PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 26/2000 • (4) Klub ili udruga mogu dobiti dozvolu za amatersku relejnu postaju (daljinski upravljana radijska postaja kluba ili udruge), s tim da imenuju odgovornog radioamatera i pod uvjetom da su upotrijebljene frekvencije međunarodno usklađene i da je osiguran propisan rad na amaterskim radijskim pojasevima. Amaterska relejna postaja radi na lokaciji i na frekvencijama koje su propisane u dozvoli. U svemu ostalom vrijede odredbe iz stavka 1. ovog članka i Dodatka 1. točka 2.4. Radioamater, koji je naznačen u dozvoli za klupsku ili relejnu postaju, odgovoran je za plaćanje naknade za rad amaterske postaje prema Zakonu o telekomunikacijama i Pravilniku o naknadi za uporabu radijskih frekvencija i načinu plaćanja ("Narodne novine", br. 97/99).
NN 26/2000 • (1) Zavod će radioamateru, u postupku izdavanja dozvole, dodijeliti pozivnu oznaku za rad s amaterskom radijskom postajom na prijedlog udruge, koja se sastoji od oznake 9 A, jedne znamenke i jednog, dva ili tri slova. Zavod može promijeniti ranije dodijeljenu pozivnu oznaku.
NN 26/2000 • (2) Prigodom posjete drugim zemljama CEPT-a, pozivnoj oznaci radioamatera se pridružuju sljedeće pozivne oznake:
NN 26/2000 • 1. kada radi s pokretnom amaterskom postajom na motornom vozilu ili na plovilu oznake "/M", riječ "mobile" za telefoniju,
NN 26/2000 • 2. kada radi s amaterskom postajom na plovilu ili na prekooceanskoj sportskoj brodici: oznake "/MM", riječi "maritime mobile" za telefoniju,
NN 26/2000 • 3. kada radi s amaterskom postajom dulje od četiri tjedna na lokaciji, koja nije navedena u dozvoli: oznake "/A", riječi "stroke A" za telefoniju,
NN 26/2000 • 4. kada radi s prenosivom amaterskom postajom ili kada radi privremeno s amaterskom postajom na lokaciji, koja nije navedena u dozvoli: oznake "/P", riječ "portable" za telefoniju.
NN 26/2000 • (3) Prigodom rada s amaterskom postajom, koja nije navedena u njegovoj dozvoli, radioamater mora emitirati pozivnu oznaku te postaje na koju se nastavlja oznaka njegove vlastite amaterske postaje. Ovo se ne primjenjuje prigodom rada klupskih postaja ili radioamaterskih natjecanja.
NN 26/2000 • (4) Prigodom rada s radijskom postajom prema stavku 2. ovog članka, radioamater treba također reći naziv svoje lokacije.
NN 26/2000 • (5) Pozivna oznaka se treba odašiljati na početku i na kraju svake radijske komunikacije. U slučaju radijske komunikacije duljeg trajanja odašiljat će se na običnom jeziku (uporabom tablice za izgovor prema Dodatku 2., točka I. b) ili Morseovim kodom najmanje u razmacima od svakih deset minuta. Kod prijenosa teleksa ili slike pozivna oznaka se može odašiljati uporabom posebne vrste emisije, pod uvjetom da je to u skladu s međunarodnom praksom.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 26/2000 • (6) Na prijedlog udruge, Zavod može dodijeliti posebnu pozivnu oznaku za radioamatere slušatelje, koji mogu samo slušati emisije, ali ne i emitirati.
NN 26/2000 • FREKVENCIJSKA PODRUČJA, VRSTE I TIPOVI EMISIJE I SNAGA ODAŠILJAČA
NN 26/2000 • (1) Zavisno od vrste, odašiljač amaterske postaje može raditi samo na frekvencijama unutar frekvencijskih područja i s vrstama emisije i tipovima emisije, koji su dani u Dodatku 1. Snaga odašiljača, koja je dopuštena prema Dodatku 1 ne smije biti prekoračena. Ograničenja, koja su navedena u Dodatku 1., primjenjuju se na određena frekvencijska područja i na određene vrste emisija i tipova emisija.
NN 26/2000 • (2) Frekvencijska širina emisija je ograničena na najmanju mjeru, koja je potrebna za uporabu vrste emisije i treba biti prilagođena na način da zadovolji tehničke norme.
NN 26/2000 • (3) Radioamateru će biti dopušteno emitiranje preko svemirskih relejnih postaja za amatersku službu u dopuštenom frekvencijskom području prema Dodatku 1. Ovo će se također primijeniti kada uporaba ovih relejnih postaja uključuje promjenu na druga amaterska frekvencijska područja na kojima radioamateru inače nije dopušteno odašiljanje na temelju njegove dozvole.
NN 26/2000 • (1) Radiokomunikacijski prijenos između amaterskih postaja mora se odvijati punim jezikom. Međunarodni amaterski kod i operativne kratice, koje se međunarodno upotrebljavaju, smatraju se punim jezikom.
NN 26/2000 • (2) Radioamateri mogu prenositi poruke putem INTERNET-a drugim radioamaterima samo uz pristup pomoću posebnih radioamaterskih kodova.
NN 26/2000 • 1. razmjenjivati poruke, koje se ne odnose na radioamatere, koji imaju izvor od ili su usmjereni prema trećoj strani, a izuzetak su pozivi u slučaju nesreće i opasnosti;
NN 26/2000 • 2. razmjenjivati poruke čiji sadržaj ugrožavaju sigurnost i obranu Države i ljudskih života
NN 26/2000 • 4. komunicirati s radijskim postajama, koje nemaju dozvole;
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 164/04, Broj 87/07,
Broj 34/97, Broj 6/93,
Broj 36/00, Broj 117/99
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE