PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Stranica 2003-07-111-1496 NN 111/2003

• U članku 43. stavku 2. riječ: »težu« zamjenjuje se riječju: »posebnu«, a iza riječi: »posljedice« dodaje se riječ: »barem«.


Stranica NN 111/2003

• U stavku 1. riječi: »Nije kriv« zamjenjuju se riječima: »Ne postupa s namjerom«.


Stranica NN 111/2003

• »(3) Neće se kazniti za namjeru počinitelj koji je u vrijeme počinjenja djela pogrešno smatrao da postoje okolnosti prema kojima bi djelo bilo dozvoljeno da su one stvarno postojale.«


Stranica NN 111/2003

• »(1) Novčana kazna se izriče u dnevnim dohocima. Ona iznosi najmanje deset, a najviše tristo dnevnih dohodaka, osim za kaznena djela počinjena iz koristoljublja kad iznosi najviše petsto dnevnih dohodaka.


Internet NN 111/2003
• (2) Sud utvrđuje broj dnevnih dohodaka na temelju otegotnih i olakotnih okolnosti navedenih u članku 56. ovoga Zakona, osim onih koje se odnose na imovinske prilike počinitelja.

Internet stranice NN 111/2003
• (3) Prilikom utvrđivanja visine dnevnog dohotka sud će uzeti u obzir počiniteljeve prihode, njegovu imovinu i njegove obiteljske obveze. Kad počinitelj kaznenog djela ne ostvaruje nikakva primanja, ali je vlasnik imovine ili imovinskih prava, sud će utvrditi dnevni dohodak po slobodnoj procjeni, prema vrijednosti te imovine ili imovinskih prava.

Internet stranice NN 111/2003 • (4) U postupku izdavanja kaznenog naloga (članak 446. Zakona o kaznenom postupku) dnevni dohodak utvrđuje se u visini prosječnoga dnevnog dohotka u Republici Hrvatskoj koji na temelju službenih podataka Državnog zavoda za statistiku utvrđuje i objavljuje Vrhovni sud Republike Hrvatske svakih šest mjeseci.
Internet stranice NN 111/2003 • (5) U sudskoj odluci mora se navesti broj i visina dnevnih dohodaka. Konačni iznos novčane kazne predstavlja umnožak broja dnevnih dohodaka i visine dnevnog dohotka.
Internet stranice NN 111/2003 • (6) Sud određuje rok za plaćanje novčane kazne koji može iznositi najmanje trideset dana, a najviše šest mjeseci.«
Internet stranice NN 111/2003 • U članku 53. stavku 1. riječ: »petnaest« zamjenjuje se riječju: »dvadeset«.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Vijesti NN 111/2003 • »(2) Za najteže oblike kaznenih djela iznimno se može propisati zatvor u doživotnom trajanju (u daljnjem tekstu: doživotni zatvor).«
Informacije NN 111/2003 • »(1) Osuđenik se može otpustiti s izdržavanja kazne zatvora nakon izdržane polovice kazne, a iznimno i nakon izdržane trećine kazne, pod uvjetima određenim u Zakonu o izvršavanju kazne zatvora.
Poslovne stranice NN 111/2003 • (2) Osuđenik na doživotni zatvor može se uvjetno otpustiti ako je izdržao dvadeset godina zatvora. Kao izdržana kazna smatra se svako oduzimanje slobode do kojeg je došlo u svezi s kaznenim djelom.
Pregledi NN 111/2003 • (3) Uvjetni otpust traje do dana kada istječe izrečena kazna, a za osuđenika na doživotni zatvor petnaest godina od dana otpuštanja sa izdržavanja kazne.
Besplatno NN 111/2003 • (4) Počini li osuđenik dok je na uvjetnom otpustu jedno ili više kaznenih djela za koja mu je izrečena kazna zatvora od šest mjeseci ili teža kazna, sud koji mu je izrekao kaznu opozvat će uvjetni otpust i izreći jedinstvenu kaznu primjenom odredbi članka 60. ovoga Zakona u koju će uračunati dio kazne koju je osuđenik izdržao.
Glasnik NN 111/2003 • (5) Na način opisan u prethodnom stavku sud može postupiti i kada osuđeniku izreče kaznu zatvora u trajanju kraćem od šest mjeseci. Ako sud ne opozove uvjetni otpust, uvjetni otpust se produžuje za vrijeme koje je osuđenik proveo na izdržavanju kazne zatvora.
Propis NN 111/2003 • (6) Uvjetni se otpust ne može opozvati nakon što su istekle dvije godine od isteka rokova iz stavka 3. ovoga članka.«
Propis NN 111/2003 • »Određujući vrstu i mjeru kazne počinitelju kaznenog djela u granicama koje su zakonom propisane za to djelo, sud će imajući na umu svrhu kažnjavanja, uzeti u obzir sve okolnosti koje utječu da kazna po vrsti i mjeri bude lakša ili teža za počinitelja kaznenog djela (olakotne i otegotne okolnosti) a osobito ove: stupanj krivnje, pobude iz kojih je kazneno djelo počinjeno, jačinu ugrožavanja ili povrede kaznenim djelom zaštićenog dobra, okolnosti u kojima je kazneno djelo počinjeno, okolnosti u kojima je počinitelj živio prije počinjenja kaznenog djela i usklađenosti njegova ponašanja sa zakonima, okolnosti u kojima živi i njegovo ponašanje nakon počinjenoga kaznenog djela, posebno odnos prema oštećeniku i naknadi štete prouzročene kaznenim djelom te ukupnost društvenih i osobnih uzroka koji su pridonijeli počinjenju kaznenog djela.«
Propis NN 111/2003 • U članku 57. stavku 2. iza točke d) dodaje se točka e) koja glasi:
Propis NN 111/2003 • »e) ako je za kazneno djelo propisana kazna zatvora od najmanje osam godina ili više, kazna se može ublažiti do tri godine zatvora.«
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 76/05, Broj 42/08, Broj 63/06, Broj 2/02, Broj 76/09, Broj 113/08


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE Pregled