PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 94/2001 • (2) Osoba koja pruža njegu i pomoć ima pravo na naknadu plaće u visini osobne invalidnine invalida I. skupine, prava iz mirovinskog i zdravstvenog osiguranja, pravo na doplatak za djecu i prava za vrijeme nezaposlenosti, kao zaposlena osoba prema posebnim propisima.
NN 94/2001 • (3) Ministarstvo hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata isplaćuje naknadu plaće iz stavka 2. ovoga članka i uplaćuje doprinose na naknadu plaće i iz naknade plaće a sredstva za te namjene osiguravaju se u državnom proračunu.
NN 94/2001 • (4) Osnovica za uplatu doprinosa je visina naknade plaće uvećana za doprinos iz plaće.
NN 94/2001 • Mjerila za izbor osobe koja može pružati njegu i pomoć, te postupak i način ostvarivanja prava iz članka 28. ovoga Zakona propisuje pravilnikom ministar hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata.
NN 94/2001 • (1) Iznimno od odredbe članka 37. ovoga Zakona HRVI iz Domovinskog rata od I. do IV. skupine ima pravo na medicinsku, odnosno fizikalnu rehabilitaciju ako mu je ta rehabilitacija prijeko potrebna u svezi s oštećenjem organizma koje je zadobio pod okolnostima iz članka 5. ovoga Zakona i na temelju kojeg mu je priznat status HRVI iz Domovinskog rata.
NN 94/2001 • (2) Indikacije, trajanje, postupak i način ostvarivanja medicinske, odnosno fizikalne rehabilitacije propisuje pravilnikom ministar hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata.
NN 94/2001 • (1) HRVI iz Domovinskog rata kod kojeg nakon ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, zbog bolesti, a bolest je, pogoršanje bolesti, odnosno pojava bolesti neposredna posljedica sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske postoji preostala radna sposobnost, ima pravo na profesionalnu rehabilitaciju, uključujući osposobljavanje za obavljanje poslova za koje se traži stručna sprema viša od njegove, bez obzira je li mu nakon profesionalne rehabilitacije osigurano zaposlenje, ako nema navršene određene godine života i to: žena 40 godina, a muškarac 45 godina.
NN 94/2001 • (2) O pravu na profesionalnu rehabilitaciju rješava Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje nakon ocjene preostale radne sposobnosti HRVI iz Domovinskog rata i određuje rok trajanja profesionalne rehabilitacije.
NN 94/2001 • (3) Od dana stjecanja prava na profesionalnu rehabilitaciju do upućivanja na istu, kao i tijekom profesionalne rehabilitacije, HRVI iz Domovinskog rata ima pravo na naknadu plaće u iznosu plaće pripadnika djelatnog sastava oružanih snaga Republike Hrvatske istog čina i ustrojbenog mjesta, koju isplaćuje Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje i na čiju svotu se primjenjuju odredbe o smanjenju sukladno odredbi članka 75. stavka 10. i 11. ovoga Zakona.
NN 94/2001 • (4) Nakon završene profesionalne rehabilitacije HRVI iz Domovinskog rata prijavljuje se Hrvatskom zavodu za zapošljavanje i pripada mu naknada plaće iz stavka 3. ovoga članka najduže 12 mjeseci od dana završene profesionalne rehabilitacije pod uvjetom da se u roku od 30 dana od dana završetka profesionalne rehabilitacije prijavio nadležnoj službi za zapošljavanje i da se u skladu s propisima o zapošljavanju redovno prijavljuje toj službi.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 94/2001 • (5) Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje obvezan je uputiti HRVI iz Domovinskog rata na profesionalnu rehabilitaciju najkasnije u roku od 30 dana od dana pravomoćnosti rješenja o priznavanju prava na profesionalnu rehabilitaciju.
NN 94/2001 • (6) Pravne osobe, tijela državne uprave, tijela sudbene vlasti i druga državna tijela, tijela lokalne i područne (regionalne) samouprave, javne službe, izvanproračunski fondovi, te pravne osobe u vlasništvu ili pretežitom vlasništvu Republike Hrvatske (u daljnjem tekstu: poslodavac) obvezni su primati na profesionalnu rehabilitaciju HRVI iz Domovinskog rata kojega uputi Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje.
NN 94/2001 • (7) Evidenciju o korištenju prava iz stavka 1. ovoga članka vodi nadležni ured državne uprave u jedinici područne (regionalne) samouprave, odnosno upravno tijelo Grada Zagreba na temelju rješenja o pravu na profesionalnu rehabilitaciju.
NN 94/2001 • (1) HRVI Domovinskog rata koji nisu sposobni za kretanje bez invalidskih kolica ili drugih ortopedskih pomagala i slijepi HRVI, imaju pravo na prilagodbu prilaza do zgrade i prilagodbu stana za kretanje u kolicima, ako se te prilagodbe mogu izvesti, sukladno posebnim propisima.
NN 94/2001 • (2) Zahtjev za ostvarivanje prava iz stavka 1. ovoga članka podnosi se Ministarstvu za javne radove, obnovu i graditeljstvo.
NN 94/2001 • (3) Postupak i način prilagodbe utvrđuje se pravilnikom koji donosi ministar za javne radove, obnovu i graditeljstvo.
NN 94/2001 • (4) Pravo na prilagodbu iz stavka 1. ovoga članka HRVI iz Domovinskog rata može ostvariti samo jedanput.
NN 94/2001 • (1) Ministarstvo hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata snosi troškove prijevoza i pogreba posmrtnih ostataka poginulog hrvatskog branitelja uz odavanje vojne počasti, nakon postupka ekshumacije i identifikacije.
NN 94/2001 • (2) Ministarstvo hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata snosi troškove prijevoza posmrtnih ostataka umrlog HRVI iz Domovinskog rata na području Republike Hrvatske i troškove pogreba HRVI iz Domovinskog rata uz odavanje vojne počasti, ukoliko obitelj pravovremeno obavijesti Ministarstvo.
NN 94/2001 • (3) Ovlašćuje se ministar hrvatskih branitelja da u skladu s pravilnikom propiše uvjete i korištenje počasne odore prigodom obilježavanja obljetnica postrojbi, svečanosti i ukopa posmrtnih ostataka hrvatskih branitelja.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 111/03, Broj 80/00,
Broj 71/03, Broj 90/03,
Broj 42/09, Broj 9/92
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE