PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
BESPLATNI PREGLED PRAVNE REGULATIVE
Brzi pregled sadržaja propisa. Projekt je nastao za potrebe poslovnih ljudi koji kontinuirano prate pravnu regulativu kako bi se
informirali da li je objavljen neki novi propis koji se odnosi na njihovu djelatnost.
Radi brzog pregleda, na ovim stranicama nalazi se sažetak sadržaja, a klikom na link može se pregledati originalni izvor i cijeli sadržaj.
NN 113/1999 • 2. Uzeti u obzir tjelesnu težinu i dob bolesnika, te posebne zahtjeve ako se radi o djeci i bolesnicima s poremećajem rada organa,
NN 113/1999 • 3. Provjeriti u medicinskoj dokumentaciji nalaze prethodnih postupaka s uporabom radionuklida, ako postoje,
NN 113/1999 • 4. Pridržavati se naputaka o dobroj radiofarmaceutskoj praksi tijekom primjene radionuklida za dijagnostiku ili terapiju.
NN 113/1999 • Preporučene aktivnosti i odgovarajuće doze radiofarmaceutskih pripravaka uz takve aktivnosti radionuklida koji se primjenjuju tijekom najčešćih postupaka u dijagnostici i terapiji sadržane su u Tablici 2., koja je tiskana u prilogu ovoga Pravilnika i njegov je sastavni dio.
NN 113/1999 • (1) Aktivnost radiofarmaceutskog pripravka potrebnog za provedbu dijagnostičkog ili terapijskog postupka može odrediti i mjeriti samo osoba stručno osposobljena za taj posao.
NN 113/1999 • (2) Uređaj za mjerenje aktivnosti ili doza zračenja koji se rabe za potrebe dijagnostičkih ili terapijskih postupaka u nuklearnoj medicini moraju udovoljavati propisima o mjeriteljstvu.
NN 113/1999 • (1) Radiofarmaceutski pripravci unose se u organizam pod nadzorom doktora medicine specijalista nuklearne medicine, odnosno doktora medicine druge specijalnosti koji je osposobljen za primjenu radionuklida uz uvjete propisane ovim Pravilnikom.
NN 113/1999 • (2) Doktor medicine odgovoran za provedbu unosa radionuklida osobito skrbi:
NN 113/1999 • 1. da je primijenjen odgovarajući radiofarmaceutski pripravak i njegova aktivnost,
NN 113/1999 • 2. da je primijenjen način kojim je u najvećoj razumno mogućoj mjeri onemogućen unos radionuklida u organe koji se ne ispituju i podstaknuto ubrzano izlučivanje radionuklida ako time nije ugrožen tijek dijagnostičkog ili terapijskog postupka.
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE
NN 113/1999 • (1) Provjeru bitnih značajki uređaja koji se rabe za mjerenja aktivnosti, doza zračenja i drugih veličina bitnih za dobivanje dijagnostičke informacije ili terapijskog učinka, te odgovarajućih procedura u obavljanju djelatnosti s otvorenim radioaktivnim izvorima sukladno uspostavljenom programu osiguranja kakvoće u cilju postizanja što manjeg ozračenja bolesnika dužna je osigurati zdravstvena ustanova ili ordinacija koja ima odobrenje ministra zdravstva za obavljanje djelatnosti s otvorenim radioaktivnim izvorima.
NN 113/1999 • (2) Značajke, granice odstupanja pojedinih veličina koje se ispituju i uvjeti ispitivanja određeni su Pravilnikom o uvjetima i mjerama zaštite od ionizirajućih zračenja za obavljanje djelatnosti s radioaktivnim tvarima.
NN 113/1999 • (1) Za svaki dijagnostički ili terapijski postupak proveden unosom određenog radionuklida u tijelo bolesnika potrebno je u njegovu medicinsku dokumentaciju upisati odgovarajući skup relevantnih podataka na temelju kojih je moguće procijeniti dozu koju je tijekom postupka bolesnik primio.
NN 113/1999 • (2) Relevantni skup podataka iz stavka 1. ovog članka za svaki postupak čine:
NN 113/1999 • 2. Aktivnost ili koncentracija pripravka koji se unosi u tijelo bolesnika,
NN 113/1999 • (1) Terapija ionizirajućim zračenjem može se provoditi samo po programu zračenja (Protokol) kojim je utvrđen način i učestalost pridjeljivanja doze bolesniku, iznos doze, način proračuna potrebite doze za pretragu, vrsta i energija ionizirajućih zračenja, zapisi i čuvanje evidencija, te odgovarajuće mjerenje doza.
NN 113/1999 • (2) Program zračenja sastavljen sukladno najboljoj kliničkoj praksi prema međunarodnim standardima i preporukama za terapiju izvorima ionizirajućih zračenja u pisanom obliku mora biti dostupan svim djelatnicima koji su u zdravstvenoj ustanovi ili ordinaciji ovlašteni planirati ili provoditi terapiju izvorima ionizirajućih zračenja.
NN 113/1999 • (1) Terapija koja se provodi uporabom rendgenskog uređaja, akceleratora ili zatvorenog radioaktivnog izvora može se provoditi samo ako je za svakog pojedinog bolesnika prethodno određena topografija polja zračenja za planirani postupak.
NN 113/1999 • (2) Za planiranje i pripremu provedbe terapije akceleratorom ili daljinski upravljanim uređajima sa zatvorenim radioaktivnim izvorima visokih aktivnosti potrebno je rabiti posebne rendgenske uređaje (simulatore), druge uređaje, druga pomagala i sredstva.
NN 113/1999 • (3) Uređajima i pomagalima iz stavka 2. ovoga članka simulira se postupak ozračivanja, određuje se mjesto i način ozračivanja i određuju se preduvjeti za ispravnu provedbu postupka terapije.
PRETHODNA STRANICA - SLJEDEĆA
IZBOR:
Broj 129/05, Broj 92/05,
Broj 127/06, Broj 60/94,
Broj 87/07, Broj 189/03
LINK - PREGLED SVIH FINANCIJSKIH I POSLOVNIH TEMA, INTERNET USLUGE