PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 53/2006 • Test se provodi u skladu s propisima koji uređuju područje razvrstavanja, pakiranja i označavanja opasnih tvari, Dio B, subkronična oralna toksičnost.
NN 53/2006 • Za procjenu izloženosti primjenjitelja preporučuju se dodatna perkutana istraživanja.
NN 53/2006 • Za hlapljive tvari (tlak para > 10-2 Pa) potrebna je stručna prosudba na temelju koje će se odlučiti moraju li se provesti kratkotraje oralne ili inhalacijske studije izloženosti.
NN 53/2006 • – 28– dnevna dermalna studija: metoda B9 u skladu s propisima koji uređuju područje razvrstavanja, pakiranja i označavanja opasnih tvari,
NN 53/2006 • – 90– dnevna dermalna studija: istraživanje subkronične dermalne toksičnosti u skladu s propisima koji uređuju područje razvrstavanja, pakiranja i označavanja opasnih tvari, dio B,
NN 53/2006 • – 28– dnevna studija inhalacijske toksičnosti: metoda B 8 u skladu s propisima koji uređuju područje razvrstavanja, pakiranja i označavanja opasnih tvari,
NN 53/2006 • – 90– dnevna studija inhalacijske toksičnosti: istraživanje subkronične inhalacijske toksičnosti u skladu s propisima koji uređuju područje razvrstavanja, pakiranja i označavanja opasnih tvari, dio B.
NN 53/2006 • Kako bi se izbjegle reakcije koje su posljedica načina testiranja (artefakti) pri in vitro ili in vivo testovima, ne smiju se upotrebljavati pretjerano toksične doze. Ovo se smatra općom preporukom. Odabir daljnjih testova je ovisan o tumačenju rezultata koji su dobiveni u svakoj pojedinoj fazi.
NN 53/2006 • Podaci o in vitro testovima mutagenosti (test genske mutacije na bakterijama, test klastogenosti u stanicama sisavaca i test genske mutacije u stanicama sisavaca) obvezno se moraju dostaviti.
NN 53/2006 • – test povratne mutacije kod vrste Sallmonella Typhimurium – metoda B 14 u skladu s propisima koji uređuju područje razvrstavanja, pakiranja i označavanja opasnih tvari,
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 53/2006 • – in vitro citogenetski test na sisavcima – metoda B 10 u skladu s propisima koji uređuju područje razvrstavanja, pakiranja i označavanja opasnih tvari,
NN 53/2006 • – in vitro test genskih mutacija u stanicama sisavaca u skladu s propisima koji uređuju područje razvrstavanja, pakiranja i označavanja opasnih tvari, dio B.
NN 53/2006 • Ako su svi rezultati in vitro studija negativni, moraju se obaviti dodatna istraživanja uzimajući u obzir i druge raspoložive bitne podatke (uključujući toksikokinetičke, toksikodinamičke i fizikalno-kemijske podatke te podatke o analognim tvarima). Istraživanje se može obaviti in vivo ili in vitro uz uporabu sustava za metaboličku aktivaciju različitog od prethodno korištenih.
NN 53/2006 • Ako je in vitro citogenetski test pozitivan, mora se provesti in vivo test na somatskim stanicama (analiza metafaze u stanicama koštane srži glodavaca ili mikronukleus test u glodavcima).
NN 53/2006 • Ako je bilo koji in vitro test genskih mutacija pozitivan, mora se izvesti in vivo test kako bi se istražila neprogramirana sinteza DNK ili Mišji spot test.
NN 53/2006 • – Mikronukleus test – metoda B 12 u skladu s propisima koji uređuju područje razvrstavanja, pakiranja i označavanja opasnih tvari,
NN 53/2006 • – Mišji spot test – u skladu s propisima koji uređuju područje razvrstavanja, pakiranja i označavanja opasnih tvari, dio B,
NN 53/2006 • – In vivo citogenetski test na koštanoj srži sisavaca, kromosomska analiza, metoda B 11 u skladu s propisima koji uređuju područje razvrstavanja, pakiranja i označavanja opasnih tvari.
NN 53/2006 • Ako je bilo koji rezultat in vivo studija na somatskim stanicama pozitivan, opravdano je obaviti in vivo istraživanje učinaka na spolne stanice. Nužnost provođenja ovih istraživanja mora se razmatrati od slučaja do slučaja, uzimajući u obzir podatke o toksikokinetici, primjeni i očekivanoj izloženosti. Prikladnim se testovima treba istražiti interakcija s DNK (kao što je test dominantno letalne mutacije) kako bi se vidjelo postoji li mogućnost nasljednih učinaka te, po mogućnosti, obaviti njihovu kvantitativnu procjenu. Zbog složenosti kvantitativnih studija, njihovo izvođenje mora biti opravdano i utemeljeno.
NN 53/2006 • Provedene i dostavljene dugotrajne studije, zajedno s ostalim bitnim podacima i informacijama o aktivnoj tvari, moraju omogućiti utvrđivanje učinaka nakon višekratne izloženosti aktivnoj tvari, a naročito moraju omogućiti:
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 112/04, Broj 10/02,
Broj 154/03, Broj 37/98,
Broj 13/90, Broj 56/05
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE