PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Propis 1998-12-159-1953 NN 159/1998

• U skladu s Programom povratka, Vlada Republike Hrvatske će predložiti Hrvatskom državnom saboru da izmijeni postojeće zakone koji su doneseni kao odgovor na tadašnje stvarne potrebe tako što će sve kategorije na koje se ovaj Program odnosi biti izjednačene u statusu povratnika.


Propis NN 159/1998

• Program obnove predstavlja sveobuhvatni okvir koji nastoji integrirati i ojačati postojeće programe, politike i mjere hrvatske Vlade za obnovu i gospodarsko oživljavanje ratom stradalih područja i povratak. On nastavlja aktivnosti Vlade Republike Hrvatske na obnovi i dopunjuje i podržava Program povratka i zbrinjavanja izbjeglica, prognanika i raseljenih osoba.


Propis NN 159/1998

• Program promovira integralni pristup obnovi cijelih naselja. On paralelno obrađuje potrebe smještaja, infrastrukture i socio-ekonomske reintegracije povratnika i drugih grupa pučanstva. Program obuhvaća sva ratom stradala područja i omogućuje isti tretman svim etničkim skupinama. Kako se Program obnove temelji na procjenama, bit će ga potrebno revidirati s obzirom na aktualni povratak.


Propis NN 159/1998

• Ogromna financijska sredstva potrebna za realizaciju Programa predstavljaju veliko opterećenje za Hrvatsku i njezin proračun. Postoji nada da će međunarodna zajednica, uključujući i međunarodne i europske financijske institucije, pomoći Vladi Republike Hrvatske u provođenju te zadaće. Uz doprinos međunarodne zajednice u novčanim sredstvima, materijalu i ljudstvu, ciljevi Programa obnove i povratka mogu se realizirati u roku kraćem od pet godina.


Propis NN 159/1998
• Vlada Republike Hrvatske priprema konferenciju kako bi prezentirala Program međunarodnoj zajednici i objasnila do sada postignute rezultate a isto tako i buduće planove i potrebe. U tu svrhu izrađene su i ove okvirne smjernice. One daju osnovne rezultat

Propis NN 159/1998
• Hrvatski državni sabor je 26. lipnja 1998. prihvatio "Program povratka i zbrinjavanja prognanika, izbjeglica i raseljenih osoba". Program potvrđuje međunarodnu obvezu Hrvatske da se pridržava principa prava na povratak i poboljša uvjete povrata imovine.

Propis NN 159/1998 • Obnova kuća, infrastrukture i gospodarstva u Hrvatskoj traje već nekoliko godina.
Propis NN 159/1998 • Hrvatska Vlada, uz do sada malu podršku međunarodne zajednice, nosi glavni teret obnove zemlje i ratom stradalih područja u iznosu koji je do sredine 1998. iznosio više od 15 milijardi kuna (2,5 milijarde USD). To je tek polovina puta do konačnog cilja koji je održivi razvitak i obnova ratom razrušenih naselja i mirna reintegracija povratnika.
Propis NN 159/1998 • Od 1991-1998. Vlada je posredno i neposredno pomogla u reintegraciji oko 650.000 povratnika svih kategorija. U sljedećem razdoblju Vlada Republike Hrvatske će poduprijeti reintegraciju 200-240.000 povratnika, što predstavlja 80-90.000 povratničkih obitelji, kao što je navedeno u Programu povratka. Glavni izvor informacija o broju i vrsti povratnika bit će zahtjevi podneseni za povratak Uredu za prognanike i izbjeglice i zahtjevi za obnovu kuća.
Propis NN 159/1998 • Program predstavlja nastavak i dopunu procesa obnove s glavnim naglaskom na povratku svojim kućama i održivoj socio-gospodarskoj reintegraciji povratnika, raseljenih osoba i drugih grupa, bez obzira na nacionalnost.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Propis NN 159/1998 • Program je također otvoren i omogućuje specifičan smještaj za posebne situacije bosanskih Hrvata i Hrvata iz SRJ koji su trenutno smješteni u kućama koje im ne pripadaju, kao i za one koji se žele nastaniti u Hrvatskoj ili BiH, a dolaze iz trećih zemalja.
Propis NN 159/1998 • Obnova srušenih kuća i infrastrukture kao i revitalizacija temeljnih gospodarskih aktivnosti preduvjet su za uspješnost Programa povrataka. I Program povratka i Program obnove uspostavit će i ojačati potrebno povjerenje u investiranje u ratom stradala kao i u druga područja Hrvatske. Te investicije će pridonijeti održivom društvenom i gospodarskom razvitku stradalih područja. Program obnove ratom stradalih područja dopunit će i podržati će sveukupna državna politika gospodarskog razvitka.
Propis NN 159/1998 • Program obnove predviđa sredstva u iznosu od 2,5 milijarde USD kroz razdoblje od 5 godina. Godišnja potrebna sredstva iznose 500 milijuna USD. Postoji velika nada da će međunarodna zajednica, uključujući međunarodne i europske financijske institucije, pomoći Vladi da ubrza realizaciju programa obnove tako da će pomoći znatnim financijskim sredstvima, materijalom i ljudstvom. Uz znatnu pomoć međunarodne zajednice ciljevi Programa obnove i Programa povratka moći će se realizirati i u roku kraćem od pet godina.
Propis NN 159/1998 • - dovršiti popravak i obnovu oštećenih stambenih jedinica, te infrastrukture i javnih usluga u stradalim područjima.
Propis NN 159/1998 • Strategija realizacije Programa obnove ima dva komplementarna pristupa - sektorski i regionalni:
Propis NN 159/1998 • - Planovi nadležnih ministarstava za obnovu različitih sektora kao što su obnova kuća, infrastrukture i gospodarstva.
Propis NN 159/1998 • - Komplementarno tom pristupu Vlada Republike Hrvatske, će realizirati Regionalne programe obnove i razvitka u ratom stradalim područjima gdje su u središtu pozornosti prioritetne potrebe općina i gradova.
Propis NN 159/1998 • Posljedice rata u Hrvatskoj su bile stotine tisuća prognanih i izbjeglih ljudi. U međuvremenu, rat se rasplamsao u susjednoj BiH. Hrvatska je pomagala BiH i prihvatila je brojne izbjeglice iz BiH, o kojima skrbi i danas.
Propis NN 159/1998 • U 1995. godini Hrvatska je povratila najveći dio svog teritorija. Daytonskim sporazumom, potpisanim u Parizu u prosincu 1995., a u kojem je Hrvatska bila jedna od strana, Ujedinjeni narodi su dobili mandat da omoguće i nadziru proces mirne integracije istočne Slavonije koja je još bila okupirana. To područje bilo je pod administrativnom upravom UNTAES-a sve do siječnja 1998., kada je mirno predano Hrvatskoj i reintegrirano.
Propis NN 159/1998 • Prema popisu stanovništva iz 1991. Hrvatska je imala 4.784.000 stanovnika, tj. 85 na km2. Seosko stanovništvo iznosilo je samo 9% sveukupne populacije. Natalitet je 1994. bio negativan, sa stopom od 10,9 novorođenih i stopom smrtnosti od 11,1 - na tisuću stanovnika.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 175/03, Broj 85/09, Broj 11/08, Broj 48/92, Broj 80/97, Broj 112/04


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled