PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 51/1991 • Ovu uslugu će HPT moći ponuditi manjim poslovnim organizacijama, kojima se neće isplatiti kupovanje opreme i software-a za konvertiranje poslovnih dokumenata u standardne oblike, a također neće biti pošteđeni imperativa novog načina poslovanja.
NN 51/1991 • Sve veća prisutnost mreža osobnih računala (PC) u uredskim i drugim sredstvima nudi korisnicima mogućnost kreiranja dokumenata koji sadrže tekst, grafike, slike i tabele podataka. Kreiranje ovakvih datoteka uključuje potrebu za njihovim izmjenjivanjem između opreme različitih proizvodača, a to zahtijeva arhitekturu koja će formalizirati komunikacijske protokole i usluge, te kodiranje informacija koje sačinjavaju dokumente.
NN 51/1991 • - podržavanje izmjene dokumenata u prepravljivoj formi, tako da ih primalac može editirati,
NN 51/1991 • - podržavanje izmjene dokumenata u finalnoj formi, tako da pošiljalac zna kakvu će formu dokument imati na prijemnoj strani (ugovori npr.),
NN 51/1991 • - podržavanje različitih tipova dokumenata unutar jednog dokumenta,
NN 51/1991 • - postizanje neovisnosti o metodama korištenim za kreiranje, editiranje i reprodukciju dokumenata u svakom pojedinačnom sistemu,
NN 51/1991 • FTAM (File Transfer, Access and Menagement) je OSI standardna aplikcijska usluga namijenjena transferu datoteka između udaljenih sistema i pristupu datotekama s distribuiranih radnih stanica. Osnovni koncept FTAM-a je "virtuelni spremnik datoteka", jedan općeniti model sistema za spremanje.
NN 51/1991 • Svaka datoteka unutar spremnika ima atribute poput imena datoteke i datuma kreiranja (statički atributi) i dinamičke atribute koji se odnose na trenutne aktivnosti.
NN 51/1991 • FTAM zadovoljava rastuće potrebe korisnika, ne samo stoga što je transfer datoteka između udaljenih entiteta značajno područje aktivnosti, nego i zbog toga što trend korištenja distribuiranih radnih stanica ubrzano raste s unapređivanjem memorijskih medija, brzina obrade i mogućnošću povezivanja u mreže širom poslovnog svijeta.
NN 51/1991 • JTM (Job Transfer and Manipulation) omogućava obavljanje poslova na više međusobno povezanih računala, s ulaznim i izlaznim datotekama lociranim na nekom drugom računalu, sa sveukupnom kontrolom i nadzorom koji obavlja neko treće računalo.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 51/1991 • JTM definira model funkcioniranja realnog sistema, ali ostavlja slobodu realizacije ovih funkcija na realnim sistemima izvodačima i korisnicima.
NN 51/1991 • Javna usluga elektroničkog imenika trebala bi omogućiti korisnicima telekomunikacijskih usluga, da na jednostavan način i uz pomoć informacija koje obično imaju, dobiju informacije o željenom pretplatniku, bilo da se radi o adresi ili mogućnostima komuniciranja, ova usluga se nudi on-line na interaktivni način.
NN 51/1991 • Osnovni cilj Hrvatske pošte i telekomunikacija je da se usluge na bazi radiokomunikacija, koje su se zadnjeg desetljeća vrlo brzo razvijale u razvijenom dijelu svijeta, uvedu i na našem području. Sustavi koji podržavaju ovu vrstu usluga, a dio su europskog sustava bit će osnova izgradnje takvog sustava u HPT. Time će se ostvariti prva etapa prema mobilnim sustavima sa integriranim uslugama (MSIU).
