PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 39/2006 • Kriterije za utvrđivanje iznosa stipendije donosi Poslodavac posebnim aktom.
NN 39/2006 • Učenici i studenti koji kod poslodavca obavljaju praksu temeljem ugovora ili sporazuma sklopljenim s obrazovnom ustanovom u kojoj se školuju, ako je tako ugovoreno, imaju pravo na nagradu, pod uvjetom da uspješno ispune svoje dužnosti.
NN 39/2006 • Učenici i studenti iz stavka 1. ovog članka imaju pravo na nagradu koja ne može biti veća od najvećeg iznosa na koji se ne plaća porez na dohodak, i to:
NN 39/2006 • Poslodavac može utvrditi veći iznos nagrade iz stavka 1. ovog članka.
NN 39/2006 • 7. Naknada troškova liječenja u inozemstvu, odnosno nabave lijekova iz inozemstva
NN 39/2006 • Radnik koji boluje od bolesti koja se ne može uspješno liječiti u Republici Hrvatskoj, pa zbog toga namjerava nastaviti liječenje u inozemstvu, odnosno radnik koji radi uspješnog liječenja nabavlja lijekove iz inozemstva ima pravo na naknadu tih troškova godišnje u visini 60% troška, a najviše u iznosu koji se radnicima isplaćuje u svrhu potpore zbog bolovanja dužeg od 90 dana.
NN 39/2006 • Uz zahtjev za naknadu troškova, radnik iz stavka 1. ovog članka dužan je predočiti kompletnu medicinsku dokumentaciju, dokaz da se liječenje ne može uspješno provesti u domaćoj medicinskoj ustanovi te predračun strane medicinske ustanove koji sadrži cijenu i vrstu medicinske usluge, odnosno cijenu lijeka koji se nabavlja.
NN 39/2006 • Radnik kojemu poslodavac otkazuje nakon dvije (2) godine neprekidnoga rada, osim ako se otkazuje iz razloga uvjetovanih ponašanjem radnika, ima pravo na otpremninu u iznosu 1/3 prosječne mjesečne plaće, koju je radnik ostvario u tri (3) mjeseca prije prestanka ugovora o radu, za svaku navršenu godinu rada kod poslodavca.
NN 39/2006 • Ukupan iznos otpremnine na koji radnik ima pravo sukladno stavku 1. ovog članka ne može biti veći od devet (9) prosječnih mjesečnih plaća koje je radnik ostvario u tri (3) mjeseca prije prestanka ugovora o radu.
NN 39/2006 • U osnovicu za izračun otpremnine radnika koji je u razdoblju tri (3) mjeseca prije prestanka ugovora o radu zbog bilo kojeg razloga odsustvovao s rada ili je bio na čekanju uračunava se iznos plaće koji bi radnik ostvario da je radio.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 39/2006 • Otpremnina na koju ima pravo radnik iz stavka 1. ovog članka koji je pretrpio ozljedu na radu, odnosno koji je obolio od profesionalne bolesti, a koji nakon završenog liječenja i oporavka ne bude vraćen na rad kod poslodavca, utvrđuje se u iznosu dvostruko većem od iznosa utvrđenog u skladu sa stavkom 1. ovog članka.
NN 39/2006 • Strane su suglasne da su radnik i poslodavac dužni svoja međusobna potraživanja namiriti u roku, a da su u protivnom jedan drugome dužni platiti kamatu i naknaditi, eventualnu, štetu.
NN 39/2006 • Strane su suglasne da se međusobna nesporna potraživanja koja radnik i poslodavac imaju jedan prema drugome, po bilo kojoj osnovi namire, odnosno ako je utvrđeno obročno plaćanje, počne s plaćanjem prvog obroka, najkasnije na dan isplate prve plaće nakon utvrđivanja obveze.
NN 39/2006 • Nespornim potraživanjem u smislu stavka 1. ovog članka smatra se potraživanje koje je u pisanoj formi dostavljeno drugoj strani i koje ona u roku osam (8) dana nije pisanim putem osporila.
NN 39/2006 • Ugovorom o radu poslodavac i radnik mogu se obvezati da će u izvršavanju svojih materijalnih obveza prioritetno mjesto dati namirenju međusobnih potraživanja.
NN 39/2006 • Radnik ima pravo na naknadu za izum koji je ostvario na radu ili u svezi s radom kod poslodavca u visini 15% dobiti ostvarene primjenom izuma koji je zaštićen, odnosno u visini 10% dobiti ostvarene primjenom izuma koji nije zaštićen, kroz razdoblje primjene izuma, a najdulje pet (5) godina.
NN 39/2006 • Radnik ima pravo na naknadu za tehničko unapređenje koje je predložio, a poslodavac prihvatio primijeniti, u visini 10% dobiti ostvarene primjenom tehničkog unapređenja kroz razdoblje primjene, a najdulje tri (3) godine.
NN 39/2006 • Naknada iz stavka 1. i 2. ovog članka isplaćuje se radniku na kraju poslovne godine nakon što se utvrdi iznos dobiti ostvarene primjenom izuma odnosno tehničkog unapređenja.
NN 39/2006 • Poslodavac može na zahtjev radnika isplatiti akontaciju naknade iz stavka 1. i 2. ovog članka.
NN 39/2006 • Postupak prijave izuma odnosno tehničkog unapređenja te druga pitanja s tim u svezi uređuju se aktom poslodavca.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA
IZBOR:
Broj 82/05, Broj 151/05,
Broj 19/92, Broj 2/02,
Broj 37/08, Broj 58/00
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE