PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
PREGLED PRAVNE REGULATIVE - AŽURIRANO
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 7/1996 • (8) Ukamaćivanje povećanja odnosno smanjenja vlastitog kapitala provodi se prema stvarnom povećanju odnosno smanjenju vlastitog kapitala.
NN 7/1996 • (2) Izuzimanja mogu biti u obliku novca, dobara, vrijednosnih papira, korištenja dobara i usluga. Izuzimanja u obliku novca su isplate.
NN 7/1996 • (3) Isplate i izuzimanja mogu biti javna (javne isplate dobiti) i skrivena (skrivene isplate dobiti) te povrati kapitala ulagačima.
NN 7/1996 • (4) Izuzimanja koja nisu u novcu procjenjuju se prema usporedivoj tržišnoj vrijednosti.
NN 7/1996 • (2) Ulaganja mogu biti u obliku novca, dobra, vrijednosnih papira ili prava.
NN 7/1996 • (3) Ulaganja koja nisu u obliku novca, procjenjuju se po usporedivoj tržišnoj vrijednosti.
NN 7/1996 • (4) Ulaganjima se mogu smatrati i rashodi vlasnika za poslovne svrhe na teret privatnih sredstava.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 7/1996 • (1) Pod usporedivom tržišnom vrijednošću izuzimanja ili ulaganja predmeta dugotrajne imovine smatra se cijena koja bi se u trenutku izuzimanja ili ulaganja mogla postići na tržištu. Za izuzimanja je prvenstveno mjerodavna cijena, za ulaganja je prvenstveno mjerodavna cijena nove nabave. Ako se prodajna cijena ili cijena nove nabave ne mogu ili ne mogu pouzdano vratiti, treba usporedivu tržišnu vrijednost procijeniti.
NN 7/1996 • (2) Ulaganja predmeta kratkotrajne imovine procjenjuju se prema troškovima proizvodnje ili cijeni nove nabave u trenutku ulaganja. Kao cijene nove nabave mjerodavne su cijene onoga tržišta na kojemu bi porezni obveznik nabavljao kada dotične predmeta ne bi ulagao. Ako se troškovi proizvodnje ili cijena nove nabave ne mogu ili ne mogu pouzdano utvrditi, treba usporedivu tržišnu vrijednost ulaganja procijeniti. Izuzimanja predmeta kratkotrajne imovine procjenjuju se prema usporedivoj tržišnoj vrijednosti. Pod usporedivom tržišnom vrijednošću smatra se cijena koja bi se u trenutku izuzimanja mogla postići na tržištu. Za izuzimanje je prvenstveno mjerodavna prodajna cijena. Ako se prodajna cijena ne može ili ne može pouzdano utvrditi, treba usporedivu tržišnu vrijednost procijeniti.
NN 7/1996 • (3) Kao podloga za procjenu usporedive tržišne vrijednosti mogu poslužiti ranije procijenjene vrijednosti za uložena ili izuzeta dobra. Ako su se cijene istih ili sličnih dobara od ranije procjene povisile ili snizile, to kod nove procjene treba uzeti u obzir. Ako se je korisnost nekog dobra od ranije procjene smanjila, to treba putem otpisa uzeti u obzir.
NN 7/1996 • (5) Ako iz procjene koja je obavljena u skladu sa stavcima 3. i 4. proizađe u pojedinačnom slučaju očito netočan rezultat, procjena se ne smije primijeniti. Očitu netočnost dokazuje onaj tko ju je utvrdio.
NN 7/1996 • (6) Ako porezni obveznik namjerava izuzeti i prebaciti u inozemstvo više od 10% vlastitog kapitala ili više od 1.000.000,00 kuna, i to u obliku stvari ili predmeta, tada o tome treba obavijestiti Poreznu upravu najkasnije 30 dana prije toga izuzimanja prebacivanja. Ako između dvaju ili više izuzimanja ili prebacivanja gore opisane vrste ne protekne više od 6 mjeseci, tada se oni glede pitanja jesu li prekoračene gore navedene granice smatraju jedinstvenim izuzimanjem i prebacivanjem. Porezni obveznik treba Poreznoj upravi priopćiti sve činjenice bitne za vrednovanje tog izuzimanja i prebacivanja. To se posebice odnosi na vrstu, vrijednost i starost imovinskih predmeta, cijenu plaćenu u trenutku nabave, kao i imena poznatih prijašnjih vlasnika.
NN 7/1996 • 1. davanje određenih koristi članu društva uz naknadu nižu od tržišne,
NN 7/1996 • 2. plaćanje veće naknade članu društva za dobra ili usluge od vrijednosti dobara, usluga ili učinaka odnosno koristi koje je on dao društvu,
PRETHODNO - SLJEDEĆA STRANICA IZBOR:
Broj 106/03, Broj 136/06,
Broj 28/09, Broj 2/01,
Broj 140/05, Broj 61/05
LINK - POSLOVNI PROGRAMI, INVESTICIJE, POTICAJI, KREDITI, UGOVORI