PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Stranica 2003-08-136-2010 NN 136/2003

• Znati otkloniti smetnje i kvarove i održavati asinkrone motore.Jednofazni asinkroni motori. Rad trofaznog motora kao jednofaznog.


Stranica NN 136/2003

• Izbor motora (snaga, brzina, vrtnja, okretni moment, vrsta pogona, ugradnja).


Stranica NN 136/2003

• Mehanički prijenos snage motora (remenica, zupčasti prijenos, spojke), ležaji i dosjedi, podmazivanje.


Stranica NN 136/2003

• Zaštita (sklopni i zaštitni aparati) i hlađenje asinkronih motora.


Internet NN 136/2003
• Smetnje i kvarovi, otklanjanje kvarova i održavanje asinkronih strojeva.

Internet stranice NN 136/2003
• 4. Istosmjerni električni strojeviOpisati konstrukciju i objasniti rad istosmjernih strojeva.

Internet stranice NN 136/2003 • Poznavati rad istosmjernih strojeva u pogonu i prikazati njihove karakteristične veličine. Izmjeriti karakteristične veličine istosmjernih motora u praznom hodu i opterećenju. Shvatiti i objasniti namatanje istosmjernih motora.
Internet stranice NN 136/2003 • Promijeniti smjer vrtnje istosmjernih motora. Podesiti i mjerenjem utvrditi brzinu vrtnje istosmjernog motora.
Internet stranice NN 136/2003 • Navesti postupke za otklanjanje kvarova istosmjernih motora.
Internet stranice NN 136/2003 • Opisati građu, principe rada i načine podešavanja brzine vrtnje te područje primjene univerzalnih motora.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Vijesti NN 136/2003 • Spoznati problematiku radio-smetnji i navesti mjere za njihovo otklanjanje. Načelo izvedbe i rada istosmjernih strojeva. Konstrukcija istosmjernog stroja (stator, rotor, kolektor). Namoti istosmjernih strojeva. Fizikalna slika rada.
Informacije NN 136/2003 • Vrste istosmjernih strojeva. Pokretanje i zaustavljanje istosmjernih strojeva. Podešavanje brzine vrtnje istosmjernih motora.
Poslovne stranice NN 136/2003 • Zaštita istosmjernih strojeva. Smetnje i kvarovi, otklanjanje kvarova i održavanje istosmjernih strojeva.
Pregledi NN 136/2003 • 5. Posebni električni strojeviOpisati konstrukciju, način rada i ponašanje električnih motora posebne izvedbe. Upoznavati rad posebnih strojeva u pogonu i prikazati njihove karakteristične veličine. Izmjeriti karakteristične veličine motora u praznom hodu.
Besplatno NN 136/2003 • Otkloniti smetnje i kvarove i održavati posebne elektromotore.Konstrukcija i rad kolektorskih izmjeničnih motora.
Glasnik NN 136/2003 • Namoti posebnih strojeva. Zaštita posebnih strojeva. Smetnje i kvarovi, otklanjanje kvarova i održavanje posebnih strojeva.
Propis NN 136/2003 • Nastava predmeta električni strojevi izvodi se predavanjima i praktičnim vježbama. Teorijska nastavu predmeta (predavanja, ponavljanje, školske zadaće) može se izvoditi u učionici opće namjene ako je moguća doprema potrebne opreme i nastavnih sredstava za svaki nastavni sat ili u namjenskoj učionici za elektrotehniku, odnosno laboratoriju/praktikumu. Važno je napomenuti da se teorijska nastava i laboratorijski rad učenika nadopunjuju i čine jedinstvenu cjelinu što zahtjeva da nastavu u laboratoriju izvodi isti nastavnik koji izvodi i ostale oblike nastave ovog predmeta.
Propis NN 136/2003 • Program predmeta je potrebno realizirati tako da učenici dobiju temeljna znanja o električnim strojevima s pomoću tumačenja jasnih fizikalnih slika o njihovoj konstrukciji i funkcioniranju. Prilikom obrade gradiva o pojedinim vrstama električnih strojeva od posebne je važnosti da učenici imaju na raspolaganju modele i uzorke strojeva i da je nastava u što većoj mjeri usklađena s praktičnom nastavom iz ovog područja. U nastavi ovog predmeta treba, uz objašnjenje, što više koristiti primjere praktičnih izvedbi demonstracijskim metodama rada i samostalnim radom učenika u laboratoriju. Nastavnik prilikom realizacije pojedinih dijelova programa u nastavi može koristiti i računalo s odgovarajućim aplikacijskim programima.
Propis NN 136/2003 • Laboratorijske vježbe izvode se u laboratoriju s opremom koja odgovara opremi laboratorija za elektrotehniku proširenoj s opremom za električne strojeve. Izvedbenim programom treba predvidjeti za samostalan rad učenika u laboratoriju/praktikumu vrijeme od najmanje 35 sati godišnje u drugoj godini obrazovanja odnosno vrijeme od 16 sati godišnje u trećoj godini obrazovanja. Laboratorijske vježbe izvode se optimalno s tri skupine razrednog odjela, a najmanje s dvije skupine (najviše šesnaest učenika istovremeno) u bloku od dva sata. Vrijeme održavanja laboratorijskih vježbi treba biti predviđeno rasporedom sati od početka školske godine, a izvodi ih isti nastavnik koji izvodi i ostale oblike nastave ovog predmeta. Prvi dolazak na rad u laboratorij treba biti posvećen upoznavanju s instrumentima, pravilima rada u laboratoriju i mjerama zaštite.
Propis NN 136/2003 • U sklopu laboratorijskih vježbi trebaju biti zastupljene sve nastavne cjeline s težištem na transformatorima i asinkronim strojevima a primjere treba odabrati tako da učenik tijekom realizacije vježbe koristi tehničku dokumentaciju, stručnu literaturu, mjerne instrumente i pribor i da samostalnim radom stekne potrebna znanja i vještine. Laboratorijska vježba može slijediti ili prethoditi gradivu obrađenom predavanjima. Učenik za izvođenje vježbi treba biti pripremljen nastavom ili samostalnim radom na temelju razrađenih zadataka za vježbe, uputa i literature. Ako opremljenost škole dopušta, moguće je istovremeno organizirati vježbe sa cijelim razrednim odjelom u laboratoriju, ali u tom slučaju uz nastavnika sudjeluje i suradnik u nastavi.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 17/02, Broj 68/04, Broj 75/08, Broj 67/09, Broj 56/94, Broj 99/98


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE Pregled