NN 51/1991 • Nacionalna radiotelefonska mreža (analogni sustav tipa NMT 450) bit će u ovom razdoblju ubrzano razvijana, kako bi se smanjio jaz koji postoji u davanju ove usluge u odnosu, na razvijene europske zemlje. Osnovni pravci ubrzane izgradnje jesu područja većih gradova, magistralne ceste koje ih povezuju, turistička područja i jadranska obala sa priobalnim morem. Nastojat će se etapnom izgradnjom pokriti što veće područja Republike, s time da će se prema porastu broja pretplatnika povećavati prometni kapacitet mreže. U tom cilju, koncem ovog razdoblja ostvarit će se pokrivanje teritorija Hrvatske od oko 80% sa gustoćom 0,8% pretplatnika na 100 stanovnika. Izgradnjom osnovne infrastrukture radiotelefonske mreže omogućit će se da u trenutku postizanja svih potrebnih uvjeta za izgradnju PAN - europskog digitalnog radio-sustava (GSM) uvede i na području HPT, kako bi se ostvarila integracija u mobilnu radiotelefonsku mrežu europskih telekemunikacija. Navedeno semože očekivati sredinom ovog desetljeća te se do 2000. godine u toj radio-mobilnoj mreži predviđa preko 150.000 pretplatnika.
NN 51/1991 • Početkom ovog srednjoročnog razdoblja realizirat će se nacionalni javni sustav radio-poziva na području većih mjesta Republike i najznačajnijih prometnih pravaca. Razvoj nacionalno sustava bit će u skladu s usvajanjem europskog javnog radio-poziva (ERMES) i realizacijom istog od strane europskih telekomunikacijskih administracija. Krajem promatranog desetogodišnjeg razdoblja očekuje se da će gustoća pretplatnika ove usluge biti 0,1% od broja zaposlenih u Republici Hrvatskoj odnosno preko 80.000 i pokrivat će približno 60% ukupnog teritorija Republike.
NN 51/1991 • Osnovni cilj u pružanju ovog spektra radiokomunikacijskih usluga je da se omogući i uvedu bežični osobni komunikacijski sustavi kao dio osobnih usluga javne telefonske mreže u skladu sa stupnjem razvoja i standardizacije u zapadno-europskim zemljama ("telepoint").
NN 51/1991 • Očekuje se uvođenje ove usluge u većim mjestima i u turističkim područjima u Republici Hrvatskoj do kraja 2000. godine u skladu s odgovarajućim zapadnoeuropskim iskustvima.
NN 51/1991 • Dosadašnji razvoj telekomunikacija u Republici Hrvatskoj odvijao se potpuno samostalno u okviru pojedinih područja djelatnosti, ovisno o mogućnostima, shvaćenim potrebama i trenutnim mogućnostima pojedinih korisnika sustava veza. Rezultat je vrlo heterogena telekomunikacijska mreža nekompatibilna u slučaju izvanrednih potreba i vrlo udaljena od konvergencije prema budućoj suvremenoj jedinstvenoj telekomunikacijskoj infrastrukturi.
NN 51/1991 • U okviru posebnog društvenog interesa, zakonom o osnivanju HPT-a utvrđeno je da je HPT nadležan za osiguranje tehničko-tehnološkog jedinstva telekomunikacijskog sustava na području Republike Hrvatske, za usklađivanje razvoja tog sustava sa razvojnim planovima Republike, te stvaranje uvjeta za realizaciju tih planova. Slijedom toga, moraju se smanjiti suvišni paralelizmi, tehnološka neuskladenost i neracionalna nabava,opreme, koji su ograničenje ubrzane informatizacije društva, koja se u prvom redu oslanja na jedinstveni telekomunikacijski sustav na području Republike Hrvatske.
NN 51/1991 • Takav telekomunikacijski sustav, koji čine međunarodni, međumjesni i lokalni kapaciteti, u buduće će se graditi (duž cestovnih i željezničkih pravaca, u okviru elektroenergetskih sustava, sustava veza HRTV-a, sustava kabelske televizije itd.) zajedničkim sredstvima i zajedno koristiti od strane današnjih imalaca funkcionalnih sustava veza i HPT-a.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA
IZBOR:
Broj 111/97, Broj 114/07,
Broj 94/08, Broj 112/04,
Broj 5/08, Broj 57/06
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE