PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 52/1991 • Neće se dozvoliti uvoz i provoz pošiljki iz stavka 1. ovoga članka ako u zemlji izvoznici ili zemljama kroz koje se provozi pošiljka postoji zarazna bolest, odnosno ako postoji opasnost da se zarazna bolest unese u Republiku Hrvatsku ili ako ne ispunjavaju uvjete iz stavka 1. ovoga članka.
NN 52/1991 • Uvezene životinje uvoznik mora poslije uvoza držati u karanteni radi ispitivanja.
NN 52/1991 • Mjesto karantene, vrstu i način ispitivanja i druge uvjete držanja u karanteni određuje Ministarstvo poljoprivrede i šumarstva - Uprava za veterinarstvo.
NN 52/1991 • Za životinje koje se uvoze radi sudjelovanja na športskim natjecanjima u trajanju od najviše 15 dana i na izložbama i sajmovima te za kopitare, papkare, perad i kuniće koji se uvoze da se neposredno po uvozu zakolju, može se odrediti da ne moraju biti u karanteii ako je epizootiološka
NN 52/1991 • situacija u zemlji i izvoznici takva da ne prijeti opasnost od unošenja zaraznih bolesti životinja.
NN 52/1991 • Životinje iz stavka 3. ovoga članka uvezene za klanje mogu da se kolju samo u klaoniei koja ispunjava posebne uvjete.
NN 52/1991 • Propise o uvjetima, trajanju karantene iz stavka 2. ovo ga članka, vrsti i načinu ispitivanja donosi ministar poljoprivrede i šumarstva.
NN 52/1991 • Propise o uvjetima koje moraju ispunjavati klaonice iz stavka 4. ovoga članka donosi Ministarstvo poljoprivrede i šumarstva.
NN 52/1991 • Ministarstvu poljoprivrede i šumarstva na prijedlog stručne komisije koju on osniva rješenjem utvrđuje da klaonica u kojoj se vrši klanje životinja iz uvoza odgovara propisanim uvjetima i vodi evidenciju o tim klaonicama.
NN 52/1991 • Prijevoznici koji obavljaju prijevoz željeznicom, brodom, avionom ili sredstvima cestovnog prometa i organi carinske službe dužni su o svakoj prispjeloj pošiljci iž članka 46. stavka 1. ovoga zakona odmah obavijestiti graničnu veterinsrsku stanicu.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 52/1991 • Troškove nastale zbog primjene mjera pri uvozu, izvozu i provozu životinja, proizvoda životinjskog podrijetla, otpadne animalne tvari namijenjene utilizaciji, stočne hrane, sirovina i aditiva što služe za proizvodnju hrane, sjemena za umjetno osjemenjivanje, embrija i predmeta kojim se može prenositi zarazna bolest, troškove karantene i produžene karantene kao i troškove nastale primjenom mjera u karanteni, plaća uvoznik, izvoznik odnosno provoznik.
NN 52/1991 • Organi unutarnjih poslova i organi carinske službe u granicama svojih nadležnosti, sprečavat će nedopušteni prelazak kopitara i papkara izvan određenih graničnih prijelaza.
NN 52/1991 • Kopitare i papkare koji izvan određenog graničnog prijelaza prijeđu na teritoriju Republike Hrvatske, organi iz stavka 1. ovoga članka odmah će predati općinskom organu uprave nadležnom za poslove veterinarstva na čijem su teritoriju uhvaćeni.
NN 52/1991 • S kopitarima i papkarima iz stavka 2. ovoga članka postupat će se po međunarodnom ugovoru, ako je način postupanja s takvim životinjama predviđen tim ugovorom odnosno u skladu s propisima koje donosi ministar poljoprivrede i šumarstva.
NN 52/1991 • IV. KONTROLA ŽIVOTINJA ZA KLANJE I PROIZVODA ŽIVOTINJSKOG PODRIJETLA
NN 52/1991 • Radi sprečavanja zoonoza i alimentarnih oboljenja, zaštite životinja od zaraznih i drugih bolesti te osiguravanja kakvoće, kontrola uzgoja životinja, priprema, pregled životinja prije klanja, pregled ribe, rakova, školjki, puževa i žaba, obrada zaklanih i drugih životinja, ocjena zdravstvene ispravnosti i kakvoće proizvoda životinjskog podrijetla (namirnica), obilježavanje proizvoda u pogledu zdravstvene ispravnosti i kakvoće, osposobljavanje prerada, dorada. kontrola objekata, opreme i okoliša, uskladištenje proizvoda i vođenje evidencija, obavlja se na način propisan zakonom.
NN 52/1991 • Proizvodi životinjskog podrijetla (namirnice) se mogu stavljati u promet samo nakon obavljanog veterinarsko-sanitarnog pregleda i ako su obilježene u pogledu svoje upotrebljivosti i kakvoće i ako imaju prateću dokumentaciju da odgovaraju propisima o zdravstvenoj ispravnosti i kakvoći.
NN 52/1991 • Radi ocjene zdravstvene ispravnosti i kakvoće proizvoda životinjskog podrijetla (namirnice) napose obveze iz međunarodnih ugovora i konvencija, ministar poljoprivrede i šumarstva može propisati sistematsko ispitivanje uzoraka proizvoda životinjskog podrijetla (namirnica) na mikrobiološku i parazitološku ispravnost, prisustvo bioloških ostataka i radionuklida te ispravnost sastava.
NN 52/1991 • Veterinarsko-sanitarnom pregledu i kontroli podliježu kopitari, papkari, perad i kunići prije klanja, meso kopitara, papkara, peradi, kunića i divljači, ribe mlijeko i jaja te proizvodi od mesa, ribe, mlijeka i jaja, med rakovi, školjke, puževi i žabe te proizvodi od rakova, školjki, puževa i žaba koji su namijenjeni javnoj potrošnji.
NN 52/1991 • Veterinarsko-sanitarnom pregledu podliježu i sirovine i aditivi što se upotrebljavaju pri obradi i preradi proizvoda životinjskog podrijetla namijenjenih Ijudskoj prehrani.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 77/03, Broj 2/04,
Broj 48/98, Broj 36/96,
Broj 88/01, Broj 2/04
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE