PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 34/1993 • (4) Ako u roku od tri mjeseca od dana dostave privatne tužbe sud primi od mirovnog vijeća izvještaj da su se stranke izmirile i da je privatni tužitelj izjavio da odustaje od tužbe, sudac će odbaciti privatnu tužbu. Ako mirovno vijeće u roku od tri mjeseca ne dostavi sudu takav izvještaj, smatrat će se da je mirenje bilo bezuspješno i sudac će zakazati glavnu raspravu.
NN 34/1993 • (5) Postupak predviđen u stavku l. do 3. ovoga članka neće se provoditi ako je privatna tužba podnesena za krivično djelo protiv časti i ugleda učinjeno preko tiska, radija ili televizije.
NN 34/1993 • (6) Pred mirovnim vijećeni stranke se mogu nagoditi o imovinskopravnom zahtjevu.
NN 34/1993 • (7) Odredbe stavka 1. do 6. ovoga članka primjenjuju se kad je za posredovanje u mirenju stranaka ovlašten drugi samoupravni sud.
NN 34/1993 • (1) Kad drugostepeni sud odlučuje o žalbi protiv presude prostepenog suda donesene po skraćenom postupku, obje će se stranke. obavijestiti o sjednici vijeća drugostepenog suda samo ako predsjednik vijeća ili vijeće ustanovi da bi prisutnost stranaka ili jedne od njih bilo korisno za razjašnjenje stvari.
NN 34/1993 • (2) Ako je riječ o krivičnom djelu za koje se postupak vodi na zahtjev javnog tužitelja, predsjednik će vijeća prije sjednice vijeća dostaviti spise javnom tužitelju koji može staviti svoj pismeni prijedlog.
NN 34/1993 • (2) Ako u ovoj glavi nije što drugo predviđeno, odredbe ovoga Zakona koje se odnose na presudu kojom se okrivljenik oglašava krivim na odgovarajući se način primjenjuju i na rješenje o sudskoj opomeni.
NN 34/1993 • (1) Rješenje o sudskoj opomeni objavljuje se odmah nakon završetka glavne rasprave s bitnim razlozima. Tom prilikom predsjednik vijeća upozorit će okrivljenika da mu se za krivično djelo koje je počinio ne izriče kazna, jer se očekuje da će i sudska opomena na nj dovoljno utjecati da više ne čini krivična djela. Ako se rješenje o sudskoj opomeni objavljuje u odsutnosti okrivljenika, sud će takvo upozorenje unijeti u obrazloženje rješenja. Za odricanje od prava na žalbu i pismenu izradu rješenja na odgovarajući se način primjenjuje odredba članka 430. stavka 5. ovoga Zakona.
NN 34/1993 • (2) U izreci rješenja o sudskoj opomeni, uz osobne podatke o optuženiku, navest će se samo da se optuženiku izriče sudska opomena za djelo koje je predmet optužbe i zakonski naziv krivičnog djela. Izreka rješenja o sudskoj opomeni obuhvaća i potrebne podatke iz članka 34 1. stavka 1. točke 5. i 7. ovoga Zakona.
NN 34/1993 • (3) U obrazloženju rješenja sud će iznijeti kojim se razlozima rukovodi pri izricanju sudske opomene.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 34/1993 • (1) Rješenje o sudskoj opomeni može se pobijati zbog osnova navedenih u članku 353. točki 1. do 3. ovoga Zakona, a i zbog toga što nisu postojale okolnosti koje opravdavaju izricanje sudske opomene.
NN 34/1993 • (2) Ako rješenje o sudskoj opomeni sadrži odluku o mjerama sigurnosti, o oduzimanju imovinske koristi, o troškovima krivičnog postupka ili o imovinskopravnom zahtjevu, ta se odluka može pobijati zato što sud nije pravilno primijenio mjeru sigurnosti ili oduzimanje imovinske koristi odnosno što je odluku o troškovima krivičnog postupka ili imovinskopravnom zahtjevu donio protivno zakonskim odredbama.
NN 34/1993 • Povreda krivičnog zakona u slučaju izricanja sudske opomene postoji, osim u pitanjima navedenim u članku 355. točki 1. do 4. ovoga Zakona, i kad je odlukom o sudskoj opomeni, mjeri sigurnosti ili oduzimanju imovinske koristi prekoračeno ovlaštenje koje sud ima po zakonu.
NN 34/1993 • (1) Ako je žalbu protiv rješenja o sudskoj opomeni podnio tužitelj na štetu okrivljenika, drugostepeni sud može donijeti presudu kojom se okrivljenik oglašava krivim i osuđuje na kaznu ili kojom se izriče uvjetna osuda ako ustanovi da je prvostepeni sud pravilno utvrdio odlučne činjenice, ali da po pravilnoj primjeni zakona dolazi u obzir izricanje kazne.
NN 34/1993 • (2) U povodu bilo čije žalbe protiv rješenja o sudskoj opomeni, drugostepeni sud može donijeti presudu kojom se optužba odbija ili se okrivljenik oslobađa optužbe ako ustanovi da je prvostepeni sud pravilno utvrdio odlučne činjenice i da po pravilnoj primjeni zakona dolazi u obzir izricanje jedne od tih presuda.
NN 34/1993 • (3) Kad postoje uvjeti iz članka 374. ovoga Zakona, drugostepeni će sud donijeti rješenje kojim se odbija žalba kao neosnovana i potvrđuje rješenje prvostepenog suda o sudskoj opomeni.
NN 34/1993 • (1) Odredbe ove glave primjenjuju se u postupku prema osobama koje su počinile krivično djelo kao maloljetnici, a u vrijeme pokretanja postupka odnosno suđenja nisu navršile dvadeset jednu godinu života. Ostale odredbe ovoga Zakona primjenjuju se ako nisu u suprotnosti s odredbama ove glave.
NN 34/1993 • (2) Odredbe članka 441. do 443., članka 446. do 449., članka 458., 460., 462. stavka 1. i 2. članka 470. ovoga Zakona primjenjuju se u postupku prema mlađoj punoljetnoj osobi ako se do početka glavne rasprave ustanovi da dolazi u obzir da se toj osobi izrekne odgojna mjera u skladu s člankom 77. Osnovnog krivičnog zakona Republike Hrvatske ("Narodne novine", br. 31/93. - pročišćeni tekst), a do tog vremena ona nije navršila dvadeset jednu godinu života.
NN 34/1993 • Kad se u tijeku postupka utvrdi da maloljetnik u vrijeme izvršenja krivičnog djela nije navršio četrnaest godina života, krivični će se postupak obustaviti i o tome će se obavijestiti tijelo socijalne skrbi.
NN 34/1993 • (2) Pri poduzimanju radnji kojima prisustvuje maloljetnik, a osobito pri njegovu ispitivanju, tijelo koje sudjeluje u postupku dužno je postupati obzirno, vodeći računa o duševnoj razvijenosti, osjetljivosti i osobnim svojstvima maloljetnika, kako vođenje krivičnog postupka ne bi štetno utjecalo na razvoj maloljetnika.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 107/07, Broj 70/08,
Broj 39/08, Broj 90/04,
Broj 108/03, Broj 78/06
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE