PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Propis NN 51/1991

• - Usluge za komunikacijsku podršku (usluga elektronskog imenika, difuzni prijenos, kasnije uručenje poruke, odgovaranje na poziv i sl.)


Propis NN 51/1991

• - Kompatibilne usluge (konverzija protokola između nekompatibilne terminalne opreme, konverzija koda i formata u MHS-u i sl.).


Propis NN 51/1991

• Ove će usluge razvojem ISDN-a još više dobiti na vrijednosti, iako samo postojanje ISDN-a nije uvjet za njihovo uvođenje:


Propis NN 51/1991

• Osim uskopojasnog i širokopojasnog ISDN-a koji uvode novu arhitekturu telekomunikacijskih mreže s digitalnom komutacijom i prijenosom od kraja do kraja, u svijetu se danas razmatra i koncept inteligentne mreže (IN) koji predstavljaju novu arhitehturu upravljanja mrežom. Primarni cilj inteligentne mreže, čiji je koncept stvoren u SAD, odredio je okvire standarda koji omogućuje operatorima fleksibilno, ekonomično i brzo uvođenje novih službi.


Propis NN 51/1991
• Osnovna iđeja IN arhitekture je da su kompleksna i vremenski zavisna komutacija i funkcije službi upravljani pomoću centralizirane baze podataka mreže. Ovaj koncept je još uvijek u razvoju i za pretpostaviti je da će imati značajan utjecaj na pravce razvoja telekomunikacijskih mreža i usluga u skoroj budućnosti.

Propis NN 51/1991
• Novu vrlo značajnu kvalitetu u personalnim radio-komunikacijama unosi primjena satelitskih komunikacija za te namjene. Međunarodna satelitska organizacija INMARSAT, čija je osnovna zadaća osiguranje mobilnih satelitskih telekomunikacija u pomorskom prometu, na inicijativu svojih članica, 1989. godine je počela sa komercijalnom upotrebom svojih satelita i za kopnene, negovorne mobilne radio-komunikacije, po tzv. Standard C sustavu. Ovaj sistem omogućava široki spektar mogućih službi kao što su: prijenos podataka i određivanje lokacije mobilne stanice (sa geografskim koordinatama), pejđing, selektivni poziv, dvosmjerna komunikacija sa javnim ili privatnim teleks, paketskim i MHS mrežama. Govorne komunikacije i prijenos podataka većim brzinama još su uvijek u eksperimentalnoj fazi. Očekuje se da će sustav biti operativan nakon 1991. g. obzirom da je 1990. bila predviđena izgradnja zemaljskih obalnih stanica u više zainteresiranih europskih zemalja EUTELSAT, europska organizacija za satelitske telekomunikacije, počela je izgradnjom EMS sustava (europski mobilni sustav) koji će joj omogućiti da ponudi čitavi opseg naprednih mobilnih usluga dostupnih u cijeloj Europi. Ove usluge će obuhvaćati npr. govorne komunikacije, faksimil i prijenos podataka velikim brzinama .Sustav će također nadopunjavati GSM evropski digitalni celularni radio-sustav za javne mobilne usluge kao i usluge u zatvorenim mrežama, a koji će u funkciji u 13 zemalja Europe biti 1994. godine. EMS će proširiti opseg zemaljskih mobilnih usluga koje će EUTELSAT početi pružati na komercijalnoj osnovi početkom 1991. godine putem EUTELTRACS sistema.

Propis NN 51/1991 • 4. PROJEKCIJA RAZVOJA TELEKOMUNIKACIJA REPUBLIKE HRVATSKE DO 2000. GODINE
Propis NN 51/1991 • Prateći suvremena tehnička i tehnološka dostignuća i trendove u daljem razvoju telekomunikacija, telekomunikacijska mreža u Republici Hrvatskoj razvijat će se u razdoblju do 2000 godine u sljedećim pravcima:
Propis NN 51/1991 • Osnovni cilj Hrvatske pošte i telekomunikacija u području telefonske mreže je podizanje razvijenosti telefonske mreže u Republici Hrvatskoj, mjereno brojem glavnih telefonskih priključaka (GTP) na 100 stanovnika (telefonska gustoća), sa 18 na kraju 1990. godine na 42 do 2000. godine,a predstavlja telefonsku gustoću koju su 1990. godine postigle srednje razvijene zemlje Zapadne Europe. Na taj način će se zaostajanje Hrvatske za tim zemljama u tom pogledu sa sadašnjih 20 godina smanjiti na 10 godina.
Propis NN 51/1991 • Zacrtani cilj planira se ostvariti kontinuiranim porastom broja GTP-a i to po prosječnoj stopi od 9,6% godišnje, što će u apsolutnom iznosu značiti povećanje broja GTP-a sa 844.766 na kraju 1990. godine na 2.100.000 na kraju desetogodišnjeg razdoblja. Pri tome će se poseban značaj dati:
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Propis NN 51/1991 • - pojačanom razvoju telefonske mreže na područjima od interesa za gospodarski razvoj Republike Hrvatske u skladu sa "Smjernicama gospodarskog razvitka Republike Hrvatske",
Propis NN 51/1991 • - ujednačenom razvoju telefonske mreže na cijelom području Republike Hrvatske,
Propis NN 51/1991 • Već započeti proces digitalizacije telefonske mreže u idućem će se razdoblju još više intenzivirati sa ciljem da se do kraja planskog razdoblja realizira:
Propis NN 51/1991 • - potpuna digitalizacija magistralne ravnine telefonske mreže,
Propis NN 51/1991 • - podizanje razine digitalizacije lokalnih ravnina telefonske mreže s današnjih 16% na 80% u komutacijskim kapacitetima i s 31% na 90% u transmisijskim kapacitetima,
Propis NN 51/1991 • - maksimalno približavanje točke analogno/digitalne konverzije pretplatniku radi osiguranja bolje kvalitete prijenosa informacija i olakšavanja prijelaza na potpunu digitalnu povezanost od pretplatnika do pretplatnika u ISDN okolini,
Propis NN 51/1991 • - što šira primjena optičkih kabela u mjesnoj mreži do pretplatnika, u okviru dugoročnijeg cilja uvođenja optičkih niti stanove.
Propis NN 51/1991 • Navedeni ciljevi ostvarit će se tako da će počevši već od prve godine ovog planskog razdoblja Hrvatska pošta i telekomunikacije prestati sa daljnjim narudžbama komutacijske i transmisijske opreme u analognoj tehnici. Sva buduća proširenja komutacijskih i transmisijskih kapaciteta obavljat će se u digitalnoj tehnici, a ići će se i na zamjenu postojećih analognih sustava digitalnim svugdje gdje je to ekonomski i eksploatacijski opravdano. Demontirana oprema, ukoliko nije amortizirana ili tehnički zastarjela, moći će se iskoristiti na nižim ravninama telefonske mreže.
Propis NN 51/1991 • Postojeći analogni sustavi na nižim ravninama telefonske mreže, ukoliko to eksploatacijski uvjeti dopuštaju, ostat će u radu do iskorištenja svojih kapacitivnih mogućnosti ili do isteka roka amortizacije a njihova eventualna proširenja moguća su samo analognom opremom demontiranom na drugim lokacijama. Do konca 1993. gndine moguća je izgradnja novih komutacijskih i transmisijskih kapaciteta demontiranom analognom opremom, nakon čega će se svi novi kapaciteti i u komutaciji i u transmisiji graditi u digitalnoj tehnici.
Propis NN 51/1991 • Pri izgradnji novih komutacijskih Kapaciteta već od 1992. godine treba poštivati sljedeće principe:
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 13/07, Broj 179/04, Broj 42/09, Broj 119/09, Broj 39/07, Broj 101/03


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled