PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Stranica HR2009-01-2-48 NN 2/2009

• 8. Ovlaštene veterinarske organizacije i ambulante veterinarske prakse koje obavljaju cijepljenje pasa protiv bjesnoće, dužne su do 10. u tekućem mjesecu za prethodni mjesec upisati podatke o cijepljenim psima u Upisnik pasa.


Stranica 2009-01-2-48 NN 2/2009

• Pregled životinje koja je ugrizla čovjeka obavlja veterinar u ovlaštenim veterinarskim organizacijama i ambulantama privatne prakse te o rezultatu pretrage izvještava nadležni veterinarski ured. Budući da je bjesnoća zoonoza, u skladu s člankom 16. stavkom 3. Zakona o veterinarstvu nadležni veterinarski inspektor o potvrđenom slučaju bjesnoće dužan je izvijestiti tijelo državne uprave nadležno za poslove zdravstva.


Stranica 2009-01-2-48 NN 2/2009

• Životinja koja je ugrizla čovjeka ne smije se usmrtiti niti na bilo koji način otuđiti. Ona mora biti pod veterinarskim nadzorom 10 dana, računajući od dana ugriza, te se u navedenom vremenu mora provesti klinički pregled promatranjem 1., 5. i 10. dana. Prilikom pregleda prvog dana, veterinarska organizacija je dužna podatke o trokratnom pregledu unijeti u Upisnik pasa te prije prvog pregleda uzeti iscrpnu anamnezu koja sadržava sljedeće podatke:


Stranica 2009-01-2-48 NN 2/2009

• b) uvjete pod kojima je osoba ugrizena (draženje životinje, ženka s mladunčadi, pas čuvar, igra, bez vidljivog povoda na ulici i sl.),


Internet NN 2/2009
• c) podatke o cijepljenju protiv bjesnoće (datum cijepljenja, naziv proizvođača cjepiva, komercijalni naziv i serijski broj cjepiva),

Internet stranice NN 2/2009
• d) podatke o kretanju životinje, posebice o mogućim izravnim kontaktima s divljim životinjama (rane, ugrizi i sl.).

Internet stranice NN 2/2009 • Prvi pregled mora biti proveden što je ranije moguće nakon ugriza, a poželjno već isti dan. Ukoliko pri prvom pregledu životinja ne pokazuje znakove poremećaja središnjeg živčanog sustava (SŽS), može se dopustiti njezino daljnje držanje pod nadzorom vlasnika, bez napuštanja dvorišta. U slučaju promjene ponašanja, vlasnik je dužan životinju odmah dopremiti u veterinarsku organizaciju ili ambulantu privatne prakse kod koje je pas upisan u Upisnik pasa, koja provodi trokratni pregled na bjesnoću. Drugi i treći pregled životinje, koji se provode 5. odnosno 10. dana od dana ugriza, treba provesti na isti način kao i prvi pregled. Ukoliko tijekom tri pregleda životinja nije pokazala znakove bjesnoće, vlasniku životinje se izdaje potvrda o neutvrđivanju znakova bjesnoće.
Internet stranice NN 2/2009 • Pas zaražen bjesnoćom izlučuje virus svojim sekretima i ekskretima 3 do 5 dana prije pojave kliničkih znakova bolesti (inkubacijsko kliconoštvo), stoga, ako se tijekom trokratnog pregleda u trajanju od deset dana (dvostruka granica sigurnosti inkubacijskog kliconoštva) kod životinje ne utvrde klinički znakovi bjesnoće, smatra se da prilikom ugriza nije bilo virusa u slini, te nije postojala mogućnost zaražavanja ugrizene osobe.
Internet stranice NN 2/2009 • Ukoliko se tijekom trokratnog pregleda u životinje pojave znakovi koji upućuju na bjesnoću, životinju treba usmrtiti pod nadzorom nadležnog veterinarskog inspektora, propisno upakirati i dostaviti na dijagnostičku pretragu najbližem Veterinarskom zavodu ili u Hrvatski veterinarski institut u Zagrebu.
Internet stranice NN 2/2009 • U slučaju postavljanja sumnje i/ili potvrđenog slučaja bjesnoće životinja moraju se poduzeti mjere propisane Pravilnikom o mjerama za suzbijanje i iskorjenjivanje bjesnoće kod životinja (»Narodne novine«, br. 32/00).
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Vijesti NN 2/2009 • 4. BRUCELOZA GOVEDA (B. abortus), SVINJA (B. suis), OVACA I KOZA (B. melitensis i B. ovis) i ENZOOTSKA LEUKOZA GOVEDA (ELG)
Informacije NN 2/2009 • 4.1. Pretraživanje na brucelozu goveda (B. abortus), svinja (B. suis), ovaca i koza (B. melitensis i B. ovis)
Poslovne stranice NN 2/2009 • Uzorkovanje krvi radi pretraživanja na brucelozu goveda, svinja, ovaca i koza (u daljnjem tekstu bruceloza) propisano je odredbama Dijela III. točke 2. Naredbe.
Pregledi NN 2/2009 • Pretraživanje uzoraka krvi goveda na ELG propisano je odredbama Dijela III. točke 6. Naredbe.
Besplatno NN 2/2009 • Pretraživanje mlijeka goveda na ELG propisano je odredbama Dijela III. točke 6. Naredbe.
Glasnik NN 2/2009 • Za pretragu na enzootsku leukozu goveda ovlaštenom laboratoriju potrebno je dostaviti jedan ili više skupnih uzoraka mlijeka uzetih u staji.
Propis NN 2/2009 • Skupni uzorak mlijeka čini uzorak mlijeka od najviše 20 krava, što znači da je u uzgojima do 20 krava potrebno uzeti jedan skupni uzorak mlijeka (npr. iz uzgoja sa 47 krava treba uzeti 3 skupna uzorka mlijeka).
Propis NN 2/2009 • – za jedan skupni uzorak mlijeka potrebno je od svakog grla uzeti 5 do 10 ml mlijeka;
Propis NN 2/2009 • – prikupljenu količinu mlijeka izmiješati u jedan zajednički uzorak, te od toga odvojiti u epruvetu 2,5 ml mlijeka;
Propis NN 2/2009 • – u slučaju da na farmi do 50 krava postoji laktofriz u koji se sakuplja mlijeko, jedan skupni uzorak može biti uzet iz tog laktofriza, a ako je u uzgoju više od 50 grla tada se na uzorak od 2,5 ml mlijeka dodaje još 3 ml iz istog skupnog uzorka;
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 145/02, Broj 58/98, Broj 48/97, Broj 178/04, Broj 102/95, Broj 56/99


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE Pregled