PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH USLUGA, INTERNET USLUGE
NOVI BRZI PREGLED ZAKONSKE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 76/2009 • Raspodjela emisijskih kvota postrojenjima odvija se u dva koraka – emisijske kvote raspodjeljuju se na četiri sektora i potom postrojenjima unutar tih sektora.
NN 76/2009 • Kod izrade Plana raspodjele emisijskih kvota stakleničkih plinova, postrojenja su raspoređena u četirima sektorima:
NN 76/2009 • 1. energetski sektor; ovaj sektor uključuje postrojenja za proizvodnju energije uglavnom za opću potrošnju, odnosno postrojenja za proizvodnju električne energije i postrojenja za proizvodnju topline;
NN 76/2009 • 4. ostala postrojenja; ova skupina uključuje glavninu manjih postrojenja i u osnovi obuhvaća prehrambenu proizvodnju, proizvodnju opeke i proizvodnju keramičkih proizvoda; napomena: obuhvaćena su i ložišta za pogonsko gorivo koja koriste postrojenja obuhvaćena sustavom trgovanja emisijskim kvotama stakleničkih plinova.
NN 76/2009 • – energetski sektor je vrlo važan i obuhvaća oko 49% emisija iz postrojenja pokrivenih sustavom trgovanja emisijskim kvotama, a emisije sektora u osnovi su uvjetovane domaćom potrošnjom energije i izvozom;
NN 76/2009 • – rafinerije mineralnih ulja, iako u ograničenom broju, čine oko 22% emisija iz postrojenja pokrivenih sustavom trgovanja emisijskim kvotama, na čije emisije utječe promjena na području normi goriva za motorna vozila u Republici Hrvatskoj i Europi;
NN 76/2009 • – proizvodnja cementa i vapna, koja obuhvaća oko 28% emisija iz postrojenja pokrivenih sustavom trgovanja emisijskim kvotama, na čije emisije utječe povećanje opsega poslova domaćeg sektora graditeljstva;
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH USLUGA, INTERNET USLUGE
NN 76/2009 • Sektor 1: Proizvodnja električne i toplinske energije za opću potrošnju (EN)
NN 76/2009 • Kapacitet za proizvodnju električne energije u Republici Hrvatskoj uključuje elektrane u vlasništvu HEP grupe (Hrvatska elektroprivreda), određen broj industrijskih elektrana te nekoliko vjetroelektrana i malih hidroelektrana u privatnom vlasništvu. Ukupni kapacitet koji podmiruje potrebe hrvatskog elektroenergetskog sustava iznosi 4 049 MW (s 50% kapaciteta nuklearne elektrane Krško u Sloveniji). Od tog iznosa, 1 632 MW dolazi iz termoelektrana, 2 079 MW iz hidroelektrana i 338 MW iz nuklearne elektrane Krško (što je 50% njenog ukupnog kapaciteta).
NN 76/2009 • U razdoblju od nekoliko godina do 2007. godine elektrane HEP-a d.d. u Sisku i Rijeci nisu radile punim kapacitetom. S obzirom na navedeno, a odnosi se na domaće i međunarodne mjere, ova okolnost uzeta je u obzir za izračun bazne godine emisija od ovih postrojenja.
NN 76/2009 • Rafinerije prolaze postupak restrukturiranja s planom proširenja kapaciteta, koji je u tijeku provedbe. Glavni razlozi proširenja postrojenja nalaze se u rastućoj potrošnji goriva u prometu i usvajanju novih normi, skladno normama EU-a.
NN 76/2009 • U Republici Hrvatskoj postoje četiri veća proizvođača cementa, koji uglavnom proizvode portland cement. U manjim količinama proizvodi se i aluminijski cement. Emisije CO2 koje nastaju tijekom postupka proizvodnje cementa predstavljaju najvažniji izvor ukupnih emisija CO2 izvan energetskog sektora. Ovaj sektor ima veliku perspektivu rasta, kao izravnu posljedicu rastućih aktivnosti u graditeljstvu u Hrvatskoj i susjednim zemljama, a naročito Bosni i Hercegovini.
NN 76/2009 • Ostala proizvodnja uglavnom obuhvaća postrojenja u sektorima:
NN 76/2009 • U Hrvatskoj postoji jedan proizvođač dušične kiseline u proizvodnom postupku primjene dvostrukog tlaka, prema tlaku korištenom tijekom stupnja oksidacije i apsorpcije. Amonijak koji se koristi kao sirovina, hlapi, pomiješan sa zrakom izgara u katalizatoru od legure platine i rodija. Nastaje didušikov oksid, koji je također staklenički plin.
PRETHODNO - SLJEDEĆA STRANICA IZBOR:
Broj 55/08, Broj 88/05,
Broj 121/07, Broj 87/06,
Broj 13/93, Broj 117/03
LINK - VODIČ KROZ POSLOVNE USLUGE KOJE SU VAM DOSTUPNE