PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled usluga

BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost. Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
Stranica HR2006-05-53-1272 NN 53/2006

• Tijekom istraživanja akutne toksičnosti, patogenosti i infektivnosti ocjenjuje se raspodjela mikroorganizma i/ili aktivnog toksina u organima koji su primjereni za proučavanje mikroorganizma (npr. jetra, bubrezi, slezena, pluća, mozak, krv).


Stranica 2006-05-53-1272 NN 53/2006

• Iznesena se zapažanja trebaju temeljiti na znanstvenoj prosudbi i mogu uključivati utvrđivanje broja mikroorganizma u svim napadnutnim tkivima (npr. ona s lezijama) i u glavnim organima: bubrezima, mozgu, jetri, plućima, slezeni, mjehuru, krvi, limfnim čvorovima, probavnom sustavu, timusu i lezijama na mjestu inokulacije kod uginulih ili umirućih životinja, te tijekom testiranja i kod konačnog žrtvovanja.


Stranica 2006-05-53-1272 NN 53/2006

• Informacije i podaci dobiveni istraživanjem akutne toksičnosti, patogenosti i infektivnosti posebno su značajni kod procjene potencijalne opasnosti do koje bi moglo doći u slučaju nesreće kao i rizika za potrošače zbog izloženosti mogućim ostacima.


Stranica 2006-05-53-1272 NN 53/2006

• Istraživanje akutne oralne toksičnosti, patogenosti i infektivnosti mikroorganizma obvezno se mora provesti.


Internet NN 53/2006
• 5.2.2.2. Akutna inhalacijska toksičnost, patogenost i infektivnost

Internet stranice NN 53/2006
• Testiranje akutne inhalacijske toksičnosti, patogenosti i infektivnosti mikroorganizma je obvezno.

Internet stranice NN 53/2006 • Inhalacijsko se istraživanje može zamijeniti intratrahealnim istraživanjem.
Internet stranice NN 53/2006 • Intraperitonealni/subkutani test smatra se vrlo osjetljivim testom za otkrivanje određene infektivnosti.
Internet stranice NN 53/2006 • Test s intraperitonealnim injiciranjem obvezno se provodi za sve mikroorganizme. Međutim, ako je najviša temperatura za rast i razmnožavanje niža od 37 °C, može se izvršiti stručna procjena kako bi se ocijenilo da li je subkutano injiciranje primjerenije od intraperitonealnog.
Internet stranice NN 53/2006 • Ako mikroorganizam stvara egzotoksine (u skladu s podtočkom 2.8. dijela B Priloga I. ovoga Pravilnika) ili druge metabolite, mora ih se testirati na genotoskičnost.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE Pregled
Vijesti NN 53/2006 • Pri takvom istraživanju treba, ukoliko je moguće, koristiti pročišćene toksine i metabolite.
Informacije NN 53/2006 • Ako temeljna istraživanja ne ukazuju na stvaranje toksičnih metabolita, možda će trebati istražiti sami mikroorganizam, ovisno o stručnom mišljenju o važnosti i valjanosti temeljnih podataka. U slučaju virusa, mora se istražiti rizik od insercijske mutageneze u stanicama sisavaca odnosno rizik od karcinogenosti.
Poslovne stranice NN 53/2006 • Važno je usvojiti prilagodljiv pristup kod kojega će odabir daljnjih testova ovisiti o tumačenju rezultata u svakom stupnju.
Pregledi NN 53/2006 • Kada je moguće, genotoksičnost staničnih mikroorganizama treba istražiti nakon dijeljenja stanica. Treba dostaviti obrazloženje za metodu korištenu za pripremu uzorka.
Besplatno NN 53/2006 • Genotoksičnost virusa treba istražiti na zaraženim izolatima.
Glasnik NN 53/2006 • Moraju se dostaviti rezultati in vitro testova mutagenosti (genske mutacije na bakterijama, test klastogenosti u stanicama sisavaca i test genske mutacije u stanicama sisavaca).
Propis NN 53/2006 • Ove se informacije moraju dostaviti za sve mikroorganizme koji se razmnožavaju intracelularno, kao što su virusi, viroidi ili posebne bakterije i praživotinje, izuzev ako podaci iz točke 1. i 3. dijela B Priloga I. jasno pokazuju da se mikroorganizam ne razmnožava u toplokrvnim organizmima. Istraživanje na kulturama stanica treba izvesti na ljudskim stanicama ili na kulturama tkiva različitih organa. Izbor se može temeljiti na očekivanim ciljanim organima nakon infekcije. Ako ljudske stanice ili kulture tkiva određenih organa nisu dostupne, mogu se upotrijebiti stanice i kulture tkiva drugih sisavaca. Za viruse, pozornu pozornost treba posvetiti mogućnosti međusobne interakcije s ljudskim genomom.
Propis NN 53/2006 • Istraživanja kratkotrajne toksičnosti moraju dati informacije o količini mikroorganizma koji u uvjetima istraživanja ne iskazuju toksični učinak. Takva istraživanja pružaju korisne podatke o rizicima za one koji rukuju sredstvima koja sadrže mikroorganizam ili ih upotrebljavaju. Kratkotrajna istraživanja naročito daju ključni uvid u moguće kumulativno djelovanje mikroorganizma i rizike za radnike koji im mogu biti intenzivno izloženi. Osim toga, kratkotrajna istraživanja pružaju informacije korisne za planiranje istraživanja kronične toksičnosti.
Propis NN 53/2006 • Studije, podaci i informacije koje treba dostaviti i ocijeniti moraju omogućiti identifikaciju učinaka nakon višekratne izloženosti mikroorganizmu, a naročito za utvrđivanje ili ukazivanje na:
Propis NN 53/2006 • – vremenski tijek i značajke učinaka, uz iscrpne podatke o promjenama ponašanja i mogućim makroskopskim patološkim nalazima pri obdukciji,
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR: Broj 88/01, Broj 7/07, Broj 32/92, Broj 106/07, Broj 34/07, Broj 71/00


LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE Pregled