PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 85/2009 • 1) Bez obzira na odredbe Pravilnika o načinu prijave bolesti životinja (»Narodne novine«, broj 31/09)[20], Uprava za veterinarstvo i Uprava za veterinarske inspekcije nadležnog tijela moraju odmah biti obaviještene o svakoj životinji za koju se posumnja da je zaražena s TSE.
NN 85/2009 • 2) Uprava za veterinarstvo obavještava Europsku komisiju i druge zemlje o prijavljenim slučajevima TSE.
NN 85/2009 • 3) Nadležno tijelo mora bez odgode poduzeti mjere određene u članku 13. ovoga Pravilnika, uključujući i sve druge potrebne mjere.
NN 85/2009 • 1) Za svaku životinju za koju se sumnja da je zaražena TSE-om mora se odrediti službena zabrana premještanja do dobivanja rezultata kliničkog i epidemiološkog ispitivanja od strane nadležnog tijela ili mora biti usmrćena u svrhu laboratorijskog ispitivanja pod službenim nadzorom.
NN 85/2009 • 2) Ako je postavljena službena sumnja na TSE u goveda koje se nalazi na gospodarstvu, svim drugim govedima na tom gospodarstvu ograničava se premještanje do dobivanja rezultata ispitivanja. Ako je postavljena službena sumnja na TSE za ovcu ili kozu koja se nalazi na gospodarstvu, svim drugim ovcama ili kozama na tom gospodarstvu službeno se ograničava premještanje do dobivanja rezultata ispitivanja.
NN 85/2009 • 3) Ukoliko postoji dokaz prema kojemu gospodarstvo na kojem je životinja bila prisutna vjerojatno nije gospodarstvo na kojem je životinja mogla bila izložena TSE-u, nadležni veterinarski inspektor može odlučiti da se samo životinji za koju se sumnja da je zaražena službeno odredi zabrana premještanja.
NN 85/2009 • 4) Prema potrebi, nadležni veterinarski inspektor može odlučiti da se druga gospodarstva ili samo gospodarstvo izloženo zarazi stave po službeni nadzor ovisno o dostupnim epidemiološkim podacima.
NN 85/2009 • 5) Ukoliko nadležno tijelo ne može isključiti mogućnost zaraze s TSE, životinja, ako je još živa, mora biti usmrćena; njen mozak i druga tkiva koja odredi nadležni veterinarski inspektor, moraju se odstraniti i poslati u odobreni laboratorij, Nacionalni referentni laboratorij iz Dodatka X Poglavlja A ovoga Pravilnika ili referentni laboratorij Zajednice u skladu s odredbama članka 19. ovoga Pravilnika na pretraživanje u skladu s metodama testiranja kako je određeno u članku 20. ovoga Pravilnika.
NN 85/2009 • 6) Svi dijelovi tijela sumnjive životinje moraju biti zadržani pod službenom kontrolom do dobivanja negativne dijagnoze ili uništeni u skladu s Pravilnikom o nusproizvodima životinjskog podrijetla koji nisu za prehranu ljudi[21].
NN 85/2009 • 1) Nakon službene potvrde TSE, u najkraćem mogućem roku moraju biti provedene sljedeće mjere:
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 85/2009 • (a) svi dijelovi tijela životinje moraju biti uništeni u skladu s odredbama Pravilnika o nusproizvodima životinjskog podrijetla koji nisu za prehranu ljudi[22] izuzev materijala zadržanog za evidenciju u skladu s Dodatkom III. Poglavljem B ovoga Pravilnika;
NN 85/2009 • (b) istraživanje da bi se utvrdile sve životinje u riziku u skladu s Dodatkom VII. točkom 1. ovoga Pravilnika;
NN 85/2009 • (c) sve životinje u riziku i proizvodi podrijetlom od tih životinja, kao što je navedeno u Dodatku VII. točki 2. ovoga Pravilnika, utvrđene istraživanjem iz točke (b) ovoga stavka, moraju biti usmrćene i uništene u skladu s Pravilnikom o nusproizvodima životinjskog podrijetla koji nisu za prehranu ljudi.[23]
NN 85/2009 • – temeljem zadovoljavajuće procijene rizika, naročito uzimajući u obzir mjere kontrole TSE u zemlji, podnijeti zahtjev Europskoj komisiji za odobravanje držanja goveda na koje se odnosi stavak 1. ovoga članka do kraja njihovog proizvodnog života.
NN 85/2009 • – iznimno od odredbi stavka 1. ovoga članka, Uprava za veterinarstvo donijeti odluku o primjeni drugih mjera kojima se postiže jednaka razina zaštite, ako su te mjere odobrene u skladu s posebnim postupkom.[24]
NN 85/2009 • 3) Do provođenja mjera iz stavka 1. točaka (b) i (c) ovoga članka, gospodarstvo na kojem se životinja nalazila kad je potvrđena prisutnost TSE, mora biti stavljeno pod službeni nadzor, a premještanje životinja prijemljivih na TSE i proizvoda životinjskog podrijetla dobivenih od tih životinja dopušteno je s ili na gospodarstvo samo uz prethodno odobrenje od strane nadležnog veterinarskog inspektora, kako bi se osigurala brza sljedivost i identifikacija takvih životinja i proizvoda životinjskog podrijetla.
NN 85/2009 • 4) Ako postoji dokaz da gospodarstvo, u kojem se nalazila oboljela životinja u vrijeme kad je potvrđena TSE, vjerojatno nije gospodarstvo na kojem je ta životinja bila izložena TSE, nadležni veterinarski inspektor može odlučiti da se pod nadzor stave oba gospodarstva ili samo gospodarstvo na kojem je došlo do izlaganja bolesti.
NN 85/2009 • 5) Kad se provodi zamjenski program koji pruža jednaku razinu zaštite onoj koja je određena u članku 13. ovoga Pravilnika, može odstupanjem od zahtjeva iz stavka 1. točaka (b) i (c) ovoga članka , biti izuzeta u skladu s posebnim postupkom[25] od zahtjeva za provedbu ograničenja premještanja životinja i zahtjeva za usmrćivanjem i uništavanjem životinja.
NN 85/2009 • 6) Posjedniku mora biti nadoknađena šteta nastala zbog usmrćivanja životinja ili uništavanja proizvoda životinjskog podrijetla koji su uništeni u skladu sa člankom 12. stavkom 2. ovoga Pravilnika i stavkom 1. točkama (a) i (c) ovoga članka.
NN 85/2009 • 7) Ovaj Pravilnik ne dovodi u pitanje zahtjeve određene Pravilnika o načinu prijave bolesti životinja (»Narodne novine«, broj 31/09)[26], a potvrđeni slučajevi bilo koje TSE koja nije GSE mora se prijaviti Europskoj komisiji jednom godišnje.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA IZBOR:
Broj 60/04, Broj 150/03,
Broj 39/99, Broj 6/06,
Broj 149/03, Broj 76/07
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA ZA PODUZETNIKE