PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 107/2008 • Sjemenska zona primorskih bukovih šuma obuhvaća područje provenijencije tri sjemenske regije u kojima se razvija šumska zajednica:
NN 107/2008 • (Seslerio autumnalis-Fagetum sylvaticae /I. Horvat 1938/ M. Wraber ex Borhidi 1963)
NN 107/2008 • Oblast ovih šuma obuhvaća nešto hladniji pojas našeg primorja, koji se pruža na primorskoj strani Dinarida.
NN 107/2008 • U ovoj oblasti prevladava umjereno topla kišna klima, oznake Cfsax”. Ljeta su vruća sa srednjom mjesečnom temperaturom iznad 22°C. Zimsko kišno razdoblje je široko rascijepljeno u proljetni (travanj do lipanj) i jesensko-zimski maksimu (listopad – studeni). Najsuši dio godine pada u toplo godišnje doba. Na nadmorskim visinama iznad 600 m dolazi varijanta osnovnog tipa klime sredozemnih obala Csbx”. Ljeta su svježa i suha, jer je srednja mjesečna temperatura najtoplijeg mjeseca ispod 22 °C, s količinom oborina u najsušnijem mjesecu od 50 – 70 mm.
NN 107/2008 • Litološka podloga većinom je sačinjena od vapnenca, dolomita i fliša, različite starosti. Ovo degradirano krško područje karakterizirano je veoma niskom produktivnom sposobnošću tla. Tla su, u pravilu, plitka i bogata skeletom, prevladavaju vapneno – dolomitne crnice, rendzine na dolomitu i flišu, luvisoli i u manjem dijelu crvenice. Tla su umjereno do jako erodirana. Klima je umjereno topla, kišna, s vrućim i suhim ljetima. Zima je nešto hladnija i s povremenim snježnim padalinama, koje se kratko zadržavaju. Vanjski izgled ovih šuma, uglavnom je dosta loš, upravo radi teških i nepovoljnih edafskih, hidroloških i klimatskih prilika.
NN 107/2008 • Oblast submediteranskih šuma obuhvaća Istru i sve strane okrenute Jadranskom moru. Unutar ove oblasti razlikujemo dvije zone u kojima rastu šumske zajednice hrasta medunca.
NN 107/2008 • Sjemenska zona obuhvaća priobalni pojas sjevernog Hrvatskog primorja. Na otocima kvarnerskog zaljeva, u vapnenačkom dijelu Istre, duž priobalnog dijela podvelebitskog kanala i u Ravnim kotarima, na plitkoj kamenoj podlozi antiklinala zauzima velike površine. Obilježena je zajednicom medunca i bijelog graba u litoralnom pojasu, te šumama medunca i crnoga graba u montanskom pojasu. Ovakav razvitak u vertikalnom profilu upućuje na hladnije klimatske prilike, čime se potvrđuje i izostanak vazdazelenih mediteranskih elemenata. Ovu zonu tvore područja provenijencije sa dvije sjemenske regije koje obuhvaćaju zajednice:
NN 107/2008 • Sjemenska zona proteže se od rijeke Zrmanje na istok, naročito na dubljim smeđim tlima. Hrast medunac postupno zamjenjuje dub (Quercus virgiliana (Ten.)Ten.) koji u dubrovačkom području dominira. Razlika u odnosu na medunčeve šume očituje se u jačem učešću ilirsko – apeninskih vrsta. Ovu zonu čini područje provenijencija dvije sjemenske regije koje obuhvaćaju zajednice:
NN 107/2008 • Nastavlja se na oblast submediteranskih šuma. Ova oblast predstavlja tipično mediteransko područje u kojem u cijelosti dolazi do izražaja osnovni tip mediteranske klime. Obilježen je toplim i sušim ljetima i blagim zimama, bez snijega. Proteže se duž cijele obale Jadranskog mora, pa su i razlike u djelovanju nekih meteoroloških elemenata i pojava između sjevernih i južnih područja očekivane.
NN 107/2008 • U ovoj oblasti vlada tip klime sredozemnih obala. Obilježen je blagom zimom i suhim ljetom s barem tri puta toliko oborine u najkišnijem mjesecu zime kao u najsušnijem mjesecu ljeta. Količina oborine u najsušnijem mjesecu manja je od 40 mm. Ljeta su vruća, suha i vedra. Ovaj tip klime označava se i kao klima masline.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 107/2008 • Litološka podloga predstavljena je vapnencima i dolomitima s malo fliša, na kojima se razvijaju skeletna i skeletoidna tla, tipa rendzina, smeđa tla na vapnencima i dolomitima, te plitke crvenice.
NN 107/2008 • Oblast eumediteranskih šuma pripada mediteranskom području, a razvijena je na uskom obalnom području Jadrana i jadranskim otocima. U toj oblasti nalazi se sjemenska zona šuma hrasta crnike s tri sjemenske regije u kojima su razvijene šumske zajednice hrasta crnike.
NN 107/2008 • 5.1. Sjemenska zona šuma hrasta crnike (sjeverna, srednja i južna varijanta) (0 – 400 m n. v.)
NN 107/2008 • U sjemenskoj zoni šuma hrasta crnike unutar šumskih zajednica hrasta crnike i crnoga jasena, kao i u zajednicama alepskog bora, razvija se obični čempres u manjim skupinama.
NN 107/2008 • Ovu zonu čine područja provenijencija s tri sjemenske regije koje obuhvaćaju zajednice:
NN 107/2008 • 5.2. Sjemenska zona šuma dalmatinskog crnog bora (otoci, od 400 m n. v. na više)
NN 107/2008 • Zona se nalazi se unutar zimzelenog eumediteranskog područja na višim položajima (400 m). Najveće površine nalaze se na otoku Braču, a ima ih na Korčuli, Hvaru i poluotoku Pelješcu.
NN 107/2008 • U tom području dalmatinski crni bor tvori mješovite šume s crnikom, koje se mogu smatrati trajnim stadijem, nastalim degradacijom crnikovih šuma.
NN 107/2008 • Ovu zonu čine područja provenijencija sa dvije sjemenske regije koje obuhvaćaju zajednice:
NN 107/2008 • RAZDJELBA PODRUČJA PROVENIJENCIJA ZA SVOJTE ŠUMSKOG DRVEĆA OD GOSPODARSKOG ZNAČAJA U REPUBLICI HRVATSKOJ
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 140/05, Broj 139/09,
Broj 192/03, Broj 92/05,
Broj 47/08, Broj 78/03
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE