PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 29/1994 • Ovim se pravilnikom propisuju uvjeti, način i postupak polaganja mature u gimnazijama i završnog ispita u strukovnim i umjetničkim školama
NN 29/1994 • Na maturi i završnom ispitu provjeravaju se i ocjenjuju znanja i sposobnosti učenika koja je stekao u gimnaziji odnosno strukovnoj ili umjetničkoj školi.
NN 29/1994 • - učenici koji su s uspjehom završili završni razred gimnazije, odnosno tehničke, umjetničke i druge strukovne škole u četverogodišnjem trajanju i koji su uspješno izradili maturalni, odnosno završni rad,
NN 29/1994 • -učenici koji su s uspjehom završili završni razred obrtničke, industrijske i druge strukovne škole s praktičnom nastavom.
NN 29/1994 • Redovni učenici mogu polagati maturu, odnosno završni ispit dva puta.
NN 29/1994 • c) u zimskom roku, u prvoj polovini siječnja, Ministarstvo kulture i prosvjete (u daljnjem tekstu: Ministarstvo) može odrediti poseban izvanredni rok za maturu odnosno završni ispit za učenike u posebnim oblicima obrazovanja (obrazovanje odraslih, obrazovanje po osobnim potrebama) i za redovne učenike kad za to postoje posebno opravdani razlozi.
NN 29/1994 • Kalendar ispitnih rokova iz članka 4. stavka 1. ovoga pravilnika donosi ravnatelj škole nakon pribavljenog mišljenja nastavničkog vijeća, do 30. rujna tekuće školske godine Kalendar sadrži rokove za predaju maturalnog i završnog rada odnosno praktičnog rada, dane i sate za održavanje pismenih i usmenih ispita na maturi odnosno završnom ispitu, te dan uručivanja svjedodžbi o položenoj maturi, odnosno završnom ispitu. Škola je dužna izvijestiti učenike o kalendaru ispitnih rokova najkasnije 30 dana prije održavanja mature, odnosno završnog ispita.
NN 29/1994 • Sjednice ispitnog odbora saziva ravnatelj. Sjednicama ispitnog odbora mogu biti nazočni samo članovi ispitnog odbora. Ispitni odbor može odlučivati ako je sjednici nazočna većina članova. Odluka ispitnog odbora je pravovaljana ako za nju glasuje većina članova ispitnog odbora.
NN 29/1994 • - utvrđuje popis tema za maturalne i završne radove, odnosno popis zadaća praktičnih radova,
NN 29/1994 • - utvrđuje zadaće za pismeni ispit i pitanja za usmeni ispit,
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 29/1994 • - utvrđuje opću ocjenu učenika na maturi odnosno završnom ispitu, na prijedlog ispitnih komisija,
NN 29/1994 • Ispitna komisija sastoji se od predsjednika i dva do četiri člana, od kojih je jedan član nastavnik ispitnog predmeta. Ispitna komisija provodi ispite i odlučuje u punom sastavu. Ispitna komisija utvrđuje ocjene iz pojedinih dijelova mature, odnosno završnog ispita, na prijedlog ispitivača većinom glasova. Ako ocjena nije utvrđena većinom glasova članova ispitne komisije, konačnu odluku o ocjeni donosi ispitni odbor.
NN 29/1994 • Teme maturalnog i završnog rada, zadaće na pismenim ispitima i pitanja za usmene ispite pripremaju predmetni nastavnici. Učenik izabire temu maturalnog, odnosno završnog rada iz jednog ili više nastavnih predmeta. Za maturu, odnosno završni ispit u ljetnom roku tema se izabire najkasnije do 10. veljače tekuće školske godine, a za ostale rokove najkasnije 60 dana prije početka mature odnosno završnog ispita. Maturalni, odnosno završni rad mora biti izrađen najkasnije 30 dana prije početka mature, odnosno završnog ispita. Konačnu ocjenu maturalnog, odnosno završnog rada utvrđuje komisija na usmenoj obrani rada, na prijedlog predmetnog nastavnika. Obrana maturalnog, odnosno završnog rada organizira se najkasnije dva dana prije pismenog ispita iz članka 12. ovoga pravilnika. Učenik čiji maturalni, odnosno završni rad nije izrađen u roku iz stavka 4. ovoga članka ili čiji je rad na usmenoj obrani negativno ocijenjen ne može pristupiti ostalim dijelovima mature, odnosno završnog ispita pa se upućuje na polaganje mature, odnosno završnog ispita u cjelini u slijedećem ispitnom roku.
NN 29/1994 • Pismeni ispit na maturi, odnosno završnom ispitu traje najviše 4 sata. Ocjenu pismenog ispita utvrđuje ispitna komisija na prijedlog predmetnog nastavnika. Vremenski razmak između pismenog ispita i usmenog ispita mora biti najmanje dva dana.
NN 29/1994 • - učenici gimnazija, tehničkih, umjetničkih i drugih strukovnih škola u četverogodišnjem trajanju, koji su sve razrede završili s odličnim uspjehom i
NN 29/1994 • - učenici obrtničkih, industrijskih i drugih strukovnih škola s praktičnom nastavom, koji su sve razrede završili s odličnim uspjehom i u svim razredima postigli odličan uspjeh iz praktične nastave.
NN 29/1994 • Zavod za školstvo Ministarstva izradit će stručne upute o sadržajima mature, odnosno završnog ispita te o načinu provedbe ispita za pojedine vrste škola, odnosno programa.
NN 29/1994 • Obvezni predmeti u prirodslovno-matematičkim gimnazijama su :
NN 29/1994 • Izborni predmet na maturi može biti samo predmet iz nastavnog plana i programa odgovarajuće gimnazije. Izborni predmet može biti i predmet iz kojeg učenik piše maturalni, odnosno završni rad. Izborni predmet učenik prijavljuje na prijavnici iz članka 6. ovoga pravilnika.
NN 29/1994 • III. ZAVRŠNI ISPITI U TEHNIČKIM, UMJETNIČKIM I DRUGIM STRUKOVNIM ŠKOLAMA U ČETVEROGODIŠNJEM TRAJANJU
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 38/96, Broj 82/07,
Broj 1/02, Broj 46/94,
Broj 46/08, Broj 31/01
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE