PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 32/2005 • – usluga prijenosa osnovnih PSTN/ISDN govornih poziva / bazirana na audio nosiocu 3,1 kHz
NN 32/2005 • – usluga osnovnih ISDN poziva bazirana na nosiocu 64 kbit/s (unrestricted bearer).
NN 32/2005 • Pored onog što je propisano važećim propisima, Operator je dužan poštivati sljedeća minimalna načela u svezi s korištenjem identiteta pozivajuće linije – CLI. CLI mora uvijek predstavljati točan broj dodijeljen pretplatničkom priključku javne telekomunikacijske mreže na kojoj je poziv nastao. Navedeni broj je broj koji Operatoru dodjeljuje nadležno regulatorno tijelo, a Operator ga zatim pridjeljuje svojem krajnjem korisniku. Operator je dužan pridržavati se, u onoj mjeri u kojoj je to tehnički moguće, mjerodavnih ITU preporuka i Europskih smjernica za identifikaciju pozivne linije, koje izdaje Europska telekomunikacijska platforma – ETP (22. siječnja 1999.).
NN 32/2005 • 6. Tehnički i ekspolatacijski uvjeti za usluge međusobnog povezivanja
NN 32/2005 • Uspostava međusobnog povezivanja mreže Operatora i T-Com mreže realizirat će se putem voda međusobnog povezivanja koji završava s 2048 kbit/s sučeljem.
NN 32/2005 • U pravilu, vod međusobnog povezivanja uspostavlja T-Com na lokaciji Operatora (međusobno povezivanje na lokaciji korisnika).
NN 32/2005 • Na zahtjev Operatora T-Com će omogućiti međusobno povezivanje na lokaciji T-Com-a i u tu svrhu smještaj opreme na lokaciji T-Com-a (kolokacija) pod uvjetima određenima u članku 6.2.4. ove standardne ponude. U tom slučaju, vod za međusobno povezivanje osigurava Operator.
NN 32/2005 • Električke i fizičke karakteristike sučelja, te uvjeti koje zahtijeva prijenosna oprema i njena ugradnja u objektu na lokaciji međusobnog povezivanja definirani su u nastavku ove standardne ponude.
NN 32/2005 • Pod točkama razgraničenja podrazumijevaju se granice u kojima dolazi do fizičkog prijelaza odgovornosti i vlasništva nad opremom između Operatora i T-Com-a. Te točke su priključak napajanja, uzemljenja i 2048 kbit/s sučelje.
NN 32/2005 • Prijenosni medij za prijenosni sustav međusobnog povezivanja (svjetlovodni kabel ili drugi kabel) ne predstavlja točku razgraničenja.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 32/2005 • U slučaju kad T-Com instalira dio svoje prijenosne opreme i digitalni razdjelnik (DDF) u objektu na lokaciji Operatora, krajnja točka odgovornosti T-Com-a predstavlja konektor na DDF-u na lokaciji centrale Operatora na kojemu završava spoj s uređaja sustava prijenosa, kroz koji prolazi vod međusobnog povezivanja.
NN 32/2005 • U slučaju kad Operator instalira dio svoje prijenosne opreme i digitalni razdjelnik (DDF) u objektu na lokaciji T-Com-a, krajnja točka odgovornosti Operatora predstavlja konektor na DDF-u na lokaciji centrale T-Com-a na kojemu završava spoj s uređaja sustava prijenosa, kroz koji prolazi vod međusobnog povezivanja.
NN 32/2005 • Prijenosna oprema završava na DDF-u. Tip konektora koji će se koristiti definirat će se u ugovoru o međusobnom povezivanju.
NN 32/2005 • Električne karakteristike 2048 kbit/s voda međusobnog povezivanja trebaju biti sukladne s ITU-T preporukom G.703. Za povezivanje transmisijskog uređaja i DDF-a definira se koaksijalni kabel impedancije 75 Ohm-a. Zaštitni omotač kabela (širm) treba biti uzemljen preko DDF-a. Maksimalno gušenje između opreme Operatora i opreme T-Com-a ne smije biti veće od 6 dB, mjereno na 1024 kHz. Izlazni jitter ne smije prelaziti 0.75 UI u frekventnom opsegu 20Hz – 100kHz prema preporuci ITU-T G.921 tablica 3.
NN 32/2005 • T-Com i Operator osiguravaju sinkronizaciju svojih mreža u skladu s odgovarajućim ITU preporukama.
NN 32/2005 • Za međusobno povezivanje s Operatorom T-Com će osigurati na pristupnim točkama u T-Com mreži sučelje međusobnog povezivanja (T-ComII – T-Com Interconnection Interface) sa sustavom signalizacije No7. Na ovim sučeljima T-Com podržava ISUP verziju 2, s time da će skup usluga koje se time podržavaju biti definiran ugovorom o međusobnom povezivanju na osnovi raspoloživosti usluga u T-Com mreži kao i potrebnih testiranja.
NN 32/2005 • Detaljne tehničke specifikacije uključujući i specifičnosti (iznimke) bit će opisane u ugovoru o međusobnom povezivanju.
NN 32/2005 • Relevantne međunarodne publikacije na koje se oslanjaju tehničke specifikacije navedene su u člancima 6.1.7. i 6.1.8. ove standardne ponude.
NN 32/2005 • Signalizacijsko povezivanje sa sustavima Operatora ostvaruje se putem signalizacijskih veza s minimalno dvije signalizacijske pristupne točke u signalizacijskoj mreži T-Com-a na nacionalnoj razini. Signalizacijska veza dimenzionira se na promet od 0,2 Erlanga po jednom smjeru. Signalizacijski vod služi za prijenos ISUP poruka. Prijenos drugih vrsta poruka (SCCP i slično) bit će predmet ugovora o međusobnom povezivanju.
NN 32/2005 • Slijedeće ITU-T preporuke, ETSI ETS i druge publikacije sadržavaju odredbe na kojima se temelji tehnička specifikacija SS7 MTP. Za publikacije koje su danas na snazi relevantne su samo one revizije i dodaci koji su službeno objavljeni i uključeni kao dodaci ili revizije. Za nedatirane publikacije uzima se u obzir zadnja važeća verzija.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 139/06, Broj 85/08,
Broj 88/05, Broj 52/05,
Broj 53/91, Broj 179/03
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE