PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Propis NN 8/1994

• O DOPUNAMA NAREDBE O VISINI NAKNADA ZA PROVJERU STRUŽNE SPOSOBNOSTI ZRAKOPLOVNOG OSOBLJA


Propis NN 8/1994

• U Naredbi o visini naknada za provjeru stručne sposobnosti zrakoplovnog osoblja ("Narodne novine", broj 34/93) u točki V. iza riječi "osoblja" stavlja se zarez i dodaju riječi "koji nisu djelatnici Ministarstva pomorstva, prometa i veza".


Propis NN 8/1994

• Tablica 1. koja je sastavni dio Naredbe o visini naknada za provjeru stručne sposobnosti zrakoplovnog osoblja, dopunjuje se kako slijedi:


Propis NN 8/1994

• 19. Osoblje meteorološkog osiguranja zračne plovidbe 40 30 30 20 30


Propis NN 8/1994
• 20. Osoblje tehnološke pripreme i službe veze kontrole letenja 40 30 30 20 30

Propis NN 8/1994
• Dosadašnja točka pod rednim brojem 17. postaje točka pod rednim brojem 21.

Propis NN 8/1994 • Ova naredba stupa na snagu osmog dana od dana objave u "Narodnim novinama".
Propis NN 8/1994 • Ustavni sud Republike Hrvatske, rješavajući o zahtjevu Državnog odvjetnika Republike Hrvatske za zabranu rada Hrvatske stranke prava na sjednici održanoj dana 12. siječnja 1994. godine, donio je
Propis NN 8/1994 • USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE BROJ U-VI-296/1992 OD 12 SIJEČNJA 1994.
Propis NN 8/1994 • Državni odvjetnik Republike Hrvatske, na temelju članka 37. Ustavnog zakona o Ustavnom sudu Republike Hrvatske ("Narodne novine", broj 13/91) dana 2. listopada 1992. godine podnio je Ustavnom sudu Republike Hrvatske zahtjev za zabranu rada Hrvatske stranke prava. U toku postupka Državni je odvjetnik Republike Hrvatske podneskom broj Ktr-I-453/92 od 13. prosinca 1993. godine povukao zahtjev. Povlačenjem zahtjeva prestale su postojati procesne pretpostavke za vođenje postupka i donošenje odluke, te je na osnovi odredbe članka 27. stavka 2. al. 1. Ustavnog zakona o Ustavnom sudu Republike Hrvatske postupak valjalo obustaviti. Objava rješenja u "Narodnim novinama", službenom listu Republike Hrvatske, zasniva se na odredbi članka 20. Ustavnog zakona o Ustavnom sudu Republike Hrvatske. Na temelju navedenoga riješeno je kao u izreci.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Propis NN 9/1994 • Prihvaćajući izvješće potpredsjednika Vlade i ministra vanjskih poslova Republike Hrvatske, dr. Mate Granića Zastupničkom domu Sabora Republike Hrvatske na 16. sjednici 26. siječnja 1994. godine, Zastupnički dom Sabora Republike Hrvatske nakon provedene rasprave, 2. veljače 1994. godine donosi slijedeću
Propis NN 9/1994 • Potvrđujući još jednom odlučnost i dosljednost Hrvatske da se do trajnog mira, sigurnosti i stabilnosti na ovim prostorima dođe poglavito političkim sredstvima, odnosno pregovorima, a poštovanjem i uvažavanjem kako, pojedinačnih interesa, tako i svekolikih interesa i nastojanja međunarodne zajednice, a posebno Europske unije i Ujedinjenih naroda, Zastupnički dom Sabora Republike Hrvatske izražava svoju potporu Zajedničkoj deklaraciji Republike Hrvatske i SR Jugoslavije (Srbije/Crne Gore) od 19. siječnja 1994. godine, što ju je u Ženevi u ime Vlade Republike Hrvatske potpisao potpredsjednik i ministar vanjskih poslova dr. Mate Granić, a u ime Vlade SR Jugoslavije ministar vanjskih poslova Vladislav Jovanović.
Propis NN 9/1994 • Zastupnički dom Sabora Republike Hrvatske drži da je takav korak posve u skladu s temeljnim nastojanjima međunarodne zajednice, a poglavito Akcijskog plana Europske unije, te da slijedi osnovni smisao i znači konkretan korak u provedbi Mirovne inicijative Predsjednika Republike, dr. Franje Tuđmana. Jednako tako, Zajednička deklaracija - kao prvi ali i bitan korak k uzajamnom priznanju dviju suverenih država i presudan čin za trajno rješenje krize u ovom dijelu Europe - važan je čimbenik moguće i željene dinamizacije i učinkovitosti Međunarodne konferencije o bivšoj Jugoslaviji, kao i daljnje provedbe Rezolucije 871 Vijeća sigurnosti UN. Zajednička deklaracija time otvara put i postizanju političkog rješenja za privremeno okupirane dijelove hrvatskog teritorija, koji nas vodi konačnom i bezuvjetnom uključenju UNPA-područja u svekolikost sustava Republike Hrvatske.
Propis NN 9/1994 • Zastupnički dom Sabora stoga pozdravlja ženevsku Zajedničku deklaraciju kao dokument od strateškog interesa za Republiku Hrvatsku. Deklaracija izražava uvjerenje da je riječ o važnom i presudnom koraku koji će pridonijeti ne samo normalizaciji stanja i odnosa dviju država potpisnica, nego i početku opće normalizacije stanja kao pretpostavke za uspostavu novoga međunarodnog poretka i promicanju stabilnosti i sigurnosti na cijelom europskome jugoistoku. Izričito priznanje svih država u njihovim legitimnim, medunarodnim granicama, a u skladu s Poveljom UN i osnovnim dokumentima KESS-a, bitan je prvi korak na tom putu.
Propis NN 9/1994 • Zastupnički dom Sabora Republike Hrvatske osobito ističe da je ženevska Zajednička deklaracija uslijedila u sklopu brojnih i razgranatih mirotvornih napora Predsjednika Republike Hrvatske i Vlade Republike Hrvatske. Među tim naporima najvažnije mjesto pripada opetovanim ponudama predstavnicima Muslimani za opću normalizaciju odnosa i suradnju dvaju naroda i državnih entiteta, odnosno o pregovorima o savezu, kako je to izloženo i i u najnovijem hrvatskom prijedlogu "Ugovornog sporazuma o uspostavi trajnog i cjelovitog mira između hrvatskog i bošnjačko-muslimanskog naroda u Bosni i Hercegovini i temeljima zajedničkog života". lzražavajući žaljenje što razgovori u Bonnu-Petersbergu, a potom na temelju istovjetnog prijedloga i u Ženevi, dosad nisu urodili plodom, još jednom pozivamo obje strane da razgovore nastave i uspješno zaključe. Time bi se počelo vraćati uzajamno povjerenje i s vremenom omogućila dugoročna i za oba naroda korisna suradnja.
Propis NN 9/1994 • Na crti te trajne ponude, a u nadi da se takav dogovor može ostvariti u interesu obaju naroda, kao i mira u ovom dijelu Europe, te slijedom Akcijskog plana Europske unije i Mirovne inicijative Predsjednika Republike Hrvatske - Zastupnički dom Sabora još jednom pozivra bosanske Muslimane da bezuvjetno i trenutno zaustave svako napadačko djelovanje protiv područja i gradova nastanjenih Hrvatima, osobito na području središnje Bosne. Obustavom takvih ratnih djelovanja stvorili bi se povoljniji uvjeti za trajno sređenje hrvatsko-muslimanskih odnosa, te trajnu, stabilnu i prijateljsku suradnju dviju država.
Propis NN 9/1994 • Ako muslimanske snage ne obustave ofenzivu u središnjoj Bosni, Zastupnički dom Sabora smatra da bi Vlada i Predsjednik Republike trebali razmotriti i preispitati trenutno stanje diplomatskih odnosa Republike Hrvatske i Republike Bosne i Hercegovine, te u skladu s ocjenom tog stanja poduzeti sve odgovarajuće korake.
Propis NN 9/1994 • Zastupnički dom Sabora još jednom najoštrije osuđuje sva nedjela, sve zločine i sve postupke suprotne međunarodnom ratnom i humanitarnom pravu, bez obzira na to koja ih strana počinila. Zastupnički dom također poziva sve strane u Bosni i Hercegovini da smjesta raspuste sve logore, bezuvjetno oslobode ili razmijene preostale zatočenike, te također pozdravlja izjave Predsjednika Republike Hrvatske i Vlade Republike Hrvatske koji su podržali osnivanje međunarodnog suda za ratne zločine na području cijele bivše Jugoslavije i poziva ih da usko surađuju u djelatnostima tog suda. Zastupnički dom još jednom poziva sve strane da zajamče i djelatno potvrde slobodu kretanja humanitarnih konvoja na području Bosne i Hercegovine te očituju spremnost da dosljedno poštuju sve norme i odredbe međunarodnog ratnog i humanitarnog prava. Time bi se učinio bitan korak naprijed u onemogućavanju djelovanja svih onih kojima prvenstveni cilj nisu mir, sigurnost i suživot na ovim prostorima, već nastavak rata i produljenje stradanja.
Propis NN 9/1994 • Zastupnički dom Sabora duboko je užasnut golemim stradanjima i krajnje je zabrinut stvarnom prijetnjom opstojnosti hrvatskog naroda na njegovim povijesnim prostorima u Bosni. Izražavajući spremnost da mu u svakom trenutku pomogne, Zastupnički dom potiče i Predsjednika Republike Hrvatske i Vladu Republike Hrvatske da u skladu s člankom 10. točka 2. Ustava Republike Hrvatske, na diplomatskom, političkom, humanitarnom i svakom drugom planu učine sve i iskoriste sva sredstva kako bi se zajamčila trajna prisutnost i osigurao normalan i čovjeka dostojan život Hrvata u Bosni i Hercegovini, kako je uostalom i predviđeno temeljnim dokumentima i Republike i Unije republika Bosne i Hercegovine, jer ni jedna strana i ni jedan narod nemaju pravo ni u kojem smislu uzurpirati Bosnu i Hercegovinu. U tom smislu Zastupnički dom Sabora podržava i pismo potpredsjednika Vlade i ministra vanjskih poslova dr. Mate Granića Vijeću sigurnosti od 30. siječnja 1994. godine.
Propis NN 9/1994 • Zastupnički dom Sabora Republike Hrvatske poziva sve sukobljene strane da dosljedno i do kraja ustraju u naporima kako bi se okončanjem rata, pregovorima i političkim putem došlo do pravednog i trajnog rješenja prihvatljivog za sva tri naroda.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 62/08, Broj 21/90, Broj 85/07, Broj 13/96, Broj 88/06, Broj 35/90


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled