PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 12/2007 • Snaga fotoelektrične ćelije koju pokazuje pokazni uređaj mora biti linearna funkcija jakosti svjetlosti fotoosjetljive površine. Moraju se osigurati sredstva (električna i/ili optička) za lakše zauzimanja ništice i namještanja pri umjeravanja. Ta sredstva ne smiju utjecati na linearnost ili spektralne značajke uređaja. Točnost sklopa prijamnik-pokazk-pokazni uređaj mora biti unutar ± 2 % cijele ljestvice ili ± 10 % ne vrijednosti, ovisno o tome koja je vrijednost manja.
NN 12/2007 • Njegov mehanizam mora omogućavati postavljanje uzorka na način da se os stalka izvora i prijamnika sijeku na reflektirajućoj površini. Reflektirajuća površina može ležati unutar uzorka retrovizora ili na obje njegove strane, ovisno o tome je li to ‘primarna’ ili ‘sekundarna’ površina ogledala ili je prizmatično ogledalo ‘flip’ tipa.
NN 12/2007 • Kod metode izravnog umjeravanja zrak se uzima za referentni etalon. Ta se metoda primjenjuje s uređajima koji imaju takvu podjelu da omogućava umjeravanje na čitavoj ljestvici usmjeravanjem prijamnika izravno s osi izvora svjetlosti (vidi sliku 1.).
NN 12/2007 • Ta metoda dopušta u nekim slučajevima (npr. kod mjerenja površina s niskom refleksijom) primjenu umjeravanja u jednoj međutočki (između 0 i 100 % na ljestvici). U tim je slučajevima potrebno umetnuti filtar neutralne gustoće poznatog faktora propustnosti u optičku putanju te namještati sustav za umjeravanje dok pokazni uređaj ne pokaže postotak propuštanja koji odgovara filtru neutralne gustoće. Filtar se mora skinuti prije početka mjerenja refleksije.
NN 12/2007 • Ta se metoda umjeravanja primjenjuje u slučaju uređaja s fiksnim geometrijskim rasporedom izvora i prijamnika. Ona iziskuje odgovarajuće umjeren i održavan etalon refleksije. Poželjno je da taj referentni etalon bude ravni retrovizor čiji je koeficijent refleksije što je moguće bliži onom kod ispitivanih uzoraka.
NN 12/2007 • Koeficijent refleksije uzoraka ravnog ogledala može se mjeriti uređajima primjenom izravne ili neizravne metode umjeravanja. Vrijednost koeficijenta refleksije očitava se izravno na predočniku uređaja.
NN 12/2007 • Mjerenje koeficijenta refleksije neravnih (izbočenih) retrovizora zahtjeva uporabu uređaja koji imaju ugrađenu Ulbrichtovu kuglu u prijamniku (vidi sliku 2.). Ako očitanje kugle pokazuje ne podjela s etalon ogledalom koeficijenta refleksije E %, tada, s nepoznatim ogledalom, nx podjela će odgovarati refleksiji X %, prema sljedećoj formuli:
NN 12/2007 • Slika 1. OSNOVNA SHEMA REFLEKTOMETRA KOJA PRIKAZUJE GEOMETRIJA OBIJU METODA UMJERAVANJA
NN 12/2007 • Slika 2. OSNOVNA SHEMA REFLEKTOMETRA S ULBRICHTOVOM KUGLOM U PRIJAMNIKU
NN 12/2007 • Koordinate boje za etalon kolorimetrijskog analizatora CIE 1931 (1)
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 12/2007 • UVJETI ZA HOMOLOGACIJU TIPA SASTAVNOGA DIJELA I OZNAČIVANJE RETROVIZORA
NN 12/2007 • Uzorci tipa retrovizora koji su dostavljeni homologaciju tipa sastavnoga dijela moraju biti jasno vidljivo i neizbrisivo označeni trgovačkom oznakom ili zaštitnim znakom i imati dovoljno prostora za oznaku homologacije tipa sastavnoga dijela; taj prostor mora biti prikazan na crtežima koji prate zahtjev za homologaciju tipa sastavnoga dijela.
NN 12/2007 • 2.1 Zahtjev za homologaciju tipa sastavnoga dijela mora biti popraćen s četiri retrovizora: tri za ispitivanja i jedan koji pohranjuje u laboratorij za sve kasnije provjere za koji se ukaže potreba. Laboratorij može zahtijevati dodatne uzorke.
NN 12/2007 • 2.2 Kad tip retrovizora koji je dostavljen u skladu s odredbama točke 1. zadovoljava zahtjeve Priloga II., mora mu se dodijeliti homologacija tipa sastavnoga dijela i mora dobiti broj homologacije tipa sastavnog dijela.
NN 12/2007 • 2.2 Taj se broj ne smije dodijeliti nekom drugom tipu retrovizora.
NN 12/2007 • 3.1 Svaki retrovizor koji je u skladu s tipom za koji je dodijeljena homologacija tipa sastavnoga dijela prema ovom Poglavlju mora nositi oznaku homologacije tipa sastavnoga dijela opisanu u Prilogu V. Pravilnika o homologaciji tipa motornih vozila na dva ili tri kotača. Veličina ‘a’ koja određuje dimenzije pravokutnika i brojka i slova koji čine oznaku ne smije biti manja od 6 mm.
NN 12/2007 • 4.2 Oznaka homologacije tipa sastavnoga dijela dobiva dodatni simbol I ili L koji određuje razred tipa retrovizora. Dodatni se simbol mora postaviti u blizini pravokutnika oko malog slova »e«, u bilo koji položaj odnosu na njega.
NN 12/2007 • 4.3. Oznaka homologacije tipa sastavnoga dijela i dodatni simbol moraju se postaviti na neki bitni dio retrovizora tako, da su neizbrisivi i jasno vidljivi kad se retrovizor ugradi na vozilo.
NN 12/2007 • Opisni dokument s obzirom na tip retrovizora namijenjenog motornim vozilima na dva ili tri kotača
NN 12/2007 • (treba priložiti uz zahtjev za homologaciju tipa sastavnoga dijela kad je podnesen odvojeno od zahtjeva za homologaciju tipa vozila)
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA
IZBOR:
Broj 36/07, Broj 11/07,
Broj 7/07, Broj 33/09,
Broj 125/05, Broj 34/08
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE