PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 142/2008 • – postrojenje za obradu ili sinteriranje željezne rudače (uključujući sumpornu rudaču);
NN 142/2008 • – postrojenja za proizvodnju sirovog željeza ili čelika (primarno ili sekundarno taljenje), uključujući neprekinuto lijevanje, kapaciteta iznad 2.5 tone na sat.
NN 142/2008 • Dodatna izgaranja u integriranim željezarama, uključujući valjaonice, pregrijače pare, peći za žarenje i kiselinsko dekapiranje«.
NN 142/2008 • »Integrirane željezare su mjesta koja obuhvaćaju nekoliko zasebno prepoznatljivih postupaka koji se odvijaju kao radnje u nizu na istoj lokaciji, radi prerade željezne rudače i drugih sirovina u metalne poluproizvode, kao što su ploče, trake ili gredice (lijevane kovine), i raznovrsne gotove proizvode, uključujući obloge, odsječne dijelove, rešetke, šipke, toplo i hladno valjani listovi i opruge, zajedno s različitim vrstama presvučenih ravnih proizvoda«.
NN 142/2008 • Kamena vuna»Postrojenja za proizvodnju izolacijskog materijala od mineralne vune, korištenjem kamena, stakla ili šljake, uključujući sva izgaranja goriva na lokaciji koja se odnose na proizvodnju proizvoda od mineralne vune (s kapacitetom taljenja iznad 20 tona dnevno).«
NN 142/2008 • Izgaranje s vidljivim plamenom (»flaring«)»Izgaranje materijala dobivenog istraživanjem, procjenom, proizvodnjom, skladištenjem i obradom nafte i plina iz mora (uključujući uvezenu naftu i plin skladištene u spremnicima udaljenim od kopna), u druge svrhe osim proizvodnje energije, kada se takve djelatnosti obavljaju na naftnim i plinskim postrojenjima udaljenima od kopna ili na terminalima za prihvat nafte i plina na kopnu, za koje je utvrđeno da su postrojenja s izgaranjem nazivne ulazne toplinske snage veće od 20 MW«.
NN 142/2008 • Crni ugljik»Aktivnosti postrojenja za proizvodnju crnog ugljika koje uključuju karbonizaciju organskih tvari kao što su ulja, katran, kreker i postojani talog s uređajem za loženje nazivne ulazne snage veće od 20 MW.«
NN 142/2008 • Visoke peći»U svrhu druge faze Europske sheme trgovanja emisijskim jedinicama, postrojenja za izgaranje uključuju emisije CO2 nastale izgaranjem u pećima koje su pobliže određene kao toplinski izvor za sljedeće aktivnosti:
NN 142/2008 • Sve peći već pokrivene sektorima određenima Prilogom 1. kao što su (ovaj popis nije iscrpan):
NN 142/2008 • – proizvodnja stakla, uključujući ona namijenjena za proizvodnju staklene vune, u postrojenjima talioničkog kapaciteta iznad 20 tona na dan
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 142/2008 • – obrada željezne rudače i proizvodnja sirovoga željeza i čelika (primarno ili sekundarno taljenje), uključujući neprekidno lijevanje, kapaciteta iznad 2,5 tone na sat, kao i tople valjaonice, pregrijače pare, peći za žarenje i kiselinsko dekapiranje na integriranim lokacijama.
NN 142/2008 • – industrijska proizvodnja (> 50 kt godišnje) propilena i etilena
NN 142/2008 • – proizvodnja izolacijskog materijala od mineralne vune, korištenjem kamena, stakla i šljake
NN 142/2008 • – proizvodnja crnog ugljika koja uključuje karbonizaciju organskih tvari kao što su ulja, katran, kreker i postojani talog.«
NN 142/2008 • KRITERIJI ZA IZRADU NACIONALNOG PLANA RASPODJELE EMISIJSKIH KVOTA
NN 142/2008 • 1. Ukupna količina emisijskih jedinica namijenjena za raspodjelu za određeno vremensko razdoblje usklađuje se s obvezom Republike Hrvatske za smanjenjem emisija stakleničkih plinova sukladno obvezama koje za nju proizlaze iz Kyotskog Protokola. Pri tome se uzima u obzir razmjer ukupne emisije koji te emisije predstavljaju u odnosu s emisijama iz izvora koji nisu pokriveni ovom Uredbom te ostalim strateškim dokumentima iz područja zaštite zraka, klimatskih promjena i energetike. Ukupna količina emisijskih jedinica namijenjena za raspodjelu ne smije biti veća od one koja će, prema svim pokazateljima, biti potrebna za strogu primjenu kriterija sadržanih u ovome Dodatku.
NN 142/2008 • 2. Količina emisijskih jedinica namijenjena za raspodjelu mora biti u skladu s potencijalom za smanjenje emisije, uključujući i tehnološki potencijal, djelatnosti pokrivenih sustavom. Republika Hrvatska može temeljiti raspodjelu svojih emisijskih jedinica na prosječnoj emisiji stakleničkih plinova prema proizvodu u svakoj djelatnosti i napretku koji se može postići u svakoj djelatnosti.
NN 142/2008 • 3. Plan mora biti sukladan ostalim zakonodavnim i političkim instrumentima, kako nacionalnim tako onima EU. Treba uzeti u obzir i neizbježna povećanja emisija kao rezultata novih zakonodavnih zahtjeva.
NN 142/2008 • 4. Plan ne smije diskriminirati poduzeća i sektore na način da neopravdano pogoduje nekim poduzećima ili aktivnostima sukladno zahtjevima nacionalnog zakonodavstva te Ugovora o EZ, osobito članaka 87. i 88.
NN 142/2008 • 5. Plan mora sadržavati informacije o načinu na koji će novi sudionici u Republici Hrvatskoj moći započeti sudjelovanje u sustavu.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 30/02, Broj 39/99,
Broj 57/04, Broj 88/09,
Broj 44/08, Broj 106/03
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE