PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Propis NN 51/1991

• Očekuje se da će kvantitativni odnos između dva naznačena kvalitativna pravca biti u odnosu 70 prema 30 . Prema kraju ovog milenija, posebno će biti velika potražnja za velikim brzinama prijenosa (većim od 64 kbit/s) koje će se u mjesnim mrežama realizirati posredstvom okptičkih transmisijskih sustava.


Propis NN 51/1991

• Analiza razvoja, u proteklih 10 godina, mreža za prijenos podataka u svijetu i kod nas pokazuje porast fizičkog opsega korištenjem po stopi od 20% godišnje. Očekuje se da će se takvi trendovi nastaviti kod nas do 2000 godine . Prema našim procjenama na kraju ovog milenija bit će potrebno osigurati preko 14.000 iznajmljenih telefonskih vodova i preko 6.000 komutiranih priključaka.


Propis NN 51/1991

• Od naznačenih 14.000 iznajmljenih vodova, približno 70% ostvarit će se unutar mjesne mreže (fizičkim telefonskim vodovima ili digitalnim telefonskim kanalinka 64 kbit/s), 20% će se ostvariti najmom digitalnih telefonskkh kanala u međumjesnom i međunarodnom prometu (brzinom od 64 kbit/s), a 10% će biti iznajmljeni telefonski vodovi velikih brzina preko 64 kbit/s.


Propis NN 51/1991

• Od 6.000 komutiranih priključaka, 20%, će se ostvariti posredstvom analogne telefonske mreže, 40% posredstvom JUPAK mreže, a ostatak tj. 40% posredstvom ISDN mreže.


Propis NN 51/1991
• Već u ranoj fazi formiranja ISDN tj. do 1993. godine osigurat će se povezivanje mreže za prijenos podataka komutacijom paketa sa ISDN mrežom. Postepeno integriranje paketske mreže za prijenos podataka u ISDN mreži, odnosno prestanak izgradnje te mreže kao posebne mreže uslijedit će oko 2000. godine. jer će funkcije paketske komutacije preuzeti ISDN mreža.

Propis NN 51/1991
• Stvaranje ISDN u kojoj će biti integrirane sve posebne mreže i koja će biti jedinstveni nosilac svih sadašnji i novih telekomunikacijskih službi i usluga, jedan je od prioritetnih ciljeva u daljem razvoju telekomunikacijske mreže Hrvatske pošte i telekomunikacija.

Propis NN 51/1991 • Hrvatska pošta i telekomunikacije započet će tokom 1991. godine izgradnju digitalne mreže integriranih službi (ISDN) u Republici Hrvatskoj izgradnjom inicijalnog kapaciteta jednog samostalnog pilotskog ISDN čvora. Početak komercijalnog rada ISDN mreže u Republici Hrvatskoj očekuje se krajem 1993. godine, a do tada treba izgraditi inicijalne komercijalne kapacitete u sjedištima tranzitnih telefonskih komutacija migracijom ISDN funkcija u odgovarajuće digitalne komutacijske čvorove.
Propis NN 51/1991 • Postupnom izgradnjom ISDN mreže do kraja 2000 godine omogućit će se ISDN pristup za 5% od ukupnog broja pretplatničkih vodova uključenih 1990 godine,što u apsolutnom iznosu znači približno 40.000 ISDN priključaka, od čega će najmanje trećina biti namijenjena za priključenje ISDN - PABX-a velikih poslovnih korisnika (primarni pristup - 30 B + D).
Propis NN 51/1991 • Pred sve one koji planiraju ili priželjkuju sudjelovanje u europskom poslovnom ambijentu devedesetih postavljaju se novi i složeni zadaci koje je u ovom momentu teško i sagledati. Izvjesno je, međutim, da će ujedinjene telekomunikacije i informatika odigrati jednu od glavnih uloga u formiranju sveeuropskog poslovnog okruženja.
Propis NN 51/1991 • Dok su osamdesete godine, razvijanjem niza telematičkih usluga s jedne strane, i definitivnim oblikovanjem OSI modela s druge strane, udarile temelje jednom otvorenom telematičkom okruženju potpuno novih kvaliteta, devedesete će biti u znaku njegove izgradnje.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Propis NN 51/1991 • Usluge o kojima je ovdje riječ, uglavnom se oblikuju u aplikacijskom sloju OSI modela i neovisne su o transportnoj mreži. Samim time, one se ne razvijaju isključivo pod okriljem PTT administracija, već ih slobodno nude i različite druge organizacije (u svim zemljama Zapadne Europe tzv. Value Added Services nisu pod monopolom). Neke od tih usluga već se oblikuju u HPT-u (videoteks, MHS), a tokom devedesetih godina vjerojetno će biti uveden još niz drugih usluga.
Propis NN 51/1991 • U ovom planskom periodu očekuje se daljnje povećanje VIDEOTEX sustava povećanjem broja portova, te novim priključnim točkama u skladu s rastom korisnika. Uz nabavu portova i procesnih jedinica bit će neophodno nabavljati i ostalu prateću opremu (komunikacijska oprema, terminali za sistemsko i razvojno osoblje).
Propis NN 51/1991 • Očekuje se da će se u ovom periodu izvršiti standardizacija (ETSI) te međunarodno povezivanje VIDEOTEX sustava. Pri kraju ovog perioda, također, realno je očekivati kroz integraclju ove usluge u ISDN koncept razvoj prema univerzalnim inteligentnim mrežama. U vrlo kratko vrijeme očekuje se da se razriješi tarifna politika VIDEOTEX-a, a s time u svezi i politika nabavke, proizvodnje i prodaje terminala (leasing, ulaganja i sl.).
Propis NN 51/1991 • Za očekivati je da će se brojčane prognoze date u Planu razvoja do 1995. godine znatno povećati do 2000. godine.
Propis NN 51/1991 • Sustav za posredovanje poruka (Message Handling System) organiziran je kao spremi-pa-proslijedi sustav, zamišljen da omogući povezivanje različitih telematičkih usluga i već uspostavljenih nekompatibilnih usluga elektronske pošte širom svijeta, drugim riječima,da osigura transparentnost mreža za razmjenjivanje elektroničkih poruka između komunikacijskih entiteta, bez obzira kakvu opremu ili način oblikovanja poruka koriste.
Propis NN 51/1991 • U mjesecu prosincu 1990. u Zagrebu je instaliran eksperimentalni MHS software, prema ugovoru između HPT-a i švicarske tvrtke INTEREP S. A. Produkt je realizirala tvrtka OSIWARE prema X. 400 preporukama iz 1984. godine, a naziv mu je Messenger 400. Instaliran je na računalu VAX
Propis NN 51/1991 • 780 informacijskog sustava HPT-a. Već ove godine započinje realizacija javne usluge posredovanja poruka.
Propis NN 51/1991 • Do 2000. godine ovaj će sustav poslužiti kao infrastruktura za izgradnju niza aplikacija kojima je za rad potreban sustav posrednik (neutralna treća strana). Ovdje se prvenstveno misli na elektroničko izmjenjivanje podataka (EDI) i otvorenih dokumenata (ODA). Punu efikasnost ova usluga dobiva podrškom usluge elektroničkog imenika (X.500).
Propis NN 51/1991 • Elektroničko izmjenjivanje podataka (EDI) je transfer formatiziranih podataka između kompjutorskih aplikacija koje se obavljaju na različitim kompjutorima, uz korištenje prihvaćenih standarda za opisivanje i formatiranje podataka sadržanih u porukama koje kompjutori razmjenjuju,
Propis NN 51/1991 • EDI je oblikovan prvenstveno za svijet trgovine, za izmjenjivanje poslovnih podataka između proizvodača, velikoprodaje, distributera, maloprodaje, prijevoznika, konsignacija, banaka, osiguranja i državnih ustanova. Kao spećifično rješenje za ove potrebe, reducira "papirnati" posao, manualno unošenje podataka, poštansko kašnjenje, prepisivanje podataka, broj grešaka, administrativne troškove i vrijeme ciklusa poslovne transakcije. S druge strane, omogućava brži i sigurniji protok informacija, izvrsnu povezanost sa dobavljačima roba, korištenje modernih komunikacijskih mreža, te unapređenje usluge ponuđene kupcu. Jedini papiri, koji se pojavljuju u cijelom procesu poslovanja su ugovori koje potpisuju partneri u poslu i u kojima je potrebno precizno definirati sve aspekte EDI poslovanja.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 12/90, Broj 27/08, Broj 7/03, Broj 79/07, Broj 84/03, Broj 152/08


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled