PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Stranica HR2005-03-32-616 NN 32/2005

• Operator koji traži međusobno povezivanje s T-Com mrežom odgovoran je za dimenzioniranje i plaćanje vodova međusobnog povezivanja kojima se prenose sljedeći prometni tokovi:


Stranica 2005-03-32-616 NN 32/2005

• promet koji se prenosi kroz mrežu Operatora i predaje na pristupnoj točki T-Com-a s ciljem korištenja T-Com-ovih usluga terminiranja prometa;


Stranica 2005-03-32-616 NN 32/2005

• promet koji nastaje u T-Com mreži i predaje se u mrežu Operatora putem T-Com-ove usluge polaznog prometa;


Stranica 2005-03-32-616 NN 32/2005

• U svezi s kvalitetom usluga terminalnog i polaznog prometa, Operator samostalno i u cijelosti odgovara za neodgovarajuće dimenzioniranje vodova međusobnog povezivanja.


Internet NN 32/2005
• Operator se obvezuje dimenzionirati vodove međusobnog povezivanja za maksimalne gubitke od 1% tijekom sati povećanog prometa.

Internet stranice NN 32/2005
• Za potrebe prijenosa prometa iz T-Com mreže prema krajnjim korisnicima Operatora, Operator i T-Com mogu se sporazumjeti da se ovaj prometni tok prenosi preko vodova međusobnog povezivanja za koje je odgovoran Operator ili preko posebnih telekomunikacijskih vodova koje će osigurati T-Com sukladno dogovoru Operatora i T-Com-a.

Internet stranice NN 32/2005 • Fizička veza između dvije mreže temelji se na povezivanju odgovarajućih pristupnih točaka pomoću voda međusobnog povezivanja. Vod međusobnog povezivanja sastoji se od određenog broja 2 Mbit/s veza (E 1žs). Minimalni početni kapacitet za međusobno povezivanje za svaku pristupnu točku je 2x2 Mbit/s na lokalne pristupne točke. Minimalni početni kapacitet međusobnog povezivanja za svaku pristupnu točku je 2 Mbit/s na regionalne pristupne točke s obvezom povezivanja na sve regionalne pristupne točke unutar jednoga regionalnog pristupnog područja.
Internet stranice NN 32/2005 • Minimalna nadogradnja kapaciteta za svaku lokalnu pristupnu točku je 2 Mbit/s, a u slučaju međusobnog povezivanja na regionalnim pristupnim točkama potrebno je istovremeno nadograđivati kapacitete prema svim regionalnim pristupnim točkama u tom području.
Internet stranice NN 32/2005 • Za uspostavu vodova međusobnog povezivanja, T-Com će ponuditi međusobno povezivanje sukladno člancima 7.2.1. i 7.2.2. ove standardne ponude.
Internet stranice NN 32/2005 • Operator mora odlučiti o načinu na koji će vodovi međusobnog povezivanja, za čije dimenzioniranje odgovara, biti zaštićeni u smislu prijenosa. Cijena vodova međusobnog povezivanja ovisi o načinu njihove realizacije.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Vijesti NN 32/2005 • Kod međusobnog povezivanja na lokaciji korisnika, cjelokupni vod međusobnog povezivanja osigurava T-Com. U svrhu zaštite, T-Com će ugraditi potrebnu prijenosnu opremu u objektu na lokaciji Operatora, pod uvjetom da su zadovoljeni određeni minimalni uvjeti koji su navedeni u poglavlju 6. ove standardne ponude. U tom slučaju, točka razgraničenja bit će postavljena na DDF u objektu na lokaciji centrale Operatora.
Informacije NN 32/2005 • Cijene vodova međusobnog povezivanja na lokaciji korisnika navedene su u člancima 15.1. i 15.2. ove standardne ponude.
Poslovne stranice NN 32/2005 • Kod međusobnog povezivanja na lokaciji T-Com-a, cjelokupni vod međusobnog povezivanja osigurava Operator. U svrhu zaštite, Operator će ugraditi potrebnu prijenosnu opremu u objektu na lokaciji T-Com-a pod uvjetom da su zadovoljeni određeni minimalni uvjeti koji su navedeni u poglavlju 6. ove standardne ponude. U tom slučaju, točka razgraničenja bit će postavljena na DDF u objektu na lokaciji centrale T-Com-a.
Pregledi NN 32/2005 • Kvaliteta i sigurnost prijenosa prometa međusobnog povezivanja od strane T-Com-a je u skladu s kvalitetom koju T-Com osigurava za vlastiti promet.
Besplatno NN 32/2005 • Za potrebe usluge terminiranja prometa za pozive na zemljopisne brojeve T-Com-a, T-Com se obvezuje osigurati na svojoj mreži stopu nepropusnosti mreže, za kvarove koji su isključivo uzrokovani T-Com mrežom, koja ne prelazi 1,5% kao nacionalni godišnji prosjek. Stopa nepropusnosti mreže predstavlja omjer između broja poziva predanih od strane Operatora koji završavaju u T-Com mreži i ne uspiju doći do odredišta zbog nedostatnosti T-Com mreže i ukupnog broja poziva predanih od strane tog Operatora koji završavaju u T-Com mreži (isključujući kvarove uzrokovane postupanjem krajnjeg korisnika i nedostacima u terminalnoj opremi).
Glasnik NN 32/2005 • T-Com će učiniti razborite napore da bi se izbjegli problemi gomilanja prometa u T-Com mreži, međutim takvi problemi ipak mogu nastati privremeno na određenim točkama u mreži. Ukoliko Operator ima problema sa gomilanjem svog prometa međusobnog povezivanja uslijed zagušenja u T-Com mreži, može se obratiti odgovarajućoj službi T-Com-a definiranoj u ugovoru o međusobnom povezivanju. Na temelju preciznih i podrobnih podataka koje Operator dostavi, T-Com će provjeriti postoji li doista problem zagušenja u T-Com mreži te će, ukoliko utvrdi da se problem zagušenja nalazi u T-Com mreži, obavijestiti Operatora o vremenskom roku u kojem ga planira ukloniti.
Propis NN 32/2005 • Ukoliko Operator isporuči veću količinu prometa od planirane, to može imati utjecaja na definiranu kvalitetu usluge. Isto se neće smatrati nedostatkom T-Com mreže.
Propis NN 32/2005 • U slučaju kada bi pojedina situacija mogla privremeno ometati tijek prometa u T-Com mreži, T-Com ima pravo primijeniti standardne mjere regulacije prometa (npr. blokiranje prometa), kako bi se ograničio utjecaj takve situacije na kvalitetu usluge koju pruža svojim krajnjim korisnicima, kao i operatorima s kojima je T-Com mreža međusobno povezana. Te mjere regulacije prometa primijenit će se ravnopravno na promet T-Com-a i na promet Operatora. Gore navedena ciljana stopa nepropusnosti mreže ne obuhvaća kvarove koji su uzrokovani navedenim mjerama regulacije prometa. Ugovorne strane će jedna drugu izvještavati o strategijama upravljanja operativnim prometom u cilju zaštite kvalitete usluga i ublažavanja kratkotrajnih opterećenja uzrokovanih abnormalnim intenzitetom prometa ili neispravnim kapacitetima.
Propis NN 32/2005 • Kao i većina europskih operatora, T-Com je u postupku usvajanja i modernizacije svoje telekomunikacijske infrastrukture. T-Com će prema potrebi uvoditi promjene uvjetovane razvojem međunarodnih standarda (ITU-T i ETSI). To može imati utjecaja na ponuđene usluge međusobnog povezivanja i pristupne točke. T-Com će izvijestiti Operatora o promjenama u svojoj infrastrukturi koje mogu utjecati na usluge međusobnog povezivanja koje T-Com nudi. Pisanu obavijest o promjenama u T-Com mreži koje imaju utjecaj na usluge međusobnog povezivanja, T-Com se obvezuje dostaviti Operatoru čim to bude praktično izvedivo, a najkasnije 6 mjeseci prije planiranih promjena. Ova se obveza ne primjenjuje na T-Com u slučaju prethodnog zajedničkog dogovora između T-Com-a i Operatora, zahvata ograničenog značenja, djelovanja više sile, kao i odluke nadležnog regulatornog tijela donesene u skladu s važećim propisima.
Propis NN 32/2005 • Istovremeno, T-Com je u postupku smanjenja broja centrala koje rade u T-Com mreži. U tu svrhu T-Com zadržava pravo zatvoriti određene pristupne točke u T-Com mreži koje su otvorene u svrhu međusobnog povezivanja. U slučaju zatvaranja pojedine pristupne točke, T-Com će izvijestiti Operatora što je ranije moguće, ali najkasnije 6 mjeseci prije dana zatvaranja.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 117/03, Broj 81/06, Broj 92/94, Broj 74/03, Broj 52/90, Broj 125/08


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE Pregled