PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 39/2007 • – prikupljanjem i sređivanjem podataka i informacija o korištenim dijagnostičkim metodama i rezultatima testova provedenih u Europskoj zajednici;
NN 39/2007 • – karakteriziranjem izolata uzročnika TSE najsuvremenijim metodama radi boljeg razumijevanja epidemiologije ove bolesti;
NN 39/2007 • – praćenjem trendova nadziranja, epidemiologije i prevencije TSE u cijelom svijetu;
NN 39/2007 • – raspolaganjem timom stručnjaka za bolesti koje uzrokuje prion, radi omogućavanja brze diferencijalne dijagnoze;
NN 39/2007 • – stjecanjem temeljitog znanja o pripremi i uporabi dijagnostičkih metoda koje se koriste za kontrolu i iskorjenjivanje TSE;
NN 39/2007 • (b) aktivno pomagati kod dijagnosticiranja izbijanja TSE u zemljama članicama proučavajući uzorke životinja zaraženih TSE, koji su poslani radi potvrđivanja dijagnoze, karakterizacije i epidemioloških studija;
NN 39/2007 • (c) poticati školovanje ili doškolavanje stručnjaka za laboratorijsku dijagnostiku u svrhu harmonizacije dijagnostičkih tehnika u cijeloj Europskoj zajednici.
NN 39/2007 • Sve uzorke namijenjene ispitivanju na nazočnost određene TSE treba prikupljati primjenjujući metode i protokole određene u najnovijem izdanju Priručnika o standardima za dijagnostičke testove i cjepiva za kopnene životinje Svjetske organizacije za zdravlje životinja (u daljenjem tekstu: OIE) (u daljnjem tekstu: »OIE Priručnik«). Ukoliko OIE metode i protokoli ne postoje, i u cilju da se osigura dovoljno materijala, nadležno tijelo mora osigurati primjenu metoda uzorkovanja i protokola u skladu sa smjernicama izdanim od referentnog laboratorija Europske zajednice. Nadležno tijelo mora nastojati osigurati prikupljanje dijelova maloga mozga kao i čitave baze mozga malih preživača i mora osigurati zadržavanje barem polovine prikupljenih tkiva u svježem ali ne smrznutom stanju do dobivanja negativnih rezultata brzog ili potvrdnog testa. Uzorke treba pravilno označiti u odnosu na identitet životinje od koje je uzorak uzet.
NN 39/2007 • Sva laboratorijska ispitivanja na TSE moraju se provoditi u laboratorijima koje je nadležno tijelo odobrilo za tu namjenu.
NN 39/2007 • Uzorci goveda poslani na laboratorijsko testiranje u skladu s odredbama iz članka 12. stavka 2. ovoga Pravilnika moraju se podvrgnuti histopatološkom pregledu kako je to opisano u posljednjem izdanju OIE Priručnika, osim kad se radi o autolitičnom materijalu. Ako je rezultat histopatološkog pregleda nejasan ili je negativan ili ako je materijal autolitičan, tkivo se mora podvrgnuti ispitivanju pomoću neke od ostalih dijagnostičkih metoda opisanih u OIE Priručniku (imunocitokemijska metoda, imuno-bloting metoda ili dokaz karakterističkih vlakanca pomoću elektroničke mikroskopije). Međutim, za ovu se svrhu ne mogu koristiti brzi testovi.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 39/2007 • Ako je rezultat jednog od gore navedenih ispitivanja pozitivan, odnosne se životinje trebaju smatrati pozitivnima na GSE.
NN 39/2007 • Uzorci od goveda poslani na laboratorijsko testiranje u skladu s odredbama iz Dodatka III. Poglavlja A Dijela I. (Monitoring kod goveda) ovoga Pravilnika moraju se ispitati brzim testovima.
NN 39/2007 • Ako rezultat brzog testa nije sumnjiv ili je pozitivan, odnosna se tkiva moraju odmah podvrgnuti potvrdnim pretragama u nekom službenom laboratoriju. Potvrdna ispitivanja moraju započeti histopatološkim pregledom moždanog debla kako je to opisano u najnovijem izdanju OIE Priručnika, osim kad je materijal autolitičan ili na drugi način nije prikladan za histopatološki pregled. Ako je rezultat histopatološkog pregleda nejasan ili je negativan, ili ako je materijal autoliziran, tkiva treba podvrtnuti pregledu pomoću jedne od ostalih dijagnostičkih metoda navedenih u podtočki (a) ove točke.
NN 39/2007 • Životinja se treba smatrati pozitivnom na GSE ako je rezultat brzog testa pozitivan ili nejasan, i
NN 39/2007 • – ako je rezultat kasnijeg histopatološkog pregleda pozitivan, ili
NN 39/2007 • – ako je rezultat neke druge dijagnostičke metode navedene u podtočki (a) ove točke pozitivan.
NN 39/2007 • 3.2 Laboratorijsko ispitivanje na nazočnost TSE kod ovaca i koza
NN 39/2007 • Uzorci od ovaca i koza poslani na laboratorijsko testiranje u skladu s odredbama iz članka 12. stavka 2. ovoga Pravilnika moraju se podvrgnuti histopatološkom pregledu kako je to opisano u posljednjem izdanju OIE Priručnika, osim kad se radi o autolitičnom materijalu. Ako je rezultat histopatološkog pregleda nejasan ili je negativan ili ako je materijal autolitičan, tkivo se mora podvrgnuti ispitivanju pomoću imunocitokemijske metode, metode imuno-blotinga ili dokaza karakterističkih vlakanca pomoću elektronske mikroskopije, kako je opisano u OIE Priručniku. Međutim, za ovu se svrhu ne mogu koristiti brzi testovi.
NN 39/2007 • Ako je rezultat jednog od gore navedenih ispitivanja pozitivan, dotične se životinje trebaju smatrati pozitivnima na grebež ovaca.
NN 39/2007 • Uzorci od ovaca i koza poslani na laboratorijsko ispitivanje u skladu s odredbama iz Dodatka III. Poglavlja A Dijela II. ovoga Pravilnika (Monitoring kod ovaca i koza) moraju se ispitati brzim testovima.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 112/93, Broj 46/94,
Broj 77/04, Broj 37/94,
Broj 102/95, Broj 155/08
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE