PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 2/2009 • – za slanje uzoraka mlijeka mogu se koristiti epruvete koje se koriste za slanje krvi, a sam postupak slanja je isti kao slanje epruveta s krvi;
NN 2/2009 • – u mlijeko ne smiju biti dodane nikakve tvari (npr. u smislu poboljšanja održivosti mlijeka);
NN 2/2009 • – u slučaju dobivanja pozitivnog nalaza u skupnom uzorku mlijeka na enzootsku leukozu, od svih krava od kojih je uzet skupni uzorak moraju se uzeti pojedinačni uzorci te isti moraju biti dostavljeni u ovlašteni laboratorij.
NN 2/2009 • – svaku epruvetu potrebno je označiti rednim brojem skupnog uzorka u uzgoju;
NN 2/2009 • – prilikom dostave na pretragu, uzorke mlijeka mora pratiti propisani Obrazac za slanje skupnih uzoraka mlijeka radi pretrage na enzootsku leukozu goveda iz točke 4.5. ovoga Dodatka. Jedan primjerak navedenog obrasca potrebno je čuvati u ovlaštenoj veterinarskoj organizaciji.
NN 2/2009 • Krv za serološko pretraživanje na brucelozu i enzootsku leukozu goveda dostavlja se Hrvatskom veterinarskom institutu u Zagrebu i veterinarskim zavodima: Split, Rijeka, Križevci i Vinkovci.
NN 2/2009 • Epruvete za uzorkovanje krvi ovlaštene veterinarske organizacije nabavljaju od dijagnostičkih laboratorija Hrvatskog veterinarskog instituta i veterinarskih zavoda.
NN 2/2009 • Uzorci mlijeka radi pretrage na enzootsku leukozu dostavljaju se Hrvatskom veterinarskom institutu u Zagrebu.
NN 2/2009 • U slučaju sumnje i/ili potvrđenog slučaja bruceloze poduzimaju se mjere propisane Pravilnikom o mjerama za suzbijanje i iskorjenjivanje bruceloze goveda (»Narodne novine«, br. 25/06), Pravilnikom o mjerama za suzbijanje i iskorjenjivanje bruceloze (B. melitensis) i uvjetima za određivanje zdravstvenog statusa stada ovaca i koza u odnosu na brucelozu (B. melitensis) (»Narodne novine«, br. 146/04), Pravilnikom o mjerama za suzbijanje infekcije Brucellom ovis (»Narodne novine«, br. 30/05) te Pravilnikom o mjerama za suzbijanje i iskorjenjivanje bruceloze svinja uzrokovane Brucellom suis (»Narodne novine«, br. 26/06). U slučaju sumnje i/ili potvrđenog slučaja ELG poduzimaju se mjere propisane Pravilnikom o mjerama za suzbijanje i iskorjenjivanje enzootske leukoze goveda (»Narodne novine«, br. 30/06).
NN 2/2009 • 4.5. Obrazac za slanje skupnih uzoraka mlijeka radi pretrage na enzootsku leukozu goveda
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 2/2009 • Obrazac za slanje skupnih uzoraka mlijeka radi pretrage na enzootsku leukozu goveda
NN 2/2009 • posjednikaDatum uzorkovanjaRedni br. skupnog uzorkaUkupni broj muznih krava na gospodarstvu
NN 2/2009 • Pretraživanje uzoraka na genitalnu kampilobakteriozu propisano je odredbama Dijela III. točke 7. Naredbe
NN 2/2009 • Budući uzročnik genitalne kampilobakterioze Campylobacter fetus subsp. veneralis ne može preživjeti na običnom brisu, uzorkovanje kojim će uzročnik ostati aktivan do laboratorijskog pretraživanja treba provoditi na odgovarajući način.
NN 2/2009 • Uzorci ispirka prepucija i vagine uzimaju se pomoću sterilnog fosfatnog pufera pH 7,2. Sterilni fosfatni pufer može se nabaviti u Hrvatskom veterinarskom institutu. Ukoliko se uzeti uzorak ne može dostaviti u Hrvatski veterinarski institut unutar 5 sati od uzimanja, 1 ml uzorka uzetog fosfatnim puferom potrebno je nacijepiti na transportnu podlogu po Landeru, koja se također može nabaviti u Hrvatskom veterinarskom institutu.
NN 2/2009 • Uzorke za pretragu na genitalnu kampilobakteriozu treba uzeti na sljedeći način:
NN 2/2009 • a) Ispirak prepucija: 20 – 30 ml sterilnog fosfatnog pufera se ubrizga u prepucijsku vrećicu. Potom se prepucij intenzivno masira 15-20 sekundi i nakon toga se tekućina iz prepucijske vrećice odlije u sterilnu bočicu. Uzeti uzorak mora se, ohlađen na temperaturi od 4° do 8°C, u roku od najviše 5 sati dostaviti u dijagnostički laboratorij. Ako uzorak nije moguće dostaviti u laboratorij u navedenom roku, uzima se 1 ml uzorka uzetog fosfatnim puferom i on se precijepi u transportnu podlogu po Landeru.
NN 2/2009 • b) Smegma: može se uzorkovati iz umjetne vagine tako da se umjetna vagina ispere s 20-30 ml fosfatnog pufera pH 7.2. Uzeti uzorak se mora ohladiti na temperaturu od 4° do 8°C, te u takvom stanju u roku do najviše 5 sati mora biti dostavljen u dijagnostički laboratorij. Ukoliko uzorak nije moguće dostaviti u navedenom roku, uzima se 1 ml ispirka i on se nacijepi na transportnu podlogu po Landeru.
NN 2/2009 • c) Sjeme: uzima se u sterilnu epruvetu, te što je prije moguće uzorak treba dostaviti u dijagnostički laboratorij. Sjeme može biti odmah nacijepljeno na transportnu podlogu po Landeru.
NN 2/2009 • Uzorkuje se ispirak rodnice. Nakon čišćenja i dezinfekcije područja vulve, u vaginu se aplicira 20-30 ml fosfatnog pufera pomoću brizgalice i sterilnog katetera. Fosfatni pufer se 4-5 puta aplicira u vaginalnu šupljinu i usiše nazad u brizgalicu prije uzorkovanja u sterilnu posudu. Vaginalna sluz se može staviti u fosfatni pufer (ako će biti dostavljena u laboratorij unutar 5 h) ili izravno u transportnu podlogu.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 85/06, Broj 36/95,
Broj 94/02, Broj 154/08,
Broj 77/01, Broj 155/02
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE