PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 88/1993 • 9. Operativni centri provode mjere i obavljaju druge poslove po nalogu Stožera. Poslove Operativnog centra obavljaju lučke kapetanije. Za provođenje zadataka Operativnog centra, osniva se Operativni stožer Zadaci Operativnog stožera navedeni su u Prilogu 7. Operativni stožer čine predstavnici državnih tijela iz točke 6., odnosno područnih jedinica tih državnih tijela, a po potrebi i predstavnici Ministarstva turizma, Ministarstva znanosti i tehnologije i dr Operativnim stožerom rukovodi zapovjednik, odnosno njegov zamjenik a koji je odgovoran za koordinaciju akcije uklanjanja onećišćenja.
NN 88/1993 • Spisak članova Operativnog stožera s podacima o njihovim službenim i privatnim adresama, telefonskim brojevima i ostalim načinima komuniciranja, sastavni je dio Plana intervencija Operativnog centra.
NN 88/1993 • 10. Područje Jadrana dijeli se prema nadležnosti lučkih kapetanija na 7 užih područja, koja se specificiraju u Prilogu 4 (grafički prikaz - Prilog 1) To su područja lučkih kapetanija: Pula, Rijeka, Zadar, Šibenik, Split, Ploće i Dubrovnik.
NN 88/1993 • 11. U slučaju onećišćenja koje ugrožava ili može ugroziti područje u nadležnosti više operativnih centara ili prelazi kapacitete djelovanja nadležnog operativnog centra, ulogu operativnog centra preuzima lučka kapetanija Rijeka, Split ili Ploče (Prilog 4).
NN 88/1993 • 12. U slučaju onećišćenja koja ugrožavaju ili mogu ugroziti prirodne resurse ili privredne djelatnosti od posebnog značenja za cijelu državu, intervenciju za cijelo područje Jadrana preuzima Operativni centar Rijeka pod neposrednom koordinacijom Stožera Plana.
NN 88/1993 • Kada Stožer Plana procijeni da onečišćenje može ugroziti neku od susjednih država, u najkračem će mogućem roku obavijestiti dotićnu državu putem nadležnog organa (Ministarstvo vanjskih poslova, odnosno Ministarstvo graditeljstva i zaštite okoliša), kao i Regionalni centar za borbu protiv onečišćenja na Sredozemlju (Regional Marine Pollution Emergency Response Centre for the Mediterranean Sea - REMPEC), a u skladu s Protokolom o suradnji u borbi protiv onečišćenja Sredozemnog mora naftnom i drugim štetnink tvarima u slučajevima nezgoda (Barcelonska konvencija).
NN 88/1993 • 13. Akcije uklanjanja onećišćenja obavljaju za to specijalizirana i osposobljena poduzeća po nalogu Operativnog stožera. Sva poduzeća i ostale pravne i fizičke osobe, čija premoć pri smanjivanju onečišćenja i/ili otklanjanju posljedica onečišćenja ili neuobićajenih prirodnih pojava može biti potrebna na poziv zapovjednika Operativnog stožera, dužne su u najkračem mogućem roku staviti svoje osoblje i sredstva u svom vlasništvu na raspolaganje Operativnom stožeru. Tijela jedinica lokalne samouprave i uprave na čijem je području došlo do zagađenja, osiguravaju dodatno osoblje i sredstva.
NN 88/1993 • 14. Spisak specijaliziranih poduzeća i ostalih pravnih i fizičkih osoba koje mogu učstvovati u mjerama intervencije nalazi se u prilozima 8 i 9.
NN 88/1993 • Ovaj spisak sadrži i imena, adrese, telefonske brojeve (i ostale načine komuniciranja) odgovornih osoba u svim navedenim poduzećima.
NN 88/1993 • 15. Spisak stručnjaka iz pojedinih područja, relevantnih za konačan uspjeh invervenicje nalazi se u Prilogu 8.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 88/1993 • 16. Kada opseg intervencije, prema procjeni Stožera Plana zahtijeva angažiranje kadra ili sredstava, koji prelaze mogućnost Hrvatske, Stožer Plana će putem nadležnog organa (Ministarstvovanjskih poslova,Ministarstvo graditeljstva i zaštite okoliša) u najkračem mogućem roku zatražiti pomoć susjednih mediteranskih država, a u skladu s Protokolom iz točke 12.
NN 88/1993 • 17. Shema organizacije za realizaciju Plana daje se u Prilogu 5.
NN 88/1993 • 18. Ukoliko Stožer Plana ocijeni da je onećišćenje takvih razmjera da nije potrebno aktivirati Plan intervencija, izdaje naređenje da se aktivira Plan Operativnog centra.
NN 88/1993 • 19. Tko prouzroči ili primijeti onećišćenje bilo koje vrste (proliveno ulje, ili sl. ) nesreću koja može prouzrokovati onećišćenje, odnosno neuobičajenu prirodnu pojavu, dužan je odmah o tome obavijestiti najbliži općinski centar za obavješćivanje, lučku kapetaniju, ispostavu lučke kapetanije ili policijsku postaju koristeći bilo koje raspoloživo sredstvo za veze.
NN 88/1993 • 20. Brojevi telefona i adrese organa iz točke 19. nalaze se u prilozima 10 i 16 i moraju se objaviti u službenim glasilima i redovito objavljivati u ostalim sredstvima javnih glasila (novine, TV, radio).
NN 88/1993 • 21. Općinski centar za obavješćivanje, odnosno ispostava lučke kapetanije ili policijske postaje odmah po primitku obavijesti o onečišćenju, neuobićajenoj prirodnoj pojavi ili opasnosti od onećišćenja, informira nadležnu lučku kapetaniju.
NN 88/1993 • 22. Obavijest o onečišćenju iz točke 19. odnosno po provjeri iz točke 23. po mogućnosti sadzži sljedeće podatke:
NN 88/1993 • - Identifikaciju pravne ili fizičke osobe koja dostavlja informaciju;
NN 88/1993 • - Datum i vrijeme kada je primijećeno onećišćenje, opasnost od onećišćenja ili neuobićajena prirodna pojava;
NN 88/1993 • - Lokaciju onečišćenja ili nezgode koja ga može prouzroćiti ili neuobičajene prirodne pojave;
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA
IZBOR:
Broj 75/09, Broj 56/06,
Broj 29/07, Broj 76/07,
Broj 79/07, Broj 57/07
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE