učenik treba izračunavati, crtati sheme, pročitati podatke iz sheme ili tablice, pronaći određenu grešku na shemi, izvesti zaključke iz zadanih podataka, shema, nabrojiti sastavne dijelove i drugo. Treba izbjegavati pitanja esejskog tipa poput opisivanja nekog posla. Ako postoji potreba za opisivanjem nekog posla ili uređaja ili sustava, onda je najbolje i takva pitanja pretvoriti u pitanje objektivnog tipa tako da se sugerira nabrajanje po stavkama: materijala, redoslijeda operacija, potrebnog alata i pribora. To se može postići na taj način da se prostor za odgovore tako oblikuje u tablicu. Time se učeniku olakšava da bolje pokaže stvarno znanje, postiže se veća preglednost odgovora i objektivnost ocjenjivanja.

Internet stranice NN 136/2003
• Općenito, treba nastojati da pitanja i zadaci sadrže tablice, sheme, skice i crteže na kojima učenik treba pronaći, obraditi i interpretirati podatke. Crteži i fotografije su dobrodošli i onda kada se od učenika traži da opiše građu nekog uređaja ili nabroji njegove dijelove. Tada se na ilustraciji mogu označiti pozicije brojevima ili slovima što olakšava snalaženje učenika i poboljšava komunikaciju učenika i ocjenjivača. Od učenika također treba tražiti grafičko izražavanje: crtanje shema i skica. Ako treba provjeriti znanje spajanja, shema ili skica može biti djelomično nacrtana, a spojeve treba dodati učenik. Time se pomaže učeniku da organizira prostor za crtanje, štedi na vremenu, a provjerava se bitno, tj. znanje spajanja.

Internet stranice NN 136/2003 • Za rješavanje pitanja i zadaća ispitanik ima na raspolaganju četiri sata uz uporabu dopuštenoga pribora za pisanje, brisanje, crtanje i računanje te priručnika i ostalih pisanih materijala. Ocjenjivanje se obavlja prema ovoj ljestvici:
Internet stranice NN 136/2003 • Na usmenom ispitu u pravilu se provjeravaju znanja iz onih područja iz kojih naučnik nije pokazao dostatna znanja na pismenom dijelu ispita. I u ovom dijelu ispita treba što više koristiti sheme, crteže i fotografije, primjere projekata, tablice i kataloge proizvođača opreme te materijalne primjere i modele različitih uređaja i sustava koji su predmet ispitivanja. Zato je poželjno da se usmeni ispit održava u specijaliziranoj učionici gdje su dostupna sva navedena sredstva.
Internet stranice NN 136/2003 • Okvirni sadržaji praktičnog uratka i ispitnih proba razinom moraju odgovarati zadacima i ciljevima obrazovnog programa za frizere, a utemeljeni su na praktičnoj nastavi u školi i praktičnoj nastavi kod obrtnika. Ispitni uradak je provedba kemijskog procesa na kosi ili izrada vlasuljarskog umetka u trajanju 3,5-4 sata. Ispitne probe učenik izrađuje tijekom trajanja ispitnog uratka. To su osnovni frizerski postupci koje svaki učenik mora naučiti tijekom obrazovanja-šišanje kose, frizura i uvijanje kose za HTO.
Internet stranice NN 136/2003 • Zbog ujednačenosti kriterija polaganja završnog ispita učenici i članovi komisija trebaju se upoznati s pravilima polaganja ispita, kako bi se izbjegle event. nejasnoće te ispit održao regularno. Tjedan dana prije polaganja praktičnog dijela završnog ispita učenik mora u dogovoru s nastavnikom odabrati temu praktičnog uratka, kako bi na vrijeme osigurao potrebnu frizersku opremu i model na kojem će polagati ispit. Zbog raznovrsnosti rada na praktičnom dijelu ispita više učenika iz istog razreda ne može birati isti praktični uradak.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Vijesti NN 136/2003 • Radi objektivnijeg praćenja i vrednovanja znanja i vještina učenika te istovremenog polaganja ispita više kandidata, praktični dio ispita provodi se u praktikumu škole. Prema kapacitetima s kojima raspolaže, škola je dužna osigurati trajanje tog dijela ispita u roku 7-14 dana. Iznimno se praktični dio ispita može održati u frizerskom salonu gdje je učenik obavljao praktičnu nastavu, ali samo onda kad drugi način nije moguć.
Informacije NN 136/2003 • 1.) Kod ispitnog uratka ocjenjuje se tehnika, preciznost i urednost rada.
Poslovne stranice NN 136/2003 • 2.) Svaki učenik mora dobiti ocjenu iz najmanje tri probe od ponuđenih: šišanje kose, izrada vodenih valova, uvijanje kose za HTO, frizura. Cilj ove probe je ocjenjivanje vještine i znanja učenika u rukovanju alatom za šišanje, odjeljivanju kose pri šiš
Pregledi NN 136/2003 • Učenik je položio praktični dio pomoćničkog ispita ako je dobio pozitivnu ocjenu iz praktičnog uratka i ako je zadovoljio na najmanje tri ispitne probe. U slučaju da učenik ne zadovolji na ispitnim probama ili članovi komisije nisu potpuno suglasni o ocjeni, mogu mu se dati dodatne ispitne probe (do dvije), kako bi se objektivnije i lakše mogla dati konačna ocjena. Ako i nakon dodatnih proba učenik nije zadovoljio, upućuje se na ponovno polaganje završnog ispita.
Besplatno NN 136/2003 • Cjelokupno trajanje praktičnog dijela završnog ispita ne može biti duže od 4 sata. Ako učenik u to vrijeme ne izradi ispitni uradak i probe nije također položio praktični dio ispita.
Glasnik NN 136/2003 • Sadržaj-teme ispitnog uratkaZnanja i vještineNastavna i radna sredstva
Propis NN 136/2003 • 1.Izrada klasične HTO i oblikovanje frizure vodenom ondulacijom
Propis NN 136/2003 • 4. Izrada klasične HTO na prethodno prepariranoj kosi i oblikovanje frizure vodenom ondulacijom
Propis NN 136/2003 • 5. Izrada klasične HTO i oblikovanje večernje frizure- znati zaštitu u HTO
Propis NN 136/2003 • 2. Izrada moderne HTO i oblikovanje frizure sušenjem kose infra-zrakama
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 146/09, Broj 63/09, Broj 147/02, Broj 136/03, Broj 134/07, Broj 47/95


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE Pregled